Skocz do zawartości

[przechowywanie części] Jak przechowujecie części i utrzymujecie w nich porządek?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zmęczyło mnie grzebanie w 3 kartonowych pudłach. Mam 3 własne rowery (MTB, graveloprzełaj, mieszczuch), 1 żony. Co jakieś 3-5 tygodni zaglądam do pudeł z częściami i wciąż czegoś szukam.

Mam już osobno narzędzia, ale teraz chciałbym uporządkować części: śrubki, końcówki, wentylki, przewody, pancerze, elektronikę, manetki droppera, zębatki, łańuchy, sztyce, opony, chemia - smary, oleje... Część jest nowa, część używana. 

Mam dwie skrzynki z narzędziami i trzy kartony z IKEA 40x40 (pasują do regału Kallax). Nie dość że nic nie można znaleźć bez wybebeszania pudła to jeszcze 3 pudła nie pozwalają na sensowną organizację i szybkie odkładanie rzeczy na miejsce...

Jak macie to zorganizowane u siebie? Pomogłyby zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i jak nie masz dużo miejsca, to nie ma dobrego rozwiązania.

Drobnice trzymam w organizerze z przegródkami, a nowe części oddzielnie. Używane leżą luzem, chyba że są nie zniszczone.

Na pancerze, linki itd oddzielne pudełka. Do serwisu amora, mam oddzielne pudełko, tak samo do hamulców.

Narzędzia mam w dużym organizerze z szufladkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ikea.com/pl/pl/p/sockerbit-pojemnik-z-pokrywka-bialy-40316069/ pojemniki Sockerbit, głównie te mniejsze https://www.ikea.com/pl/pl/p/sockerbit-pojemnik-z-pokrywka-bialy-60316068/

stoją w formie wieży jeden na drugim, podpisane na wieczku nazwami części. Oleje itd w tych bez wieczka. 

Do tego skrzynki z narzędziami mniejszej/większe na narzędzia czy części serwisowe typu linki. 

Pancerze w rolce luzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co mi takie wiadra :D Mam te z Leroy, wprawdzie kupowane drożej, coś innego w nich leży.

Plusem tych z Ikei jest rozmiar, taki w sam raz do segregacji części, dwa - dają się łatwo piętrować, u mnie stoi na sobie kilka, w czterech kolumnach. No i na jeden większy pasują dwa małe. A do tego są ładne i sztywne, same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. To już chyba wiem co zrobię:

  1. uporządkować towar na kategorie 
  2. kupić pojemniki stosownie do wielkości kategorii
    (z szybkiego skana po internecie wychodzi że są pojemności w skalach od 15 / 20 / 30 / 64 L w standardzie EURO lub w IKEA 5 / 11 / 22 / 45 L itp.)
  3. ustawić poza zasięgiem wzroku :D może w formie wieży.

Te sockerbity i podobne z IKEA mam w domu i są naprawdę solidne, ma to sens. Jest wybór i jakoś łączą się w system, to może nie będzie tak w oczy bolało.  

Chociaż fajnie byłoby mieć przezroczyste ściany, jak to co castorama daje: https://www.castorama.pl/pojemnik-xago-szary-20l-id-1090725.html 

Łatwiej trafić we właściwe piętro wieży bez rozbierania całości :D

Może więc jeszcze takie coś rozważę: https://www.keeeper.com/pl/produkt/bruno/

Albo pojemniki SAMLA z IKEA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ma dwa odzielne watki :D

- Jak przechowujecie części ?

- Jak utrzymujecie w nich porządek ?

Ten drugi powinno sie zaczynać od "Czy" :D

U mnie wygląda to tak: "Kiedys z pewnością gdzies tu były łożyska SKF. Albo Enduro, już nie pamietam. Hmmm ..... ciekawe, czy dalej są ?" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak: odłoże ten mostek, wygląda jak nowy więc go kiedyś użyję. 3 lata później: hop do kosza, bo nawet na OLX nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehh ... a mi się tu na grupie udało pozbyć sztycy z offsetem której nie potrzebowałem :D Niestety nie wyglądała jak nowa. Ale ze 2 lata się o nią potykałem bo jakoś tak rozmiarami nie pasowała do drewnianych pudełek po winie w których trzymam części. Ale są tam np. stare pedały platformowe i podobne przydasie. 

Ale ostatnio jeden przydaś sie przydał. Po 2 latach myjki poszły łożyska w suporcie - no trochę sie zabetonował. I stary BB-52 - jak sie okazało - chodzi jak nowy :) Kilka minut i zrobione :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest ten ból, jak zrównoważyć liczbę części z potrzebami.

Ja już celowo mam wszystko w Shimano i nawet grupy mam podobne, tj: wszędzie suporty te same, te same hamulce, korby i zębatki. 

A w zeszłym roku wydałem do rowerowni 2 x 64 litry starych części szosowo-ostrokołowych.... :D 

Zostały mi te 3 smutne pudła po 30 litrów. Ale są tam zapasowe blaty, opony, dętki, lemondka której używam 2x w roku... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...