Skocz do zawartości
  • 0

Problem z Schimano'chem (przednią przerzutką)

Gość Paweł Jumper

Pytanie

Gość Paweł Jumper

Witajcie!

Nie znam się na tyle by ocenić sytuację i potrzebuję Waszej pomocy. 

Czy urwanie załączonej w zdjęciu części przedniej przerzutki powoduje,że jest ona bezużyteczna? 

Tak ocenił to serwis, a ja mam wątpliwości bo nie wydaje mi się ona niezbędna nie wykluczam,że jestem w wielkim błędzie

Link do zdjęcia na dysku Google

https://drive.google.com/file/d/1rFdwMGdw1TRkZK3jM-SJOvxBztnLIxWL/view?usp=drivesdk

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• janjanjan
      Przez janjanjan
      Witam chciałbym wymienić kilka części w rowerze i moje pytanie dotyczy tego lepiej z 2 x 8 zmienic na 2 x 10 czy 2 x 11. Myślałem o przerzutce tylnej DEORE RD M - 6000 10 rz. albo XT Shadow RD M781 10 rz. lub 11 rz XT RD M8000 i wtedy do tego kasete jakąś dobrać. Druga zmiana to mechanizm korbowy na dwóch rzędach DEORE FC M6000 albo DEORE FC- M5100 i nie wiem czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi opcjami. Do tego przerzutka przód DEORE XT FD- M786 z obejmą. Co do manetek to chciałbym pomieszać lewą DEORE XT SL- M8100 + prawą DEORE SL M4100 z monitorkiem, czy będą te opcje ze sobą dobrze wspópracować? Co sądzicie o tym zestawieniu i co wybrać?
    • Yorgy01
      Przez Yorgy01
      Witam mam problem z przerzutka srama sx 12speed. Blokuje się na najwyższym biegu.

https://youtu.be/76Y78A3jtlE
    • Szymon_exc
      Przez Szymon_exc
      Mam problem z doborem przerzutki .Rower cube aim sl 29 .Wygioł mi się hak przerzutki więc to wymieniłem na nowy .Chce Jeszce wymienić przerzutke na nową ,teraz mam Stary model Shimano Acera A chciał bym wymi3nic na nową I teraz pytanie czy nowa przerzutka shimano acera spasuje do tego haka .Chodzi o to czy ta nowa Shimano Acera będzie można ją wkręcić w ten hak I czy to bd pasowało???

• PanMarcinPL
      Przez PanMarcinPL
      Kupię przerzutkę MTB (idealnie pasuje Deore FD-M615-B) przednią na górny ciąg lub uniwersalny, Top Swing, obejma 34.9mm, na dwa blaty (2x10), pojemność minimum 12T, zęby górnej tarczy 38T. Pod manetki SL-M6000.
      Stan minimum bardzo dobry bez luzów i uszkodzeń lub nową.
    • Kanister
      Przez Kanister
      Cześć,
      Mam następujący problem z przerzutką SRAM Rival 10s. Górne kółko przerzutki a zarazem cały wózek jest przekoszony względem kasety*. Powoduje to nieprawidłowe działanie koronki 11t natomiast na na reszcie kasety nie ma żadnych problemów i napęd działa prawidłowo. Podczas regulacji mam wrażenie jakby sprężynie brakowało siły aby podciągnąć koronkę o te 0.5mm pomimo wolnego miejsca do ogranicznika.  Rower Boardman Team Carbon. Sprzęt był już wcześniej w serwisie ale nie bardzo sobie z tym poradzili.
      *Na wyższych koronkach przerzutka wydaje się prostować

1) Prostowałem hak (przyrządem do tego celu)
      2) Zmieniłem hak na nowy
      3) Regulacje limitów, śruby H, napięcia linki itp - nie pomaga
      4) Za długi łańcuch?
      Poniżej załączam kilka zdjęć przedstawiających problem - widok z góry, duża-duża koronka, okolice haka przerzutki (Rower kupiłem używany, poprzedni właściciel coś kombinował w okolicy haka i widać jakieś ślady po (naprawie?) aczkolwiek koło układa się w widełkach prawidłowo.
      Pozdrawiam,

• Dodaj nową pozycję...