Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mistrzou

Witam, mam rower przerobiony na elektryka romet mustang m4 i w tylnim kole na boku jest dziurka. Chciałbym wymienić opony na coś lepszego. Problem w tym, że nie wiem czy będą pasować.

Aktualnie opony to: Michelin Country Grip'R 29×2,10

Dużo jeżdżę po polnych drogach, lesie, ścieżkach rowerowych i chciałbym zamontować Jack Rabbit II pro tylko nie wiem czy będą pasowały do obręczy tego roweru, jedyne info jakie mam - obręcze to Alexrims MD17

I chciałbym zakupić 2 takie opony: Jack Rabbit II pro 2.25 (wersja 1) 

I również pytanie czy ta pierwsza różni się od tej? - Jack Rabbit II pro 2.25 (wersja 2)

Czy 2.25 wejdą na te obręcze do mustanga m4?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Sting10
      Przez Sting10
      184cm/100kg
      Mój aktualny rower Romet Rambler 2.0 HT z 2013 roku, już powoli nie daje rady technologicznie, usprawniam go w miarę możliwości, ale chciałbym przejść na coś nowszego.
      Mianowicie co Mnie interesuje: 
      -koła 29,
      -większa rama w zamyśle 19,
      -kaseta, 
      -hamulce tarczowe hydrauliczne.
      Jeżdżę cały rok, niezależnie od pogody, zatem jedynym słusznym wyborem jest MTB, skoro przez 7 lat miałem Romet, postanowiłem sprawdzić, czy mają jakieś rabaty aktualnie, a i owszem:
      Romet Mustang M2 2499zł->2124zł (-375zł)
      Romet Mustang M3 2699zł->2294zł (-405zł)
      Romet Mustang M4 2899zł->2464zł (-435zł)
      Któryś z powyższych modeli ma lepszą renomę od pozostałych lub czy inna firma może w podobnym budżecie zaproponować coś lepszego.
    • PanMarcinPL
      Przez PanMarcinPL
      Powitać,

Kupiłem okazyjnie niespodziewanie z dnia na dzień rower MTB no i wracam do swoich korzeni  dwa lata temu przerzuciłem się na terkking/gravel (Cube SL Road Pro + moje lekkie modyfikacje) po sprzedaży Rockridera 8.1, ale jak nadarzyła się okazja to wziąłem MTB, bo w góry cały czas mnie ciągło, a na Cube jedynie leśne ścieżki, mocniejsze większe kamienie już były problemem na zjazdach...

Do rzeczy, w nowo kupionym rowerze mam opony Kenda K1104A w rozmiarze 27.5x2.1, tył już widać zużycie i opony są lekko zmęczone na bokach, ciśnienie miały na pewno za niskie.

Poszukuję opon w rozmiarze 27.5 od 1.9 do 2.1 z wkładką antyprzebiciową z przeznaczeniem na asfalt i góry po 50%, chociaż może przeważać asfalt. Wiem, że nie ma złotego środka i opona musi mieć dobry bieżnik na góry, ale chciałbym także mieć stosunkowo małe opory toczenia na asfalcie. Chwilowo myślałem nad Schwalbe Hurricane 27.5x2.0 jednak mam obawy przed jej przyczepnością przy zjazdach np. z Wielkiej Sowy, do której mam niedaleko.

Macie coś rozsądnego do polecenia?
    • Hellker
      Przez Hellker
      Witam, 
      W maju tego roku zakupiłem rower Romet Boreas 1. Byłem zadowolony z zakupu i z jazdy dopóki nie zauważyłem wytarcia lakieru ramy, pod mostkiem, przez pancerz linki hamulcowej. Zadzwoniłem do sprzedawcy, który stwierdził że to normalne. Napisałem do Romet na FB. Otrzymałem kontakt do serwisu. Napisałem maila z zdjęciami. Dzwoniłem. Nikt nie odbiera, nie odpisuje. Kolejne próby kontaktu przez FB skończyły się tym, że podałem swój nr telefonu z zapewnieniem że kierownik serwisu Romet się ze mną skontaktuje. Minął prawie tydzień roboczy i cisza. Jestem zażenowany cała sytuacja i ostrzegam innych przed marka Romet, a raczej ich podejściem po zakupie sprzętu. Co można teraz dalej zrobić? Zabezpieczyć to miejsce folia? A może ciągnąć temat dalej do innych instytucji? Proszę o Wasze spostrzeżenia/ sugestie.
      Pozdrawiam.
      [Edit]
      Na stronie FB Rometa spotkałem 2 inne osoby z podobnym problemem. Zarówno z rowerem, jak i obsługa klienta...

• 1938
      Przez 1938
      Potrzebuję nowej opony na tył do crossówki. Aktualnie jeżdżę na Kenda Small Block 8 Pro (120 TPI, składana) o wymiarze 1.9x29". Te opony są świetnie na szutry i ubite drogi, ale gorzej sobie radzą na piasku i w błocie. Zastanawiam się, czy kupić nową taką samą, czy czas na zmiany. Przód jeszcze ujdzie, ale z tyłu bieżnik w połowie starty. Wystarczy trochę piachu i ślizg.
      Czego oczekuję:
      powinno dać się przejechać po piaszczystej nawierzchni powinno dać się przejechać po zoranych przez ciągniki ścieżkach leśnych dobrej przyczepności i stabilności w terenie (ściółka, korzenie, kamyczki, gałęzie, błoto) ale żebym w zamian nie tracił szybkości na szutrach, asfaltach, itd. U tego samego producenta znalazłem taką oponę: Kenda Karma
      https://bicycle.kendatire.com/en-eu/find-a-tire/bicycle/mtb/karma/
      Czy to będzie lepszy wybór od Small Blocków? Ewentualnie jakie inne opony rozważyć? Decyzję muszę podjąć szybko, żeby opona(y) zdążyły przyjść jeszcze w tym tygodniu.
      Warunek konieczny to wkładka antyprzebiciowa. W ciągu 3 lat zdarzył się tylko 1 kapeć, więc ta ochrona jednak coś daje.
    • thened
      Przez thened
      Szukam roweru szosowego, budżet 8000 pln. Chciałym rower nowy/sklepowy, nie jestem w stanie ocenić zużycia sprzętu używanego + jednak wolę stabilniejszą gwarancję.
      Aktualnie zrobiłem ok 4500 km na używanym specialized allez elite z 2016 (kupiłem testowo, jako pierwszą szosę), teraz plan jest taki że spec idzie na trenażer, a kupuję coś nowego. Jeżdżę głównie sam, trasy 100-150km, średnia 30 km/h (bywa 29, bywa 32). Nie sprawia mi kłopotów jazda 3h w dolnym chwycie.
      W budżecie znalazłem nówkę na sezon 2020:
      https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_CRD_TEAM,10,771,772,15380,2020.html

Czy to dobry wybór w tej cenie, czy też są lepsze opcje?