Skocz do zawartości

[Mleko i wentyle] TLR w ciezkim zestawie MTB


TerryFos

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Nowy uzytkownik, witam, Grzesiek z Zabrza, milo poznac :)

Przymierzam sie do pierwszej w zyciu konwersji na Tubeless. Pacjent to elektryczny MTB, swiezynka, z przebiegiem niecalych 200 km. Uzytkowany bedzie BARDZO zgodnie z przeznaczeniem, daleko ze slaska w Beskidy nie mamy wiec..

Nigdy nie zlapalem przyslowiowego snejka przez przyciecie obrecza, ale tu zestaw ciezki wiec.. chcialbym sie zabezpieczyc. Waga roweru z kierownikiem przekraczaja 110 kg, wiec jest doslownie "grubo". Oczywiscie oznacza to ze z cisnieniami musze trzymac sie raczej w gornej czesci zalecanych. Zarowno kola jak i opony fabrycznie sa Tubeless Ready, wiec temat nie powinien byc trudny.

Kola to DT Swiss, opony Maxxis Minion DHR II. I teraz ie pojawia temat kompletne mi nieznany - jakie wentyle i mleko ?

Z przegladu internetu widze ze jesli chodzi o mleko to w sumie wszystko, poza nielicznymi wyjatkami daje rade. Prawda to ? Z najczesciej polecanym Stansem (wersja Race) i Caffe na czele. A wentyle ? mamy jakies "dobre" i "niedobre" ? Czy waga zestawu ma tu jakies znaczenie ?

Zastanawiam sie jeszcze nad sensem tego TL. Znaczy jak najbardziej rozumiem plusy - aczkolwiek ze zrozumialych wzgledow zysk wagowy nie gra juz tutaj zadnej roli. Ale.. skoro i tak cisnienie musze trzymac wysoko, a zapasowa detke wozic w plecaku.. wiec moze jednak zostac przy detce i latkach ? Pewnie przejda mi takie mysli po 2 zmianach detki na szlaku...

Ale z drugiej strony czytajac o problemie z uwalonymi obreczami, wyciekajacym mlekiem, ewentualnie uszczelniaczem oblepiajacym wszystko wokol w trakcie zakladania lub awarii... no nie wiem.

Jakies slowa porady dla swiezaka ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, TerryFos napisał:

Z najczesciej polecanym Stansem (wersja Race) i Caffe na czele. A wentyle ? mamy jakies "dobre" i "niedobre" ?

Caffe miało sporo problemów z Maxxisami - po pewnym czasie pojawiło się sporo mikrowycieków, których Caffe nie było w stanie załatać. Na zdjęciu Forekaster, ale z Minionami DHR było podobnie właśnie na mleku Stansa ( ale nieco mniej ). Co ciekawe, w przypadku Maxxis Shorty nie było takich zjawisk. W sumie nie bardzo wiem, co było powodem tego problemu . 

49916481676_5b28af81ee_z.jpg

Z innymi oponami ( Szwalbe , Michelin, WTB, Conti ) zero problemów ze Stanem.

Wentyle: do obręczy DT Swiss zalecałbym wentyle DT Swiss ze względu na dopasowany kształt uszczelnienia wentyla do kształtu obręczy. Ale ,żeby nie było, w jednych kołach z obręczami DT mam zawory od Caffelatex i zero problemów. 

https://www.effettomariposa.eu/en/products/caffelatex-tubeless-valve/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...