Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gosciu3

Witam, mam 13 lat i za jakiś czas będę kupował rower. Przedział cenowy do 1500 zł ewentualnie troszkę więcej. 

Jestem raczej początkujący. Szukam roweru do robiena podstawowych tricków, do skakania po krawężnikach, zjeżdżania po schodkach ale także czasem to zrobienia dropa w lesie. Zależy mi także na tym, aby rower był w miarę wygodny. Amortyzator tylko przedni. Rower może być używany. Mam 163 cm wzrostu, waże 56 kg

(jeśli wybrałem złe miejsce na umieszczenie mojego pytania to przeoraszam, jestem tu nowy) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gosciu3

A myślisz że jak dla mnie lepszy będzie rower z tylnym i przednim hamulcem i przerzutkami (czyli bardziej do stuntu) czy jednak typowa dirtówka z tylnym hamulcem i bez przerzutki? Częściej skaczę np ze schodów niż z dropa w lesie 

Bardziej podobają mi się dirtówki z jednym hamulcem ale jednak z przerzutkami bardziej uniwersalny

A tak jeszcze z innej beczki co sądzisz o Dartmoor gamer intro 26 z 2019/2020 roku? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Jak zamierzasz czasami w lesie hopy poskakać przydałoby by się te 2 hamulce mieć. Drugi zawsze można dokupić. Co do przerzutek to zależy czy będziesz jeździł dłuższe trasy (np. dojazdy do tego lasu). Jak tylko krótkie dojazdy na miejscówki w mieście/skateparki to singiel starczy.

Ten Dartmoor to trochę bieda wersja, al na początek powinien dać radę.

Jakbyś chciał jednak bardziej uniwersalny rower z przerzutką i dwoma heblami, to lepiej Street Fightera:

https://mbike.pl/dartmoor-streetfighter-2020-p-309.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gosciu3

W większości jeżdżę u mnie przed blokiem jest parę schodków, krawężniki i takie tam ale czasem jeżdżę do kolegów do pobliskiej wsi to mam tam z 1,5 km i cały czas płaska droga praktycznie więc chyba wezmę dirtówkę. I tak jak mówisz, gdy będzie mi brakowało przedniego hamulca zawsze można go dokupić. Dzięki! 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Turb0
      Przez Turb0
      Witam mam pytanie o poradę odnośnie amortyzatora SR suntour Aion QR15.
      Mam ten amorek w rowerze typu Dirt ustawiony na 100mm skoku i mam z nim taki problem że jakiś czas temu blokada skoku tak jakby się przekręciła i kręci trochę bardziej niż powinna (raz amortyzator się blokuje a raz nie i na odwrót) nie drążyłem wcześniej co mogło się stać bo i tak nie używam tego za często ale dzisiaj postanowiłem że pojadę sobie do sklepu rowerem i podskakując na krawężnik (nie uderzyłem w nic tylko wskoczyłem na niego) usłyszałem niepokojący dźwięk jakby amortyzator wciągał powietrze i trochę piszczał (ciężko określić ten odgłos).
      Czytałem na internecie że w tych amortyzatorach problem jest z tłumikami i mam nadzieje że mnie to nie spotkało.
      Jak by były potrzebne jeszcze jakieś informację to z chęcią ich udzielę 
      Bardzo proszę o szybka pomoc
      Bardzo dziękuje i pozdrawiam 
    • gajcyk04
      Przez gajcyk04
      hej,czy ktoś miał do czynienia z dartmoor'em street fighter(https://velo.pl/rowery/funbikes/dartmoor/streetfighter)? prosiłbym  o opinie. rower nie będzie za mały na wzrost 168cm ? będę uprawiał stunt  ,może nie kiedy street.czy warto kupic ? czy za tą kase kupie lepszy rower?
    • tojeflica
      Przez tojeflica
      Siema mam pytanie czy da się kupić i gdzie rower do 500-600 zł oczywiście DIRT szukałem na olx i na różnych stronkach ale nie umiem znaleźć. Z góry dzięki.
    • PatrykDIRT
      Przez PatrykDIRT
      Witajcie drodzy Forumowicze :),
      Mam 17 lat, ważę około 70kg, wzrost 181cm. Chciałbym zapytać o to jaki rower do dirtu/streetu warto kupić. Dotychczas jeździłem na rowerze B'twin rockrider 340, postanowiłem, że chcę zacząć jeździć w dyscyplinie dirt/street (pod warunkiem, że po 3 latach namawiania rodziców się wreszcie uda :D)... W każdym razie, na rower mam około 2500zł. Dałbym radę złożyć samodzielnie, przygotowałem już listę części(dość długo "siedzę" w temacie z uwagi na to, że jak już mówiłem od 3 lat próbuję namówić rodziców na rower... Wiem doskonale, że wymaga ona kilku poprawek, cóż, budżet nie pozwala na szaleństwa...), która przedstawia się następująco:
      -Rama - Dartmoor Two6Player 2020 (około 850zł),
      -Amortyzator RST Dirt T (około 400zł),
      -Stery Neco H-373 tapered (około 60zł),
      -kierownica - Brand X (około 109zł),
      -mostek Dartmoor FURY V.3 (około 120zł),
      - sztyca Crussis (30zł),
      -siodełko Vader (30zł),
      -Korba+z+s - Sr Suntour Zeron (280zł),
      -Pedały Dartmoor stream (60zł),
      -Łańcuch KMC (30-50?),
      -Tarcza hamulca - Shimano 160mm SM-RT56 (30zł),
      -Hamulec - Shimano (120zł)
      - Dartmoor Raider V2 (160zł za 2 sztuki),
      -Szprychy;nyple - Sapim,
      - Opony - Schwalbe Table Top (160 za 2),
      - Novatec 751SB QR (80zł),
      - Octane One Single Speed Pro (?),
      - Opaska na obręcze (4zł),
      - Adapter hamulca PM - IS - R160 (25zł),
      -Gripy - Odi longneck (60zł).
      Łącznie: około 3000zł
      Teraz pojawia się pytanie: Czy nie lepiej w tej cenie kupić gotowca na przykład ze stajni NS bikes (np. Movement/Metropolis 3) czy Dartmoor (np. model Intro)? Ewentualnie pozmieniać jakieś części na używane (np. ramę, amortyzator czy kierownicy)? Proszę o pomoc. Pomimo ograniczonego budżetu chciałbym jak najlepiej zacząć przygodę z tym sportem. Dodam jeszcze, że nie ma zbyt wielu miejsc do jazdy w mojej okolicy, ale są ławki, asfalt i wiele chęci . Pozdrawiam Was serdecznie, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi, mam nadzieję, że mi pomożecie.

• 0pal
      Przez 0pal
      Dzień dobry,
       Syn (14 lat) zapragnął dirta, oglądałam mongoos,  dartmoor,  NS w cenie do 3000 max. Na początek nie chcę wykładać worka kasy bo zaraz może się okazać, że już go to nie kręci. W "śmiesznej" cenie są Kandsy- czy te rowery mogą nadawać się do dirta? Czy to totalna pomyłka i nie zawracać sobie głowy?