Skocz do zawartości

[2000-2500] Cross/Trekking


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio pisałem podobnego posta w TYM temacie. Zdecydowałem się obejrzeć Indianę X-Cross 5.0, przy okazji obejrzałem X-Road 5.0 z ramą 19' i spostrzeżenie jest takie: super rowery, 19' na najniższym ustawieniu siedziska jest dla mnie OK, niestety cena w MediaExpert i dodatkowy przegląd sprawiły że podchodzę do sprawy jeszcze raz, z większym budżetem.

Zacząłem patrzeć na rowery trekkingowe bo w przypadku Indiany okazuje się że poza oponami i dodatkami typu światła, osłony, błotniki, bagażnik (które i tak musiałbym dokupić) to ten sam rower co cross.

Szukam crossa/trekkingu do jazdy po mieście i (głównie do pracy) i poza miastem (rekreacyjnie), mój wzrost to 175cm.

Proszę o poradę który rower wybrać w tytułowym przedziale cenowym, moje propozycje z tego co zostało (a mam wrażenie że dostępność większości 'fajniejszych' modeli to fikcja):

Northec Caledon DB - tutaj osprzęt wydaje mi się całkiem OK, no i są jeszcze dostępne zarówno 17' jak i 19'

Giant-Roam 3 - wydaje mi się najsłabszy w tym zestawieniu

Wheeler Cross 6.4 - wydaje się podobny do Gianta wyżej

Kands Avangarde - wydaje mi się najlepszy jeśli chodzi o konfigurację, ale jestem laikiem :P

Przechhodząc do trekkingów:

Monteria Massive 5.0 - całkiem fajna konfiguracja i wygląd, jednak firma to dla mnie trochę no-name

Kands Elite Pro - wydaje się trochę słabiej niż w tym Monteria, ale przynajmniej wiem czego się po Kandsie spodziewać

KROSS Trans 6.0 - rozmiar 17' więc dla mnie idealny, dobry osprzęt, tylko hamulce - z opisu wynika że tarcze i hydraulika, na zdjęciu V-brake...

 

Z góry dziękuję za porady, mam nadzieję że pomożecie mi się w końcu zdecydować i wybrać coś z tego co jest dostępne na rynku - a jest tego niewiele...

Faworytami są chyba Northec Caledon, Monteria Massive, Kands Avangarde i KROSS Trans, ale liczę na poradę :)

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się w miarę możliwości przymierzyć do paru. W Indianie może rama cross/trekking jest ta sama, ale u innych niekoniecznie, i jeśli chodzi o pozycję jedne mogą bardziej trekkingowo-miejskie, a inne bliższe MTB, donierz sobie co Tobie bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...