Skocz do zawartości

[Klucze] Pojedyncze małe imbusy.Klucze płaskie).


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W sprzedaży są bardzo drogie klucze imbus, które potrafią odkręcić już częściowo zniszczone śrubki.

P1000209.thumb.jpg.571ca3d1b4a6201b4d398d44c50576e1.jpgP1000210.thumb.jpg.95b2c23d6d57fa2f715d041559469e21.jpg

 

U mnie w komplecie te małe są po prostu słabe, materiał jest miękki. Na zdjęciu w przypadku gripów Velo gwint praktycznie został zniszczony.

Interesują mnie pojedyncze male bardzo dobrej jakości klucze imbusowe (tu na przykład 2.5 mm).

Czy na rynku są lekkie multitool z kluczami płasko-oczkowymi (doraźnie 13,14,15,16,17). 200 PLN na Topeak Alien II nikt nie będzie wydawać. 

Dodatkowe pytanie dotyczy tego klona  multitool  Crankbrothers czy jest dobry jakościowo:  Klucze imbusowe scyzoryk 11 elementów  00-19-18992-00-00001  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zdania, że w piwnicy/garażu/warsztacie lepiej mieć pełnowymiarowe narzędzia a multitoola na wyjeździe. Sam mam zestaw z castoramy w średniej cenie (nie te najtańsze...) i raczej jestem zadowolony. Trzeba pamiętać o jednym przy imbusach - nie zaczynać odkręcać "kulką".

A tak z ciekawości, po co ci potrzeba płaskich kluczy? No, chyba że jeździsz czymś starszym to zgoda, ale w miarę nowych rowerach wszystko załatwisz imbusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czymś starszym.

O multitoolu mówię własnie na drogę, z płaskimi nie spotkałem się - tylko w bardzo drogich kompletach.(A tak drogie multitoole to chyba nie do starszych rowerów tym bardziej). 

A pytanie główne o konkretnych producentów małych imbusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że takie gówniane kluczyki w połączeniu z gównianymi śrubkami to jest katastrofa.

Do wszystkiego gdzie mogę używam dobrych bitów i bączka. Bączek to rączka do bitów. Tam, gdzie już ktoś próbował kręcić jakimś badziewiem i się nie udało - mi zazwyczaj się udaje odkręcić wkładając dobry, zdrowy bit. Bity mam różne, Wiha, Makita, Bosch, różne zestawy. I generalnie jestem zdania, że lepiej pójść do dobrego sklepu narzędziowego i kupić potrzebne bity, 5 czy 10 sztuk po 8pln sztuka niż zestaw 150 elementów za obojętne czy 70 czy 170pln, bo z takiego zestawu potem i tak nie będziemy wykorzystywali większości elementów - a jakość będzie taka sobie, bo to są zawsze takie bity, które można kupić za 2-3pln sztuka. No i nie mówię o jakimś szajsie z biedronki czy innego lidla. 

 

I chyba nawet w rowerze wolałbym wozić małą rączkę i kilka bitów niż jakiś badziew 'multi'.

 

Bączek do grzebania w domu:

uchwyt-magnetyczny-z-raczka-do-bitow-kro 

 

No i rączka, którą można wozić ze sobą w rowerze zamiast multitoola:

zestaw-bitow-z-uchwytem-katowym.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, whiteindian napisał:

W sprzedaży są bardzo drogie klucze imbus, które potrafią odkręcić już częściowo zniszczone śrubki.

to samo można zrobić dobrej jakości bondhusem, czy werą używając torxów odpowiedniego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem doraźnie o takim dobrym torxie w tym przypadku.

18 godzin temu, whiteindian napisał:

Czy na rynku są lekkie multitool z kluczami płasko-oczkowymi (doraźnie 13,14,15,16,17). 200 PLN na Topeak Alien II nikt nie będzie wydawać. 

Tutaj chyba też osobno takie klucze chyba można dokupić, aby były krótkie (np. awaryjnie dokręcić pedał). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.06.2020 o 13:01, cervandes napisał:

Do wszystkiego gdzie mogę używam dobrych bitów i bączka. Bączek to rączka do bitów

Ten bit jest idealny https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/elektronarzedzia/bity/koncowki-wkretakowe-graphite-57h966-hex2-5-x-25-mm-2-sztuki (z opisu: pokryty azotkiem tytanu) Nie wiem czy dobrze rozumiem, że w tym zestawie tej samej firmy (to chyba grupa Topex) funckję bączka spełnia...pudełko https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/elektronarzedzia/bity/zestaw-bitow-graphite-56h614-10-sztuk Łącznie zestaw 30 PLN

 

W dniu 27.06.2020 o 13:01, cervandes napisał:

gówniane kluczyki w połączeniu z gównianymi śrubkami to jest katastrofa.

Gdzie takie bardzo dobre śrubki kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko online. W tym sek że mieszkam na prowincji. Ty nie wiesz ze takie pytania są tu egzotyczne. Taki rynek ale już spotkałem się że nikt z was tego nie rozumie. Np. pokaż mi metalowy sklep z prętami w klasie 8.8 u mnie.

Pytałem o ocenę wybranego bitu. 2 sztuki to normalna cena za jakość?

 

Pyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem bączek Topex 39D891 już z zestawem krzyżaków za 15 PLN.

 

Do tego będę dokupował pojedynczo droższe bity submarki Topex czyli Graphite. Na przykład do gripów 2.5 mm GRAPHITE 57H966. 2 bity  pokryte azotkiem tytanu za 12 PLN. Solidny zestaw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem, czy to co wkleiłeś na górze ma służyć za reklamę, jeśli tak to bardzo nieudolna i jedyne co mogę dodać to:

OSTRZEGAM przed wydawaniem pieniędzy na takie dziadostwo. Wyżej miałeś polecane firmy Wiha, wera, bondhus, proxxon. Uważaj, żeby Ci ten plastikowy klucz w ręce nie pękł i jej nie poranił.  Bitów marki Graphite nawet nie skomentuje, przy kręceniu śrub do płyt GK, czyli mały moment, jeden się tak zniszczył, że w połowie sufitu go wymieniłem na inny, który był dołączony z wkrętarką. Porażka!

Był temat kilku stronicowy o narzędziach. Warto jego poczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłą to reklama, w pierwszej wersji pytałem tylko bit 2.5 mm, a kupiłem tylko tego bączka, ale nie dla bitów.Natomiast co do samych bitów owszem myślałem o Wiha ze sklepu w którym regularnie kupuję. Nie była mowa o bączku tylko o bitach. Myślałem tez o takim zesatwie https://www.mediaexpert.pl/search?query[menu_item]=&query[querystring]=wiha%20bit  + ew. https://yato.com/products/5/YT-0465

Temat dotyczy doraźnych zastosowań jak dokręcanie, regulacje, czy przykręcenie gripów. N

Napisałem: produkt solidny, czyli przeciętny. Nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd. Poza tym....dwukrotnie prosiłem moderatora aby usunął wcześniejsze linki i cześć mojej wypowiedzi na temat tego produktu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie, to nic się nie stanie. Nawet jak kupisz te bity z MediaExpert. W tym sensie, że za wiele nimi nie pokręcisz przy rowerze :D

Zobacz, przykładowy zestaw:

https://profitechnik.pl/produkt/zestaw-12-narzedzi-wkretakowych-do-prac-zwiazanych-z-naprawa-rowerow-wera-bicycl.html?gclid=Cj0KCQjw4f35BRDBARIsAPePBHy-lQ0SzOjF-dZXYvvHMpMmKC0y0fBQGkzZVp80VRQ8inZBWMY14GAaAhL7EALw_wcB

Nie jest idealny, bo grzechotką nie wszędzie i nie zawsze się dobrze kręci, ale bity już byś miał i całość posłużyłaby Ci długo, a nawet bardzo. Zresztą w miarę nabywania doświadczenia oraz większej ilości zniszczonych śrub podczas odkręcania tanim dziadostwem, a później główkowania i męczenia się z rozwiercaniem i próbami ratowania zniszczonego gwintu itd. będziesz już wiedział jakie narzędzia chcesz kupić.

Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...