Skocz do zawartości

[Rama] Gate 50 problem z rozmiarem.


Nerdox

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze wybrales w miare dobrze a co najwazniejsze ze da sie ten rower dostosowac pod Ciebe.

Jesli chodzi o Treka to najprawdopodobniej siedziales na modelu Roscoe lub Marlin. Model Roscoe w romiarze L ma mostek dlugosci 60mm a twoj Kellys Gate ma 100mm przy podbnej dlugosci gornej rory. Te 40mm to spora roznica i skaracjac mostek mozesz paraktycznie usyskac ta sama pozycje jak na Treku. Druga kwestia to wysokosc kierownicy i w Treku jest ona odrobine wyzsza, wiec dodanie podkladki pod mostkiem powinno rozwiazac sprawe.

Wiele osob dzisiaj daloby sie pokroic zeby wziasc rower wiekszy z krotszym mostkiem, bo to w pewnym uproszczeniu jest nazywane nowoczesna geometria. Ja bym sprobowal tej konfiguracji zamiast zmiejszania ramy. @Wkg zapewne wlasanie dlatego wolalby twoj rower ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja wolałbym to nowsze M : ) 15mm krótsza rama od mojego, lepsze prowadzenie linki przedniej przerzutki, krótszy tylny trójkąt, lepszy kąt podsiodłowej ... Ja mam ramę właśnie o pół numeru za dużą - w sumie mały problem, rozwiązałem to sztyca bez offsetu ale następny rower będzie bardziej zwrotny. A ostatnią rzeczą która można powiedzieć o progresywnej geo to to, ze jest zwrotna. Te rowery maja być jak autobus na stromych zjazdach i to mniej więcej tyle. 

Nowoczesna (progresywna) geometria to dużo więcej. No i nie na te tereny. To zupełnie inne rowery.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalj2 napisał:

Wydaje mi sie ze wybrales w miare dobrze a co najwazniejsze ze da sie ten rower dostosowac pod Ciebe.

Taa, chciał rower do rekreacji a kupił XC i w dodatku za duże. :) Tego mostkiem nie poprawi. Z Roscoe nie porównuj, bo to już szlakowiec i tam producent dał krótszy mostek, szerszą kierownicę, amor 120mm, itd. Kellys'a trzeba raczej porównywać z Procalibrem, Scale'm, Chiselem i innymi rowerami XC. 

Dla porównania ze Scott Scale 950, bo akurat takim jeździłem przez sezon https://www.scott.pl/produkt/811/4913/Rower-Scale-950/

Kellys w rozmiarze L ma:

Długość górnej rury 640
Długość podsiodłowej 520
Stack 623
Reach 455
Mostek 100 (?)

Scott w rozmiarze XL (od 185 cm wzrostu)

Długość górnej rury 640
Długość podsiodłowej 530
Stack 628
Reach 455
Mostek 90

Na Scale'u mając 190 cm czułem się całkiem rozciągnięty i z rekreacyjną pozycją miało to mało wspólnego. Jakbym miał tyle wzrostu co autor i chciał rekreacyjnej pozycji to... wymieniłbym czym prędzej rower na inny/mniejszy a nie robił kwadraturę koła. 

Edytowane przez some1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie wymieni na mniejszy. Jeśli będzie mieć ramę w dobrym dla siebie rozmiarze, to geometria xc jest zazwyczaj zadziwiająco wygodna. Przykład: ja i chisel. 175 cm, rama M. Nie chcę z tego roweru zsiadać. Wygodnie mi też na piczce 29 M, na RR XC500 M. Liczy się dobrze dobrana rama, odpowiednia kierownica, dobrze ustawione siodło.

Dobry rower xc nie oznacza, że nie zrobisz na nim przyjemnych tysięcy kilometrów rekreacji, i że mogą na nim jeździć tylko Nino Shurter, ShyBike czy inne cyborgi:P

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzedawca zaproponował mi kellysa gate 50 z 2020 w rozmiarze M lub ewentualną dopłatę 500zł i Gate 90 z 2020 też rozmiar M, wiec się zgodziłem na dopłatę, dobrze zrobiłem?

Edytowane przez Nerdox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nerdox napisał:

Witam, sprzedawca zaproponował mi kellysa gate 50 z 2020 w rozmiarze M lub ewentualną dopłatę 500zł i Gate 90 z 2020 też rozmiar M, wiec się zgodziłem na dopłatę, dobrze zrobiłem?

Jeżeli Ci pasuje to bardzo dobrze. Nie zdradzisz co to za sprzedawca ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od niedawna jestem posiadaczem Gate 90 . Dziwnie się czułem przy doborze ramy i ustawieniach przesiadając się ze starego roweru. Nie startuję w zawodach, jazda głównie rekraacyjna. Od razy zaczęły boleć mnie ręce, kolana i tyłek. W serwisie wymieniono mi kierownicę na szerszą i siodło na dłuższe. Od razu wszystko minęło. Myślę, że trochę rynek zagubił się w tych wszystkich cyferkach i kątach. Na rowerze mamy czuć się dobrze, nie zawsze to co mówią inni w Naszej wersji się sprawdzi. Dodatkowo niewielu sprzedawców umie właściwie dobrać rower, stąd popularne stały się firmy które korygują błędy niewłaściwego doboru roweru co niestety kosztuje dodatkowo minimum 7 stów. Moim zdaniem błędnym podejściem jest dobór wielkości ramy tylko po przekroku co jest normą w każdym sklepie. Słowa uznania dla Twojego sprzedawcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2020 o 15:05, Nerdox napisał:

Witam, sprzedawca zaproponował mi kellysa gate 50 z 2020 w rozmiarze M lub ewentualną dopłatę 500zł i Gate 90 z 2020 też rozmiar M, wiec się zgodziłem na dopłatę, dobrze zrobiłem?

co to za sprzedawca że w takiej cenie ma kellysa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...