Skocz do zawartości

[szlaki rowerowe] Velomapa.pl - interaktywna mapa z trasami rowerowymi


caspg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu pracuję nad https://velomapa.pl. W zamierzeniu będzie to strona gdzie można odkryć nowe szlaki oraz znaleźć wszystkie (albo prawie wszystkie  :)) potrzebne informacje na temat danej trasy.

Projekt jest cały czas w trakcie rozwoju. Chętnie usłyszę wasze opinie, uwagi oraz propozycje szlaków do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza uwaga na szybko to to, że szlaki sa wrysowane niedokładnie  na mapie gdzie są wszystkie  Przynajmniej SOG. głębiej też nie jest przyciągnięty do "drogi"
Żeby to miało sens przydała by sie opcja exportu do navigacji.  Takie drobiazgi jak planowanie trasy i rodzaj nawierzchni byłyby bajką :D:D:D

Pomysł ciekawy, bo czasem idzie się urwać szukając jakichś szlaków. Opis pod rowery jest zazwyczaj dramatycznie niedokładny i można mocno wtopić np biorąc kogoś słabego echnicznie i trafiając na błoto po kolana zamiast przyjemnych szutrów.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK Co rozumiesz przez "opcja exportu do nawigacji"? Już można pobrać plik GPX, który powinien być kompatybilny z prawie każdą navi. Planowanie trasy niestety nie byłoby takie proste :) Ale zamierzam dodawać opisy i informacje na temat stanu szlaków, nawierzchni itp.

@MaxCava Trasy są importowane z plików GPX i jest też możliwość ich ściągnięcia.

 

Trasy na mapie głównej są uproszczone, żeby zajmowały mniej miejsca i wszystko chodziło bardziej płynnie. Ale rzeczywiście, może są zbyt uproszczone, będę się tym jeszcze bawił. W widoku danego szlaku powinno być już wszystko dużo bardziej dokładnie,  jak się ściągnie plik GPX to jest oryginalna dokładność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dopiero po kolejnym kliku a nie z listy już na mapie pierwszej ?

Co to za kolory ? Gdzie ich oznaczenia ?

 

Tu byłem: https://velomapa.pl/szlaki/aquavelo-–-trasa-glowna-w-polsce

Dokładnie w Muszynie, przejście od ogrodów sensorycznych przez granicę słowacji. Wg. mnie nie ma tego przejścia tam, przynajniej ja sierota nie znalazłem a szukałem z 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxCava Kolory odpowiadają oznakowaniu w terenie jeżeli jest taka informacja podana online. Ogólna mapa ma być tylko poglądowa, wszystkie szczegóły, opis i ślad gpx jest dostępny na stronie danego szlaku. Dzięki temu strona główna będzie szybciej się ładować i plynniej chodzić. Szczególnie, że ambitne plany zakładają dodanie wszystkich szlaków rowerowych w Polsce i okolicy :)

Zastanawiam się też nad dodaniem komentarzy. Takie informacje jak ta o przejściu przez granicę byłyby bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to się dopiero rozwija ale mam taką uwagę, że jak już publikujecie daną trasę to warto ją dawać od początku do końca. Bo w tej chwili na waszej mapie Wiślana Trasa Rowerowa zaczyna się w Brzeszczach, gdzie jak powszechnie wiadomo są źródła Wisły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, caspg napisał:

@MaxCava Kolory odpowiadają oznakowaniu w terenie jeżeli jest taka informacja podana online. Ogólna mapa ma być tylko poglądowa, wszystkie szczegóły, opis i ślad gpx jest dostępny na stronie danego szlaku. Dzięki temu strona główna będzie szybciej się ładować i plynniej chodzić. Szczególnie, że ambitne plany zakładają dodanie wszystkich szlaków rowerowych w Polsce i okolicy :)

Zastanawiam się też nad dodaniem komentarzy. Takie informacje jak ta o przejściu przez granicę byłyby bardzo pomocne.

To znaczy na 100 nie jestem pewien, ale krążyłem między domami ( tam są jednorodzinne na końcu drogi ). Znalazłem drogę koło posesji, między słupem a nią. Potem las ciemny, droga błotnista, bez oznaczeń. Kiepsko tam było i wróciłem do centrum, potem na zachód pojechałem jednak stroną PL nie słowacką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, caspg napisał:

Co rozumiesz przez "opcja exportu do nawigacji"? Już można pobrać plik GPX, który powinien być kompatybilny z prawie każdą navi.

Ok nie zauważyłem :D zlał mi się z tłem ;)
Ale niestety tak zapisany ślad daje w kość w navi. Dopiero narysowany z przyciąganiem do dróg zaczyna dawać cień pewności ze nie wylądujemy w dziwnym miejscu w lesie.
Na pv wysyłam ci ślad przygotowany pod wyjazd żebyś zobaczył różnicę. Niby niewiele, ale jak na takich gpx "kanciastych" jechałem to zdarzało się wtopić i wjechać nie w tą ścieżkę. Nawigacja kazała skręcić była ścieżynka no to siup....  Szczególnie niefajne w nocy 
 

4 godziny temu, caspg napisał:

Planowanie trasy niestety nie byłoby takie proste

 Zdaje sobie sprawę, że to sporo zabawy.  Szczególnie że jak już to byłoby super jak by można wybrać typy nawierzchni.   :DJa do rysowania tras używam http://brouter.de/brouter-web.   Nie jest idealny ale zdaje egzamin.  

 

4 godziny temu, caspg napisał:

Ale zamierzam dodawać opisy i informacje na temat stanu szlaków, nawierzchni itp.

Było by super ale jak to sobie wyobrażasz? 
Wałkując dalej Teńczyński  odcineg SOG to pomijajac typy nawierzchni dochodzą warunki pogodowe.  W tym roku jest super i przejezdne wszystkim.
Ale jeszcze z końcówką 19r wielu miejscach tonąłem bo droga  była bagnem.  Taka informacja była by super ale jak to ogarnąć żeby było cztelnie? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrisK napisał:

Było by super ale jak to sobie wyobrażasz? 

Aktualnie bazuje na informacjach rozsianych po internecie. Oczywiście nie wszystko jest aktualne i dokładne. Jednak, żeby to miało większy sens muszę dodać możliwość dodawania komentarzy/opinii i jakoś zachęcić użytkowników do dzielenia się swoimi doświadczeniami :) Dodatkowo, sam planuję objechać kilka szlaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 5.05.2020 o 10:27, MaxCava napisał:

Tu byłem: https://velomapa.pl/szlaki/aquavelo-–-trasa-glowna-w-polsce

Dokładnie w Muszynie, przejście od ogrodów sensorycznych przez granicę słowacji. Wg. mnie nie ma tego przejścia tam, przynajniej ja sierota nie znalazłem a szukałem z 15 minut.

Jest dokładnie w tamtym miejscu, prowadzi do niego wąska, ciemna droga, wjazd w las przy jakimś gospodarstwie. Jednak w zeszłym roku były tam prowadzone prace, więc może była niedostępna?

malopolska-2021-szymon-nitka-163346.thumb.jpg.359a8e1d04e7442860e3d21a4e989704.jpg

 

Nieco inny jest za to przebieg tuż za granicą po słowackiej stronie - w tym miejscu powstała nowa droga rowerowa:

malopolska-2021-szymon-nitka-0148.thumb.jpg.8c7646dab7d963343651308373141008.jpg

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A skąd pochodzi przebieg ścieżki ze screenshotu? To jest chyba "turystyczna obwodnica Warszawy". Chodzi o to ze w zaznaczonym miejscu nie ma przejścia czy przejazdu. Tam jest przywatny teren, stajnia (była?) Kiedyś rzeczywiście można było, ale jak jechałem tam miesiąc temu - tabliczki "teren prywatny, zakaz wjazdu", łańcuch na wjeździe/wyjeździe do lasu i 2 ogromne psy, co prawie mnie zjedli. Zgłosił bym to do źródła.

IMG_20210822_201009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...