Skocz do zawartości

[kaseta 8s Shimano] czy można używać 7s?


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Przy ostatnim remoncie do bębenka 7s zakupiłem kasetę 8s Shimano CS-HG41. Okazało się ze kaseta składa się z 7 zębatek złożonych razem i 8 który jest oddzielnie. Jako że pasowało mi 7s założyłem bez ostatniej zębatki. Po około 200km kaseta się rozleciała. Pękł pierścień dystansowy pomiędzy 6 i 7, i piny które trzymały to w kupię wygięły się na końcach, także zębatka 7 oddzieliła się od kasety i kręciła się luzem. Czy awaria ta mogła być spowodowana brakiem 8 zębatki. Teraz przedkładam wszystko na piastę 8s i zastanawiam się czy kupić to samo? Jeżeli to błąd montażu to kupiłbym to samo, jeżeli to wina chińskiego wykonanie to szukałbym czegoś innego. Reklamować nie ma sensu, bo to ok 30PLN. Możecie coś polecić do 150PLN? Rower to miejski wół roboczy, z koszykami do sklepu, wiec waga jest nieistotna, jednak musi wytrzymać jednorazowe wycieczki do 100km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JWO napisał:

Jako że pasowało mi 7s założyłem bez ostatniej zębatki.

Tylko że nakrętka kasety pasuje do ostatniej zębatki, i żadnej innej. Więc jeździłeś z ledwo dokręconą kasetą/luźną, opierającą się tylko o nakrętkę, więc nic dziwnego że nie miało to prawa działać poprawnie. Więc to tylko i wyłączenie Twoja wina, żadne chińskie wykonanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... brak mi słów, ale zdarza się.

Założyłeś kasetę bez najmniejszej zębatki, 11. zębowej, prawda? To na niej są żłobienia, które blokują się z pierścieniem dokręcanym 40 Nm- podczas dokęcania słychać strzelanie, właśnie przez te  żłobienia. 
W twoim przypadku kaseta nie miała  dobrego podparcia promieniowo, osiowo- nic dziwnego że ją zmasakrowałeś. Tak, jak kupisz nową i założysz na bębenek 8 i dokręcisz 40 Nm to będzie bardziej niż odpowiednia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawa jasna zamawiam to samo. Gwoli wyjaśnienia, piastę 7s kupiłem przez pomyłkę. Zauważyłem dopiero jak założyłem kasetę, a ze weszło 7 to zakręciłem. Nie mam pretensji ze się zepsuło, nauka kosztuje, dobrze ze tylko kilkadziesiąt złoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...