Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana 3x10 na 2x 10,11?


Bogusz10

Rekomendowane odpowiedzi

Podajesz w kalkulatorze swój obecny napęd i ten planowany, masz wtedy porównanie jakie miałeś przełożenia na starym i jakie będziesz miał na nowym zestawie. Modyfikujesz tak, aby pozbyć się niechcianych przełożeń i masz odpowiedź czego potrzebujesz.

 

W przykładzie moja przesiadka z 3x8 na 1x11. Nie używałem najtwardszego przełożenia nigdy w starym rowerze. Zwróć uwagę, że u mnie w obliczeniach są dwa różne obwody kół, bo przesiadałem się z 26 na 27,5.

 

http://ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=34&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,37,42&UF=2194&TF=82&SL=2.6&UN=KMH&GR2=DERS&KB2=24,32,42&RZ2=11,13,15,17,19,21,24,28&UF2=2107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes miałeś 42/11 ( koło 26 )  i nie używałeś nigdy ? Przecież masz tam górki u siebie, asfaltowe długie zjazdy/podjazdy również. Noga nie świerzbiła żeby dokręcić ?

Z drugiej strony teraz masz 34/42 najlżejsze przełożenie - wystarcza Ci ? Nie brakuje w terenie na podjazdach ? W sumie 34/42 wystarczy jeśli ma się jako taką nogę ( lub lepszą, ale waży sporo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zdarzyło się raz albo dwa, że na jakiejś mega okazji poleciałem te 65km/h czy może więcej, nie pamiętam nawet ile. Generalnie 99,9% jazd nie używałem koronki 11T

 

Obecnie na 27,5 34/11 rozwijam się do ponad 60, kręcę jak wariat ale wystarcza mi to. Co do podjazdów to tak, wjeżdżam wszędzie gdzie potrzebuję. Chyba najbardziej strome miejsce jakie mam na moich stałych trasach to równe 9% i właśnie ono jest dla mnie wyznacznikiem max przełożenia jakie potrzebuję. Pewnie zdarza mi się gdzieś drapać 10 czy nawet 11% bo są takie miejsca, gdzie mam wrażenie, że jest ciężej - ale to ten podjazd koło rodzinnego domu jest dla mnie punktem odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cervandes napisał:

Chyba najbardziej strome miejsce jakie mam na moich stałych trasach to równe 9% i właśnie ono jest dla mnie wyznacznikiem max przełożenia jakie potrzebuję. Pewnie zdarza mi się gdzieś drapać 10 czy nawet 11% bo są takie miejsca, gdzie mam wrażenie, że jest ciężej - ale to ten podjazd koło rodzinnego domu jest dla mnie punktem odniesienia.

A ile to metrów w pionie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 m to spoko pod skarpę ale więcej to już ze świecą szukać :D Główne "wspinaczki" to na mosty - tu idealnie sprawdzają się 30 sekundowe interwały :) Jak chce sobie fajnie pojeździć to Suwalszczyzna, Beskidy ... kawał mam w sumie. Inna sprawa, że na np. Mazurach podjazd 50 m dróżką wydeptaną przez zwierzęta też potrafi dać popalić. 

A w odniesieniu do wątku - ja mam wrażenie, że kolega ma ochotę wydać trochę kasy żeby sobie rower "ufajnić". Nic w tym złego, ale ja bym zaczął ufajnianie od zakupu jakiegokolwiek czujnika kadencji za kilkadziesiąt złotych (teraz może drożej). Bo coś czuję, że tu tkwi problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wkg napisał:

A w odniesieniu do wątku - ja mam wrażenie, że kolega ma ochotę wydać trochę kasy żeby sobie rower "ufajnić". Nic w tym złego, ale ja bym zaczął ufajnianie od zakupu jakiegokolwiek czujnika kadencji za kilkadziesiąt złotych (teraz może drożej). Bo coś czuję, że tu tkwi problem.

Ufajnić rower - raczej uprościć.Po co mi coś - młynek -skoro z niego nie korzystam.Chciałem wiedzieć czy jest to możliwe i co trzeba by wymienić,a co może zostać.Oczywiście część kolegów pisała na temat-za co dziekuję,a część odnosiła się do ''sufitu''.Tak moja wiedza w tym temacie jest mała,dlatego pytam.

Gdybym wiedział to bym nie pytał.Nie ma dla mnie znaczenia czy jadę 42 czy 45 km/h. Jeżdzę reakraacyjnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytamy o prędkości, bo od tego też zależy co możemy polecić w kwestii rozpiętości kasety i korby. Pytaliśmy też o używane najczęściej koronki i zdziwiliśmy się, że używasz tych najmniejszych. Bez prędkościomierza może tego nie widzisz, ale na 99% nie jedziesz 50, ani 40 na godzinę. Pewnie może do 30 dobijasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lawstorant napisał:

Pytamy o prędkości, bo od tego też zależy co możemy polecić w kwestii rozpiętości kasety i korby. Pytaliśmy też o używane najczęściej koronki i zdziwiliśmy się, że używasz tych najmniejszych. Bez prędkościomierza może tego nie widzisz, ale na 99% nie jedziesz 50, ani 40 na godzinę. Pewnie może do 30 dobijasz.

Pewnie może do 30 dobijasz - bravo.Tak jest.

Jeżdzę po ściezkach rowerowych miasto lub teren szutr - wały przeciwpowodziowe,las - leśne dukty.

Czemu nie używam najmniejszych koronek,bo nie wjeżdzam na bardzo strome wzniesienia,a na płaskim to po co?

Jak nie czuję nic pod nogą to zmieniam tył na większą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lawstorant napisał:

Pewnie może do 30 dobijasz.

Utrzymać średnią 27-28 na góralu jest ciężko. To moje zdanie.

Jazda 30-32 ok, ale ile ? kilka minut góra, no chyba, że z delikatniej górki, to da się kręcić, ale też nie aż tyle, żeby robić wysoką średnią dzięki temu.

 

 

Teraz, Bogusz10 napisał:

Pewnie może do 30 dobijasz - bravo.Tak jest.

 

I powiedz mi jeszcze, że na góralu, na oponach 2-2,2 robisz w godzinę 30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bogusz10 napisał:

Pewnie może do 30 dobijasz - bravo.Tak jest.

Jeżdzę po ściezkach rowerowych miasto lub teren szutr - wały przeciwpowodziowe,las - leśne dukty.

Czemu nie używam najmniejszych koronek,bo nie wjeżdzam na bardzo strome wzniesienia,a na płaskim to po co?

Jak nie czuję nic pod nogą to zmieniam tył na większą.

 

Hmmmm, no to potrzeba jest mała, ale jeżeli chcesz sobie ufajnić to możesz pójść w 1x. Zamontowałbyś tylko zębatkę NarrowWide w miejsce środkowej, kasetę zostawił 11-36 i już masz mniej kombinacji. Ewentualnie potem można zmienić kasetę na większą albo bawić się rozmiarem zębatki na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaxCava napisał:

I powiedz mi jeszcze, że na góralu, na oponach 2-2,2 robisz w godzinę 30 km.

20 km to tak,bez full jazdy przy 5 z przodu.

15 minut temu, wkg napisał:

No to już chyba wszystko wiesz. 1200 to kupa kasy.

Z jaką kadencją jeździsz ?

 

Za 1200 zł to mogę wywalić to co teraz mam i wstawić klasę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - wygląda na to, że jeździsz z za małą kadencją - zbyt mała liczba obrotów  korbą na minutę. Powinno się 80, najlepiej 90. Kup sobie czujnik  kadencji z ANT+ i BTE, twój telefon na pewno ogarnie przez BTE - choćby poprzez endomondo. 

A co możesz zrobić, żeby przód zmienić tanio na taki jaki chcesz w tym o dwie, trzy klasy wyżej - już wiesz. Za około 500. Wrzucałem linki. A jak to zrobić za 100 złotych - koledzy napisali, chyba bym poszedł w tą stronę. Ale najpierw bym kupił licznik z kadencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bogusz10 napisał:

20 km to tak,bez full jazdy przy 5 z przodu.

To gdzie nagle to Twoje 30 km/h ?

20-22 średniej prędkości na 100 kilometrowej trasie po płaskim to żaden wyczyn na MTB po asfalcie. 27-28 średnią zrobić to już jest ok ( po takich 3,5h jazdy na Continentalach 2,2" wracam ściorany jak szmatka )

Prawdopodobnie jedziesz chwilę te 30km i to wszystko. A zatem jak najbardziej największa tarcza jest Co tak średnio potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bogusz10 napisał:

Rozważam tylko ewentualne przejście na 2x.

 

 

To Ci piszę, skoro masz prędkości jakie masz ( co w końcu ustalone ), bo nie utrzymujesz średniej 30km/h tylko bliżej 20 km/h ( co jest lipą, jak na płaskie i nawet na opony pokroju 2-2,2 ) to to co wyżej podał SoloTM - korba 26-36, kaseta 11-32 i amen. 

 

1034 zł, Proszę podziękować koledze wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już się tak nie czepiaj kolegi, Cavalera...;)

Pisałem już o Deore, tylko czy jest sens kupować nową pełną grupę, skoro stary napęd jest OK ( łańcuch można kupić lepszy ) ?

PS
Prywatnie dodam, że też mam napęd 3 x ( identyczne stopniowanie jak autor ), z czego młynka używam bardzo okazjonalnie, a obecnie jeżdżę na środkowym blacie ( kiedyś głównie na dużym ) i kaseta jest używana przeważnie od 3 do 9 -tki ( przelotowo 7 -9 ).
Koło oczywiście 27.5" :icon_cool:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...