Skocz do zawartości
MateuszMroczko

[przerzutka Przednia] z alivio M431 na deore m510

Rekomendowane odpowiedzi

MateuszMroczko

Witam wszystkich

Ostatnio przełożyłem przerzutke przednią że starego roweru na nowy, w starym była deore m510 A w Nowym alivio m431, sezon wcześniej w Nowym rowerze wymieniłem środkowy blat z 32t na 36t, a największy blat mam 44t. Wszystko z przerzutka alivio działało razem bez problemu, teraz po zmianie na deore nie mogę wyregulowoć.

Z środkowego blatu jak chce na najwyższy to haczyla mi przerzutka o środkowy blat, jak podniosłem mocowanie wyżej, teraz oslona jest około 1cm nad najwyższym blatem, czasami spada łańcuch. Dodatków podczas zmiany dziwnie wskakuje lancuch, nie wskakuje idealnie na koronki tylko tak jakby po nich szedł A po okolo połowie obrotu wskakuje już dobrze. 

Czy ktoś ma jakaś radę, czy założyć powrotem alivio, czy da się to jakoś wyregulowac ? 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

Trzeba kombinować. Nie ma jednej recepty. Dla korby dziwoląga 44/36/22 żadna z tych dwóch nie była przewidziana choć obie mają te same parametry czyli max koronki 44/48, różnica środek-gora 12 zębów oraz pojemność 22 zęby. Przerzutki poza tym, że jedna to top swing, a druga down swing różnią się klatką. Dodatkowo jedna była projektowana dla linii lancucha 47,5 oraz 50 mm, a druga tylko 50 mm. Stąd różnice. ( Widoczne glownie jak się wyjdzie poza standardowe parametry pracy )

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszMroczko

To jeszcze pokombinuje, najwyżej wrócę do alivio, myślałem że przechodząc na deore coś poprawię.

A jak zmienię tylnia deore m592 na deore xt m750 - to poczuje jakaś zmianę, czy będzie lepiej przerzucać, dodam że deore ma długi wozek a xt ma krótki, czy to jest duża różnica ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

A jaką masz kasetę z tyłu ? ( stopniowanie ) na pewno rd-m750 gs ? To w sumie rzadkość.  Generalnie różnicę to poczujesz głównie ze względu na budowę. Shadow vs nie shadow, czyli jeśli teraz są jakieś minimalne problemy z przerzucaniem, precyzją bo krzywy hak bo luzy to z rd-m750 znikną. Ale jeśli to rzeczywiście gs ( nie sgs ) to jej pojemność wynosi 33 zęby, a więc z przodu 22 + tył zostanie na 11 zębów różnicy. Czyli wg Shimano max kaseta to 11-22(23) ale w praktyce 11-28 też da radę ( naciagajac pojemność ) jeśli wystarczająco długi łańcuch założyć. 

Z drugiej strony rd-m592 to shadow, a shadowy nie lubią kaset z największą koronką mniejszą niż 32 zęby. Więc jeśli masz kasetę 11-32 lub większą to zostaw 592. Jeśli masz kasetę 11-28 to możesz założyć xt.

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Jogomak
      Przez Jogomak
      Trochę się naszukałem i nie mogę znaleźć.
      Potrzebuje przedniej przerzutki do korby 50-39-30 z górnym ciągiem, najlepiej nie za miliony monet, ale każda pomoc przyjmę. Znalazłem jakieś ale tylko z dolnym. Widziałem jakiś temat na forum, ale tam też nic. 
      edit:
      ok, znalazłem info, że nie ma. A czy przerzutka którą obsługuje 48t ogarnie tą 50t?
    • Quathor
      Przez Quathor
      Witam wszystkich.
      Szykowałem się do wymiany zużytych blatów na mojej korbie Deore FC-T611 48/36/26T, ale 3 dni temu mocno uderzyłem lewym pedałem w korzeń i lekko skrzywiłem oś pedału. Po zakupie nowych przystąpiłem do wymiany ale pedał wyszedł ciężko wraz z fragmentem gwintu. Pozostała część dobrego gwintu w ramieniu korby jest zbyt mała by można zaufać, że pedał będzie się solidnie trzymał. Do wymiany napędu szykowałem się już wcześniej. Łańcuch 10rz wraz z kasetą 10rz już czeka. Rower do tej pory był na oryginalnym napędzie 10rz. Dotychczas wymieniałem tylko łańcuchy i raz kasetę. Nie było żadnych problemów. Duży koszt albo nowej korby, albo wymiany blatów w wraz z ramieniem daje do myślenia i zaczynam szukać alternatyw. Wiem, że sporo osób pisze jak łańcuch 9rz może współpracować z 10rz korbą w napędzie 10rz. Ja mam odwrotne pytanie.
      Czy da się zamontować korbę 9rz np Alivio FC-T4060 44x32x22 do napędu 10rz??
      Łańcuch nie powinien stanowić problemu bo ma tą samą szer wewn, ale wyczytałem gdzieś, że korby przystosowane do napędu 3x10rz mają mniejsze odległości między blatami niż te do 9rz. Różnica w ilości zębów na blatach jest dla mnie do przeżycia..
      Czy nie da się tego wyregulować takiego zestawienia zwiększając np, wychylenia H/L przerzutki ?? Czy ktoś już próbował takiej konwersji ??
      Mam też pytanie odnośnie innej alternatywy: Czy ktoś korzystał już z korb marki NEXELO z ich "Hollowtech'iem" ?
      Oferta jest zarazem kusząca jak i podejrzana. Na znanym portalu aukcyjnym zestaw korby wraz suportem, odpowiadający linii Deore  to koszt rzędu 220-230zł, ale opinii na temat tych korb nie sposób znaleźć. Jedynie jeden z kupujących napisał cytuję "Deore to to nie jest ale jest ok".. i tylko tyle o nich udało mi się znaleźć.
      Na koniec dodam jedynie, że chodzi o rower, którym przede wszystkim codziennie jeżdżę do pracy, przez cały rok, okazjonalnie gdzieś weekendowe wypady z rodziną z racji bagażnika i sakw. Więc moje wymagania co do niego są takie, że wszystko powinno działać ale zawodów nie zamierzam nim wygrywać lub martwić się, że skarb jest przypięty linką na ulicy.. Waga przestała być istotna, liczy się niezawodność, przy niskiej cenie.
    • matic123
      Przez matic123
      Witam, Wymieniłem w rowerze korbę, kasetę na alivio hg51, łańcuch na connex 808. Mam problem z łańcuchem TYLKO na 8 biegu, niezależnie od biegu z przodu, zawsze się to dzieje. Problem polega na tym, że podczas normalnego pedałowania, łańcuch zachowuje się jakby chciał wskoczyć na 7 bieg ale jednak rezygnował, albo jakby nie wchodził między zęby kasety. Kupowałem nowe części, przejechałem już ok. 100km na tych nowych elementach, niestety max na 7 biegu bo mam ten probelm z ósmym. Kręcenie śrubami baryłkowymi nie pomaga, przerzutka z tyłu jest dobrze wyregulowana, jej zakres jest dobry i przerzuca tak jak powinna. Nie jest krzywa ani nic.
    • matic123
      Przez matic123
      Witam. Chciałbym wymienić moją korbę (Shimano  Tourney FC-TY301), która działa z 8 rzędową kasetą
       Shimano Acera CS-HG41, mocowanie na kwadrat, z łańcuchem shimano CN-HG40. Chciałbym zapytać czy 8 rzędowa kaseta będzie współpracować z tą korbą HT2: Shimano Alivio FC-M4050 która według specyfikacji wpsółpracuje z 9 rzędowymi kasetami. Czy nie będzie problemu po zakupie takiej korby? Możecie mi polecić jakąś inną korbę HT2 np tą: Shimano Acera FC-MT300? 
      Pozdrawiam!