Skocz do zawartości

[rama] Niemalowany numer seryjny ramy


Darens

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jakiś czas temu kupiłem nowy rower marki Kellys. Kupiłem go i postawiłem w garażu czekając na cieplejsze dni. Zaglądając pod spód suportu zobaczyłem, że numer seryjny ramy nie jest pomalowany - to normalne? W dodatku nieco dalej jest mały odprysk lakieru, czy farba może odpryskać dalej? Poniżej wrzucę zdjęcia jak to wygląda.

W książeczce serwisowej/gwarancyjnej wszystkie numery się zgadzają.

6ca25ce9e1ea5bd1gen.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Ale z czym Ci się zgadzają numery w książeczce jak na ramie nie masz nic wybite/naklejone? 

Numer ramy celowo ukryłem z pomocą painta. Chodziło mi o sam fakt, że obszar wokół cyferek nie jest pomalowany, oraz ten odprysk. Numery są wybite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak mi to wygląda? Jakby ktoś w fabryce zaklejał numery seryjne, bo były za płytko wybite i farba je zakrywała w czasie malowania, a po lakierowaniu odrywał ten kawałek taśmy. Dość regularny kształt, ale jego krawędź bliżej środka mufy jest poszarpana dokładnie tak, jak się czasami dzieje przy odrywaniu taśmy po malowaniu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych ramach Marina wyglądało  to podobnie, z tym że niepomalowany pasek był wąski i nie dochodził chamsko do krawędzi mufy. Jeśli było tak jak przypuszcza TheJW to w fabryce zaklejali szeroką taśmą która wystawała poza mufę po to aby było za co złapać i szybko zedrzeć. A że słabo to potem może wyglądać nikt się widać nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia, wygląda jak samoróbka z szopy. Pisz/ dzwoń do producenta i dopytaj o co chodzi. Wydaje mi się że kiedyś widziałem coś podobnego, ale nie był to "placek" tej wielkości i na koniec był zabezpieczony bezbarwną, trudną do usunięcia naklejką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Dzwoniłem na infolinię i kazali przysłać zdjęcia. Mail właśnie poszedł.

Gdyby to było jakimś bezbarwnym zrobione, to luz, ale to jest gołe aluminium, bez żadnego zabezpieczenia.

Dodam Wam jeszcze zdjęcie jak to wygląda od strony korby.

 

0607fdd8190bb101gen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...