Skocz do zawartości

[korba] Różnica w wadze - grupy od Deore w dół


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wagi dla kilku korb niskich grup Shimano - czyli dla Deorki, Alivio czy Altusa, i wychodzi na to że nikt tego nie sprawdza :D

Wysłałem zapytanie do Shimano - odesłali do stron produktów oraz do zbiorczej tabeli, ale tam dopiero od SLX w górę podana jest waga. 

Interesuje mnie waga Altus FC-MT300, Alivio FC-T4060 i Deore FC-T6010.

Macie pomysł gdzie można pytać? Sklep z dobrym zatowarowaniem? 

Albo ktoś ma wiedzę jakie są różnice pomiędzy tymi grupami? Wychodzi na to że dopiero Deorka ma drążone ramiona więc powinna odstawać od pozostałych, kwestia tego ile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpiszesz kod + waga albo weight i nie wyskoczy gdzieś z czeluści netu waga, to idz na aliexpress i wpisuj kody korb, tam szybko znajdziesz.

Na oko mt300 44/32/22 waży z suportem 1250-1300 gr,  Alivio podobnie, a deorka ( 48/36/26 ) obstawiam też 1300 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich - waga samych ramion: 

645g T6010 (info od osoby sprzedającej)

739g MT300 (pomiar własny)

MT300  z zębatkami: 1100g (pomiar własny)

Kompletna Deorka będzie dodatkowo lżejsza z racji jednej zębatki alu, więc wyjdzie pewnie koło 950g. 

Czyli - w moim przypadku względy wizualne wezmą górę, a faworyta jeszcze nie ma. 

W innych przypadkach - nie warto dopłacać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj zmieniałem kwadrat Tourney (44x32x22 blaty stalowe) na Octalink Alivio t4010 (48x36x26 blaty stalowe) i własnoręcznie zważylem:

Alivio t4010 - 840 gram:

- sama korba (lewe i prawe ramię) bez blatów i bez śrubek 560 gram

- suport octalink 280 gram

Tourney - 957 gram:

- sama korba (lewe i prawe ramię) bez blatów i bez śrubek gram 600 gram

- suport na kwadrat 357 gram.

Wychodzi zysk na wadze 117 gram. Dla alivio łączna waga korby z blatami, osłoną i śrubkami to 1099gram a dla tourney z blatami, bez osłony i śrubami 987gram ale w Alivio masę robią większe stalowe blaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem archeologiem z zamiłowania więc odkopuje temat. 

W jednym z postów było napisane, że same ramiona Deore t6010 ważą 645gram (info od osoby sprzedającej). 

Dziś odebrałem swój mechanizm t6010 i po zważeniu samych ramion (175mm) stwierdzam, że ważą łącznie 607gram.

Post dla potomnych, może komuś się przyda ;)

Edytowane przez przemorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...