Skocz do zawartości

[Gravel ok 5tys.] pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Chmielo85 napisał:

a tak sobie myśle ze nie mając żadnego odniesienia to czy kupię gianta czy eskera to i tak będę szczęśliwy jak dziecko i nie będę rozróżniał czy jest idealny czy mogła by być geo ciut inna

Albo odwrotnie i stwierdzisz, że jest niewygodnie i bez sensu :)

13 godzin temu, Chmielo85 napisał:

a z tego co patrze to w obu z nich jest ona zaplanowana na długie wygodne trasy

A z czego to wnosisz nie mając żadnego punktu odniesienia? :D

13 godzin temu, Chmielo85 napisał:

aczkolwiek denerwuje to ze tych rowerów jeszcze nigdzie nie ma a nawet jak coś to wszystko pod zamówienie 

Od roku czy dwóch gravele to chodliwy temat, a póki co niektóre sklepy mogły po prostu nie otrzymać zamówionych egzemplarzy z tegorocznej kolekcji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę to z opisów sprzedawców :) obiecują komfort,a nie osiągi czy super zwrotność jak w przełajach.

a tak serio to żeby poznać czy będzie mi wygodnie to pewnie musiał bym zrobić trochę kilometrów,a to raczej nie będzie możliwe nikt mi roweru nie da na kilka godzin jazdy

Ok wydzwoniłem i znalazłem revolta w stolicy w interesujących mnie rozmiarach czyli M/L i L  trzeba w weekend jechać i go obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko W ich ofercie nie ma praktycznie nic w moim budżecie.No fuji Jari 2.5 czy 2.3 to nie to czego szukam.

Czy ktoś może wie gdzie w Warszawie można zobaczyć na żywo eskera 6.0 bo po nie mogę go nigdzie namierzyć:/ Gianta już znalazłem na przymiarkę jeszcze jak bym Eskera L znalazł gdzieś to miał bym porównanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,klamka zapadła dogadałem się w sklepie internetowym że składam u nich zamówienie na Gianta i Eskera jak będą mieć oba to dzwonią,jade do nich przymierzam,wybieram i biorę ten który mi pasuje bardziej.Takie rozwiązanie mi pasuje dodatkowo dają 10%rabatu i raty 10X0 

A co do Eskera podobno w przyszłym tygodniu rusza produkcja i twierdzą że będzie dostępny koniec lutego-początek marca.No nic poczekamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za pomoc i opinie.Jak już sfinalizuje zakup to podzielę się opinią i fotkami:)

no chyba ze dacathlon do tego czasu wypuści jakaś petardę i pozamiata rynek graveli

bylem w weekend w deca i chłopaki z działu coś mówili ze jakaś rewolucja ma być w gravelach...podobno maja wypuścić tez jakaś budżetową wersje gravela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chmielo85 napisał:

podobno maja wypuścić tez jakaś budżetową wersje gravela

Ale tak można w sumie określić ich Tribana na 105ce w cenie gdzie u innych króluje Claris ;) Tylko oponki szersze jakoś tam nie bardzo wchodziły a i reszta ramy była bardzo zachowawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kipcior napisał:

na tym kończą się zalety

Dlaczego? 

Napęd 1x ze sprzęgłem i dobrym, miękkim przełożeniem, dużo mocowań na bagaż i błotniki, karbonowy widelec, koła tubeless ready na łożyskach maszynowych, gwarancja Decathlon. Moim zdaniem ciekawa opcja nawet dla dysponujących większym budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę pod swoje wymagania. Napęd 1x to wada, a nie zaleta. Ewentualnie na płaskim Mazowszu może być, u mnie nie. Zakres jest za mały i to nie jest miękkie. Z drugiej strony twarde też nie. Waga 11kg, hamulce mechaniczne. Oczywiście, że od tej ceny nie należy oczekiwać niczego więcej ale nie jest to też dobra baza do upgradu, bo zwyczajnie za dużo byłoby do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tym wynalazku jest najlżejsze przełożenie 38-42. Owszem, jest obecnie GRX czy inne korby od FSA typu 48/32 czy 46/30, ale ileż osób jeździ cały czas na pchanych do niedawna w gravele szosowych kompaktach 50/34 czy przełajowych 46/36 przy kasecie max 11-34..? A jak pojawia się sramowski Apex to najczęściej jest korba z zębatką 40 czy 42T przy takiej samej rozpiętości kasety jak w tym Tribanie, a tu proszę - 38 a i tak źle :) Jeszcze brakuje głosu z drugiej strony typu "ło panie, a czym tu dokryncać z górki??" Wiadomo, że wszystkim nie dogodzi, a do tego mówimy tu o sprzęcie za "grosze" w porównaniu z typowymi gravelami. No i nie każdy kupuje gravela, żeby robić z siebie jeżdżący po górach cygański tabor objuczony sakwami i sakiewkami i bagażnikami pod to z każdej strony.

Druga sprawa to jakieś swojego rodzaju rozdwojenie jaźni - z jednej strony przekonywanie, ze gravelem w teren to nie ma po co, a potem narzekanie że nie ma przełożeń rodem z MTB :) No nie ma, ale i tak jest lżej niż w typowej szosie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kipcior napisał:

Patrzę pod swoje wymagania. Napęd 1x to wada, a nie zaleta. Ewentualnie na płaskim Mazowszu może być, u mnie nie. Zakres jest za mały i to nie jest miękkie. Z drugiej strony twarde też nie. 

Za dużo wiary w magię 2x. Pytanie, który rower ma najlżejsze przełożenie:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/20-gestalt-2

https://www.giant-bicycles.com/pl/revolt-2-2020

https://www.merida-bikes.com/en/bike/664/silex-7000

Odpowiedź: nowy Triban. Jedyne gravele jakie znam, które mają lżejsze przełożenie to turystyki od Fuji na niestandardowych korbach i tegoroczne wypusty z GRX 400-600. Tylko to "lżejsze" w tych rowerach jest o jakieś ćwierć biegu. Czyli obrazowo jeśli pedałując pod górę na najlżejszym biegu w Tribanie będziesz miał 10 km/h, to na takim Fuji Jari 1.5 przy tej samej kadencji będzie 9,8 km/h. Faktycznie rower tylko na Mazowsze. :)

Z drugiej strony 38/11 pozwala rozpędzić się ponad 40 km/h bez przesadnego młynkowania. Jeśli komuś potrzeba więcej, raczej i tak nie szuka w Decu najtańszego roweru. 

Hamulce hydrauliczne i wagę poniżej 10kg, fajnie byłoby mieć, ale nawet w gravelach za 2-3 razy więcej nie zawsze to dostaniesz. Taki rynek. 

EDIT: o, w sumie ja i m0d napisaliśmy jednocześnie to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...