Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

O problemie z power-off czytałem po forach, myślałem, że już rozwiązane (u mnie nie wystąpiło). Ale to poważniejsze z GPS-em itd., brzmi pod gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff .... konfiguracja tego nie jest trywialna :D

Czy Garmin Connect zżera dużo baterii w smartfonie ? Bo chyba można to synchronizować offline przez Garmin Express.

Na razie próbuję użyć Connect IQ do konfiguracji pól w Edge 530 ale to chyba temat na głębsze rozmóźdzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu! O ile dobrze rozumiem to w Connect IQ możesz konfigurować pola IQ z możliwością edycji, czyli np. SPHGraWH. Standardowe pola się konfiguruje w Edge-u.

Nie zauważyłem jakiegoś zwiększonego poboru prądu przez Garmin Connect w telefonie, w zasadzie to dość prosta aplikacja. Tzn. nie wykonująca zbyt dużo zadań w tle. Warto ją zainstalować, bo niektóre wykresy bardziej mi przypadły do gustu niż te z Garmin Connect na stronie www. Przykładowo jest to wykres 7-dniowego obciążenia treningowego, z zielonym polem "optymalny zakres". Nie znalazłem go w Connect-cie na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy te proponowane przez Garmina Ci nie podejdą. Ja w sumie na start zrobiłem nieduże korekty i dodałem kilka nowych data screenów takich do testowania.

Pełna edycja z telefonu na razie tylko w Wahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację : ) Po prostu myślę przyzwyczajeniami z  Sigmy. Ale jeżeli mógłbym zapytać: przycisk |> koło gniazdka USB działa tak, że zatrzymuje prace licznika np. podczas postoju na kawę czy fotki i ten postój nie liczy się do statystyk, nie zmienia średnich itd ? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przycisku |> można użyć tak do zakończenia jazdy jak i do pauzy. Dłuższej i krótszej, jeżeli dłuższa to Garmin się usypia, ale wystarczy go obudzić pojedynczym klikiem w przycisk zasilania. Aby wrócić do jazdy można ponownie kliknąć |>, lub wybrać pozycję „Resume” w menu.

 

Ze Stravą to nie wiem bo na razie wrzuciłem tylko kilka segmentów Garminowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, arturooo3 napisał:

Przykładowo jest to wykres 7-dniowego obciążenia treningowego, z zielonym polem "optymalny zakres". Nie znalazłem go w Connect-cie na stronie.

https://connect.garmin.com/modern/report/-1/cycling/last_four_weeks

 

Strava przecież i tak nie uwzględnia postojów w wyliczaniu np. średniej, więc po co pauzować ręcznie skoro jest autopauza? Poza tym w samym Garminie masz np. oddzielne pola dla całkowitego czasu i dla czasu samej jazdy, więc ręczne pauzowanie tym bardziej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze:) Ale na razieStrava, Endomondo, TrainingPeaks - kazdy zachowyue się podobnie tylko trochę inaczej. Czasem stoję pod swiatlami a autopauza sie nie załącza. Wszystko zależy od dokładności gps :) GPX dzisła inaczej niż TCX a nawet nie wiem jakim protokołem pliku Garmin przesyła dane do Stravy. 

Zresztą warto po prostu wiedzieć jak działają klawisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian u mnie tego nie ma :o

Raporty -> Kolarstwo -> Stan Treningu / podany przez Ciebie wcześniej link wygląda w taki sposób:

image.png.4765153f1c5e82a7e349bf97de9fe852.png

Może Firefox nie obsługuje tego wykresu hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff ... 

Czyli inaczej Strava liczy Relative Effort (dostarcza podobne wykresy), inaczej Training Peaks liczy Fitness, Fatique i Form a teraz jeszcze Garmin ma inną metodykę dodatkowo niespójną z TSS-ami które też liczy :D 

Ja jakoś nauczyłem się myśleć TSS-ami - przynajmniej mogę je sobie sam policzyć i je rozumiem. Tu zdaje się algorytmy nie są znane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian no to u mnie niestety jest jedynie pierwsze pole czyli "Status" i tyle. Właśnie wyczyściłem cache i cookies przeglądarki, spróbowałem też zalogować się z Microsoft Edge i problem taki sam. Może to kontrolki nieobsługiwane przez Firefox-a, ale Chrome-a teraz nie mam i nie zamierzam instalować dla tej próby. Może się pojawi z czasem... dziwna sprawa :down:

 

@wkg Normalized Power® (NP®), Intensity Factor® (IF®) oraz Training Stress Score® (TSS®) czyli parametry Peaksware są dostępne w Garminie. Estymata VO2max, Training Status, Training Load, Recovery Time Advisor, i kilka innych wyliczanych algorytmami oraz chyba po prostu badaniami więc też jakimśtam zbiorem danych od Firstbeat to kolejne przyjemne dane. W Garminie dla każdego coś miłego, o tych drugich też warto poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie przeczę : )

Po prostu gdyby z tych parametrów Peaksware policzyli jeszcze Fitness, Fatigue i Formę oszczędziłbym kilkaset złotych rocznie na Training Peaks :)

Wolę się trzymać jednej metodyki bo dopiero po pewnym czasie widać jak ona pracuje na konkretnym organizmie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam to cudo, dzisiaj pierwsza jazda. Łączy się po ANT+ bardzo ładnie, autopauza działa, synchronizuje się ze Strawą, przez półtorej godziny zeżarło 7% baterii  - no OK. Wyświetlanych pól nie umiem sobie ustawić tak jak chcę ale jeszcze nad tym popracuję. 

Natomiast dziwna rzecz dzieje się z mapami. Uaktualniłem standardową mapę i niby wszystko jest OK ale w małej skali. Przy większym powiększeniu pod domem mam OK ale dalej - czarny ekran. Jak oddale to OK ale brak mi szczegółów. Przy mniejszym powiększeniu/zbliżeniu wszystko jest w porządku a w zbliżeniu czarny ekran. Spotkaliście się z czymś takim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość szczegółów mapy różni się zależnie od poziomu przybliżenia/oddalenia. Skala wyświetla się w prawym dolnym rogu. U mnie najbliższe przybliżenie to skala 5m. Jeżeli mam wybrany profil MTB (standardowo ma on czarne tło) to wtedy faktycznie widać najbliższą okolicę i sporo czarnego. W innych profilach (np. Commute) jest szaro. Przy skali 200m widać jeszcze całkiem sporo detali, natomiast przy 300m zaczynają powoli znikać. Kolejny taki krok ograniczający detale to z 800m na 1.2km.

W ustawieniach danego profilu możesz też wybrać poziom szczegółów mapy. Wchodzisz w wybrany profil, np.: "Commute", potem: "Navigation", następnie pole "Map" i tam mamy parametry takie jak orientacja, auto zoom, oraz "Map Visibility", gdzie można wybrać "Custom". W "Custom" można po prostu ręcznie zdefiniować z jakiej odległości mają się wyświetlać zapisane punkty. W ten sposób w centrum miasta jesteśmy w stanie oczywiście nieco przymulić Edge-a 530 :D. W standardowych nie miałem takiego przybliżenia przy którym wszystko znikało. Nie wiem czy pomogłem.

Przykład prawie wszystkich detali w centrum Krakowa (z lewej 800m, z prawej 200m):

image.png.9416a1877bacab9fe1752207a3045f0d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...