Skocz do zawartości

[opony 700x40C] Jakie opony "na miasto".


KNKS

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem wymiany opon w moich (tzn. moim i żony) rowerach wykorzystywanych do jazdy do okolicznych ścieżkach rowerowych. Rowery to coś pomiędzy trekkingiem a rowerem crossowym. Obecnie w jednym są zainstalowane Schwalbe CX Comp a w drugim Merida Speed. Opony typowo szosowe (slick) nie sprawdzają się.

Rowery przez większość czasu poruszają się po równym asfalcie, jednak czasem pokonują odcinki szutrowe, trawiaste itp. Do tego, poruszając się w miejskiej dżungli stawiają czoła krawężnikom i temu podobnym przeszkodom. Co ważne, czasem zdarzają się wyjazdy podczas deszczu, niskiej temperatury. Ważne żeby nie były zbyt ciężkie i żeby przyzwoicie się rozpędzały.

Jeśli ktoś ma coś ciekawego do zaproponowania, to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie : https://allegro.pl/oferta/opona-schwalbe-marathon-racer-28-x-1-5-40-622-8102741734

Raczej na twarde nawierzchnie, ale na ścieżkach ziemnych też dają radę (mam wersję 35 mm i jeździłem na nich również po lesie, nie sprawdzają się tylko na piasku i błocie).  Ich największa zaletą jest niska waga i małe opory toczenia. Cena też jest niewygórowana.

Jak chcesz opony premium, trochę droższe, to jeszcze lepsze są Panaracer Gravel King SK :  https://allegro.pl/oferta/opona-panaracer-gravelking-sk-700x38-tlc-8242676627 . Niska waga, do tego bardzo dobrze toczą się po asfalcie i zapewniają dobrą przyczepność w terenie (lepszą niż Marathon Racer). Mam te opony założone obecnie w gravelu do jazdy po mieście. Bardzo wygodne i warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w przełaju koła 650B, ale to szczegół bo w 700 wybór jest tylko większy. Uzywam opon Maxxis Rambler 40mm, realnie mierzone suwmiarką u mnie 40mm :) Na razie niecały 1000km na tym, ale po asfaltach latałem, po szutrach także, po kamienistych górskich szlakach również, coś tam w Alpach udało się podjechać czy ze Śnieżki zjechać. Dają radę i nie znikają w oczach, na razie nie mam uwag, bardzo uniwersalne. Jeżeli ma to znaczenie - używam bez dętek, bez problemu uszczelniły się bez mleka pompując pompką podłogową, mleka dolałem później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...