Skocz do zawartości

[do 3000zł] MTB


fleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na forum. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery (na co dzień biegam), dlatego proszę Was o pomoc.

Mam 185cm wzrostu, ważę 81kg, przekrok 84mm.

Szukam roweru MTB do ok. 3000zł. Oczywiście delikatnie droższe modele jestem też w stanie rozważyć, ale musi to być naprawdę uzasadniony wybór (wolałbym budżetu nie przekraczać). Z rowerów, nad którymi się zastanawiam to:

Kross level 6.0 29x19" za 2800zł

Unibike Fusion 29 za 2449zł

Kross Black Edition 4 M za 1650zł (po przecenie z 2499zł)

a najchętniej to kupiłbym taki: Unibike Flite 29, lecz cena 4000zł jest poza zasięgiem (może trafię gdzieś na promocji...?)

 

Fajnie jakby rower miał osprzęt z grupy Shimano Deore, ale Alivio też chyba będzie ok...

Rowerem będę przede wszystkim jeździł po mieście po asfalcie (90%), ale też od czasu do czasu po lesie z dziećmi. W ciągu roku nie planuję robić dużej liczby kilometrów, raczej jazda będzie rekreacyjna i czasem dojazdy do pracy (15km w jedną stronę). Szczerze powiedziawszy nie jestem jakimś entuzjastą jazdy na rowerze (nie planuję robić dużego kilometrażu rocznego), ale chciałbym kupić rower na lata, więc fajnie by było jakby był porządny, ale też nie za drogi. Zastanawiam się czy ten rower za 1650zł spełni moje oczekiwania czy jednak celować w trochę porządniejsze rowery? Są jakieś fajne alternatywy dla podanych przeze mnie rowerów? Teraz chyba jest dobry czas na zakup rowerów (wyprzedaże)? Czy może lepiej jeszcze poczekać do zimy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-unibike-flite-29-2019.html

Tutaj znalazłem Flite za około 3700 zł, może zimą będzie za niewiele ponad 3000 zł. Kross też spełni twoje oczekiwania, ale jak możesz dołożyć to prawie zawsze lepiej kupić droższy rower. Pytanie czy potrzebujesz roweru mtb. Przy 90 % jazdy po asfalcie wystarczy rower crossowy, a nawet fitnessowy z trochę szerszymi oponami, jeśli nie jeździsz po dużych dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do crossów to ciężko znaleźć fajny rower. Dużo rowerów jest na słabych podzespołach, a i bał bym się chyba takim rowerem pojechać na wycieczkę do Szczecińskiej Puszczy Bukowej, gdzie jest dużo stromych podjazdów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wkg napisał:

Tak jak wyżej Gate 30  to najlepsze co możesz kupić obecnie w tym budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrał bym Gate 50, głównie z uwagi na amortyzator. Co do Gate 30, to nie wiem jak się zachowują powietrzne amortyzatory SR SUNTOUR, ale do samej marki nie jestem przekonany. Skup się na ramie i dopasowaniu rozmiaru. Resztę gratów stosunkowo łatwo można w razie potrzeby wymienić. Kup ten , który bardziej Ci się podoba - żeby nie żałować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fleks napisał:

Przy jednakowej cenie Flite 29 czy Gate 30 lepszy? Flite bardziej wizualnie mi się podoba, tak samo Gate 50. Gate 30 na zdjęciu nie wygląda przekonująco, ale może lepiej na żywo?

Jeżeli w tej samej cenie to bierz Flite że względu na lepsze hamulce , Gate 50  na pewno jest lepszy od 30 ale to już bliżej 4000 zł a w tym budżecie już jest więcej mocnych propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co najbardziej podoba mi się Kross Level 6.0 i chyba go wezmę, no chyba, że trafię Unibike Flite 29 do 3000-3200 to pewnie bym wziął Unibike'a. 

Kwestia tego kiedy najlepiej taki rower kupić? Teraz czy będą jeszcze większe wyprzedaże? Rower na teraz nie jest mi potrzeby, więc mogę się wstrzymać z zakupem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fleks napisał:

Póki co najbardziej podoba mi się Kross Level 6.0 i chyba go wezmę, no chyba, że trafię Unibike Flite 29 do 3000-3200 to pewnie bym wziął Unibike'a. 

Kwestia tego kiedy najlepiej taki rower kupić? Teraz czy będą jeszcze większe wyprzedaże? Rower na teraz nie jest mi potrzeby, więc mogę się wstrzymać z zakupem. 

Rozważ jeszcze tego , recon na pokładzie i sztywne osie ,

https://allegro.pl/oferta/rower-kross-level-7-0-l-29-8298380633

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sbrd napisał:

Rocznikiem bym się nie przejmował. A może i dzięki temu cenę dało by się jeszcze obniżyć. Moim zdaniem wart jest dopłaty. Lepszy amortyzator, sztywne ośki. Rama też jest ciekawsza. 

No rama ładniejsza jest od tej z 2019 to prawda :) myślisz, że można by było jeszcze coś z ceny zejść? jeśli tak to o ile realnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fleks napisał:

Już miałem zamawiać tego Krossa 7.0. Ten Kross level 7.0 chyba ma amortyzator na sprężynie, a nie powietrzny? Czy to go nie skreśla czasem za cenę 3200zł? Może jeszcze warto się za czymś innym rozejrzeć?

Skreśla moim zdaniem ,w tej cenie to powietrzny amortyzator nawet kosztem sztywnych osi , znów najlepiej wypada Gate 30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, polmaj napisał:

Skreśla moim zdaniem ,w tej cenie to powietrzny amortyzator nawet kosztem sztywnych osi

Zachował bym ostrożność w pisaniu takich prawd objawionych. Nawet wiem skąd się biorą takie osądy- najtańsze widelce są sprężynowe, tak więc każde inne też są kiepski. Na jakość pracy widelca nie wpływa medium ściskane- sprężyna lub powietrze a wydajność tłumienia- w skrócie. Większość ludzi nie pamięta jak królowały sprężynowe bombery. To był wzorzec czułości i wytrzymałości.......ech to się już nie wróci.

Jeśli ten widelec w specyfikacji oemowej ma sprężynę stalową to nie skreśla go w przedbiegach. Charakterystyka pracy sprężyn jest znacznie bardziej liniowa niż powietrza. Zaletą widelców powietrznych jest ich niska waga no i łatwość (trzeba dokupić pompkę) ustawienia ciśnień. W widelcach sprężynowych mamy pokrętło, a w ostateczności zmieniamy sprężynę. 

Wolę mieć sprężynowego Recona niż powietrznego suntoura xcr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...