Skocz do zawartości

[zakup] Reba vs SID pod 26" - rozterki niedzielnego rowerzysty


biker_xc

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, zatem wybrałem SID'a Udało mi się go kupić na allegro za 850 z przesyłką. Wydaje mi się, że stosunek cena/jakość jest rewelacyjny. Tak wiem, jestem w poprzedniej epoce. I dobrze mi z tym. Napinaczom uważającym, że to przerost formy nad treścią, proponuję zluzować lajkrę, bo zbyt mocno was chyba uciska, tam gdzie nie trzeba ;) Wreszcie będę mógł bezproblemowo i bez stuków  pojechać po bułki ;) . Wybór padł na solo air, bo uszczelek za rozsądne pieniądze na allegro pełno.

Epixon pójdzie na gwarancji do serwisu (przynajmniej tak będę próbował) potem do roweru dla 10-o letniego dziecka. Może da radę nie stukać :D.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim merytorycznym i odpowiadającym na zadane pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 20:11, skom25 napisał:

No tak, bo przecież absolutnie, nie wolno, jest to zabronione przez Konstytucję i kodeks prawdziwego kolarza, a na taką osobę czeka ekskomunika gdy tylko pomyśli że przy tfu, przebiegu 3500 km po szutrze można zamontować amortyzator! No i jeszcze Reba albo SID, powinien się smażyć w piekle za te grzeszne fantazje.

 

Żaden grzech tylko głupota, czytaj ze zrozumieniem... I masz rację,w  Stanach się nie p...olą, bo tak jak sam piszesz - zarabiają więcej - i dla nich to bez znaczenia. A polskie forum? Próby zakupu "po taniości", z góry martwienie się o ślizgi i "luzy boczne", podczas gdy robi się śmieszne przebiegi w łatwym terenie, nie grożące żadnym zużyciem sprzętu. Jasne, kupujecie co chcecie, czy ja komuś zabraniam? :))) Ale nie zabronicie mi wyśmiewania ludzi którzy uciułaną kasę wyrzucają na sprzęt którego możliwości nawet w 20% nie wykorzystają.

Wywala Epixona, bo nie lubi jak mu amortyzator stuka i puka (choć żadnych mankamentów w jego pracy nie czuje - co jest w sumie logiczne, bo na asfaltach i szutrach nigdy tego nie poczuje...)

W dniu 13.09.2019 o 20:11, skom25 napisał:

To powiedz nam, od jakiego przebiegu i przy jakiej charakterystyce terenu dozwolone jest montowanie tak elitarnego amortyzatora

Jeśli zadajesz takie pytania to znaczy że sam nie masz zbyt wielkiego rozeznania w temacie. Typowy forumowy ekspert z większą liczba postów na liczniku niż kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO @gocu ma rację w ogólniejszym sensie - nikt nie zabrania kupować wszelkich wypasów nawet jeśli nie ma to żadnego praktycznego sensu i poprawi to jedynie samopoczucie kupującego, ale roztrząsanie przy tym niuansów jest po prostu śmieszne i jest stratą czasu, a za nazwanie rzeczy po imieniu nikt nie powinien się obrazić, co najwyżej może za specyficzną formę wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gocu napisał:

Jeśli zadajesz takie pytania to znaczy że sam nie masz zbyt wielkiego rozeznania w temacie. Typowy forumowy ekspert z większą liczba postów na liczniku niż kilometrów.

A mi się wydaje że chyba nie załapałeś ironii...

Co do Twojego stwierdzenia, to przykro mi, ale nie jest to prawda :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gocu napisał:

Żaden grzech tylko głupota, czytaj ze zrozumieniem... I masz rację,w  Stanach się nie p...olą, bo tak jak sam piszesz - zarabiają więcej - i dla nich to bez znaczenia. A polskie forum? Próby zakupu "po taniości", z góry martwienie się o ślizgi i "luzy boczne", podczas gdy robi się śmieszne przebiegi w łatwym terenie, nie grożące żadnym zużyciem sprzętu. Jasne, kupujecie co chcecie, czy ja komuś zabraniam? :))) Ale nie zabronicie mi wyśmiewania ludzi którzy uciułaną kasę wyrzucają na sprzęt którego możliwości nawet w 20% nie wykorzystają.

Wywala Epixona, bo nie lubi jak mu amortyzator stuka i puka (choć żadnych mankamentów w jego pracy nie czuje - co jest w sumie logiczne, bo na asfaltach i szutrach nigdy tego nie poczuje...)

Jeśli zadajesz takie pytania to znaczy że sam nie masz zbyt wielkiego rozeznania w temacie. Typowy forumowy ekspert z większą liczba postów na liczniku niż kilometrów.

I tu właśnie wychodzi typowo polski ból du** bo ktoś kupuje coś lepszego.

Uważasz, że zużywające się w takich warunkach jazdy ślizgi (dwa komplety przez 6000km) nie są wystarczającym powodem do poszukiwania alternatywy?

Kto Ci powiedział,  że te 850pln musiałem uciułać?  Może chcę jedynie dokonywać sensownych zakupów,  a nowy SID za 850 właśnie takim jest. Za Epixona zapłaciłem więcej i mam go dość. Dziwisz się,  że martwię się o ślizgi po takich doświadczeniach?

Coś co miało być na lata,  wymaga wysyłki do serwisu raz w roku, bo sam tego nie ogarnę. Wyobraź sobie,  że są ludzie na tym świecie, którzy nie lubią stuków,  puków i innych oznak odbiegających od normy.  Nie czuję mankamentów? A te stuki i luz to co?

Czy jak widzisz gościa w Porsche, Ferrari czy innej super furze,  to też go wyśmiewasz, bo nie wykorzystuje możliwości swojego auta?  Czy raczej zbierasz szczękę z ziemi?

Właściwie to nie interesuje mnie co uważasz,  bo czytając Twojego posta odnoszę wrażenie,  że masz dosyć ograniczony światopogląd. Chyba zbyt dużo czasu spędzasz na siodełku,  albo jest za twarde.

 

3 godziny temu, m0d napisał:

IMHO @gocu ma rację w ogólniejszym sensie - nikt nie zabrania kupować wszelkich wypasów nawet jeśli nie ma to żadnego praktycznego sensu i poprawi to jedynie samopoczucie kupującego, ale roztrząsanie przy tym niuansów jest po prostu śmieszne i jest stratą czasu, a za nazwanie rzeczy po imieniu nikt nie powinien się obrazić, co najwyżej może za specyficzną formę wypowiedzi...

Gdyby nie te niuanse,  to dalej bym marnował epixona. Pytam bo wdepnąłem na minę i nie chce tego zrobić drugi raz. Stratą czasu jest pisanie takich komentarzy, bo nie ma w nich żadnych merytorycznych treści 

Edytowane przez biker_xc
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów na takie przepychanki, uwierz mi <_<

Kup to co akurat znajdziesz, zarówno Reba jak i SID będą dobre. Rób serwis zgodnie z zaleceniami, a posłuży Ci długie lata.

Nie pamiętam już kto to był, ale ktoś wrzucał na forum zdjęcia Manitou który miał już wtedy chyba kilkanaście lat. Lagi wyglądały idealnie, luzów brak. Trzeba tylko dbać o sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, skom25 napisał:

Szkoda nerwów na takie przepychanki, uwierz mi <_<

Kup to co akurat znajdziesz, zarówno Reba jak i SID będą dobre. Rób serwis zgodnie z zaleceniami, a posłuży Ci długie lata.

Nie pamiętam już kto to był, ale ktoś wrzucał na forum zdjęcia Manitou który miał już wtedy chyba kilkanaście lat. Lagi wyglądały idealnie, luzów brak. Trzeba tylko dbać o sprzęt.

Jak to było ? "W internecie bądź sobą,  chyba że jesteś chamem, wtedy bądź kimś innym" ;)

Taki jest plan.  Sid jest w drodze :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić serwis zerowy, mimo że zakładam że amortyzator jest nowy. W fabryce różnie to bywa z ilością oleju, więc warto ściągnąć dolne lagi, wylać olej i nalać świeży w odpowiedniej ilości. Roboty na 15 minut, zwłaszcza że amortyzator nie jest zamontowany do roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis zerowy będzie,  chyba nie będę rozbierał tłumika i komory powietrznej. Czyli będzie demontaż goleni dolnych i smarowanie gąbek, uszczelek kurzowych. Na koniec wleję po 10ml oleju w lagi. Przynajmniej tak wynika z tego co czytałem w necie na temat serwisu. 

Pozdrawiam

Jeszcze nie zamykam, bo może będę miał pytania w przyszłym tygodniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Amor dotarł. Przeszedł serwis podstawowy i pojechał po bułki. Było super :) Czuć różnicę pomiędzy Epixon'em a Sid'em. Mam nadzieję, że zostanie ze mną na lata. Amor jest z 2012 roku. Uszczelki kurzowe całe, ciśnienie trzyma. Czy Waszym zdaniem powinienem wymienić uszczelki ze względu na ich wiek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...