Skocz do zawartości
Bartekk.

[Rama] Na bikes clash

Rekomendowane odpowiedzi

Bartekk.

Chce złożyć swój rower do mtb/dirt/street

Jestem nowicjuszem więc nwm jak dobierać amortyzatory do ram i jak np sparwdzac czy będą pasowaly

Wybrałem ramę ns bikes Clash (https://rowerowy.com/mtb/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/ns-clash-frame-18)

Potrzebuje amortyzat od rocka shoxa do około 900zl który będzie oczywiście pasował

Kierownicy ,siodełka, hamulców  łańcucha  i ogólnie wszystkich potrzebnych rzeczy  powinniście wiedzieć o co chodzi.

Z góry dziękuję

Edytowane przez Bartekk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
Teraz, Bartekk. napisał:

Potrzebuje amortyzat od rocka shoxa do około 900zl który będzie oczywiście pasował

Nie da rady, nawet z używką może być ciężko.

No i jak zwykle ta sama porada. Nie masz pojęcia co robisz, kup gotowy rower.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dykciarz

W takiej kasie szukałbym jakiegoś bombera 66 :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartekk.
4 godziny temu, skom25 napisał:

Nie da rady, nawet z używką może być ciężko.

No i jak zwykle ta sama porada. Nie masz pojęcia co robisz, kup gotowy rower.

Patrzyłem na rockshoxy i widziałem że niektóre chodzą po ~500zl. ~700, ~ 900 

Na stronach rowerowych. Co prawda nwm czy pasujące do tej ramy ale są.

Screenshot_2019-07-20-16-43-29-632_com.android.chrome.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

To są amortyzatory do jazdy po bułki...

Nie wiesz czy pasuje, a w specyfikacji ramy masz jasno napisane jakiego skoku powinieneś szukać. Nawet na screenie który wkleiłeś, widać że to co innego.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• MateosRoweros
      Przez MateosRoweros
      Czołem!
      Na co dzień śmigam na szosie 
      GHOST Race 5500.
      http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=1393
      Szosa przyznam, służy już drugi sezon i sprawuje się na miarę aktualnych potrzeb. 
      Jednak (zawsze jest to jednak:) ), korci mnie na wymianę ramy. Coś lżejszego. 
      Napęd Shimano 105, przerzutka ultegra tył zostaje. Reszta do zmiany. 
      Po głowie chodzi mi kilka pytań:
      1) Jaka nowa rama? 
      - chiński karbon,
      - Accent Draft (1400 zł set 2kg waga)
      - https://www.centrumrowerowe.pl/rama-szosowa-carbon-pd21484/?v_Id=136962&gclid=EAIaIQobChMI5ZuLwtby6wIVmNwYCh2Z-wbAEAQYBCABEgJzPPD_BwE
      - coś innego?
      2) Przejeździć do końca aktualny sezon na obecnej ramie, naszykować fundusze na coś nowego? (Salva?) 
      Przez Mokatte
      Witam serdecznie jestem tu nowy oraz kompletnie zielony w naprawach rowerowych ale czas zagłębić się w temat mam problem amor w widelcu przednim jest luźny chowa i wysuwa się w dół na +/- 6cm jak to naprawić? dodam że widelec był wymieniany w serwisie po 100km zaczęły się luzy nie wiem co to za model widelca jakaś taniocha a niestety oddać na reklamacje nie mogę bo nie ma już tego serwisu pomóżcie bardzo proszę 
    • Ziemoo
      Przez Ziemoo
      Witam, ostatnio kupiłem ramę od roweru Merida Scultura 500 (rocznik chyba 2015) i chciałbym dobrać do niej stery oraz widelec, problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że główka ramy jest taperowana, lecz nie znam typu sterów. Zmierzyłem wewnętrzną średnicę główki sterów na górze(3,5 cm) oraz na dole(4,5 cm), mierzyłem wewnątrz tego czarnego elementu widocznego na zdjęciu. Czy potrzebne są jeszcze jakieś parametry, oraz jaki typ sterów oraz widelec potrzebuję do tej ramy?

• AdamKru
      Przez AdamKru
      Witam. Mam możliwość kupna roweru Focus izalco race 6.9 2020 w cenie 4500zł (https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/race_klasyczne/focus/67040/izalco_race_6_9). Czy jest to dobra cena za ten rower, jeśli ktoś miał z nim kontakt to proszę również o ogólną opinie. 
      Jeśli macie jakieś ciekawe alternatywy, z chęcią rzucę okiem.
      Z góry dzięki za jakąkolwiek aktywność. 
      Pozdrawiam.
    • andrearan
      Przez andrearan
      Witam. Od jakiegoś czasu intensywnie myślę nad kupnem lub złożeniem własnego roweru crossowego lub fitnessowego. Przeglądam oferty rowerów i wyprzedaże, które powoli się pojawiają, natomiast nie mogę znaleźć złotego środka, dlatego pomyślałem o samodzielnym złożeniu roweru. Prawdopodobnie koszty całej zabawy wyjdą większe w porównaniu do kupna gotowca, ale za to na plus będzie satysfakcja i unikalność konstrukcji. Przechodząc do konkretów, znalazłem kilka ram, które mogłyby posłużyć za bazę, a są nimi:
      - Accent Furious (na korzyść przemawia uniwersalność ramy i możliwość założenia szerszej opony)
      - Accent Apex/Draft (teoretycznie ramy szosowe, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je do budowy "sportowego" fitnessa/crosaa?)
      - Merida Crossway (ponoć bardzo dobra, wytrzymała i z ciekawą geometrią rama)
      - Cube Nature (niestety tutaj nie mam zbyt wiele info na temat tej ramy, ale też biorę ją pod uwagę)

Głównie myślałem nad tymi ramami na początek, proszę o doradzenie w którą stronę pójść z wyborem ramy. Chciałbym zbudować mocno sportowego i szybkiego crossa lub fitnessa, który rozwijałby podobne prędkości do szosowych rowerów, jednak bez kilku typowych elementów dla szos, takich jak baranek czy bardzo wąskie opony, natomiast przeznaczeniem tego roweru byłaby jazda w 90% po mieście i asfalcie, a 10% pozostałe nieutwardzone ścieżki, jednak bez hardkorowych nierówności typu wystające korzenie z drzew. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki. Pozdrawiam.