Skocz do zawartości

[Hydraulika] jakie polecacie hamulce?


Han1909

Rekomendowane odpowiedzi

obejrzałem tutorial do skracania a potem odpowietrzenia hamulców. czy te plastikowe klocki do rozpychania tłoczków są konieczne? (gościu w filmie mówił coś o odległościach dla nowych klocków hamulcowych, ale tak się wypowiadał, że w zasadzie nic konkretnego nie wiadomo). czy wystarczy tylko rozepchać tłoczki czymś plastikowym do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i nic nie wyszło . Ja to chyba mam jakiegoś pieprzonego pecha do tych hamulców. Przedni skróciłem, odpowietrzyłem jak należy i jest OK.

Natomiast tylny mi się zapowietrzał, był miękki i szedł do końca. Odpowietrzyłem drugi raz, potem trzeci i wtedy się zorientowałem w czym może leżeć problem. Generalnie okazało się, że śrubka w odpowietrzniku klamki nie dokręca się i podejrzewam, że właśnie to jest powodem, pomimo że jest tam uszczelka. Śruba na oko wygląda w porządku, jednak nie wiem jak jest z gwintem w klamce, bo jest w oleju, oczywiście nie było to w żadnym wypadku dokręcane na siłę, dlatego mogłem tego nie zauważyć.

Więc teraz pytanie: jak wygląda załatwianie gwarancji w bike-discount, oraz czy finansowo warto takie coś załatwiać? Czy lepiej poszukać głupiej czarnej śrubki na miarę i spróbować to wkręcić? Wolałbym, żeby jednak było "tak jak Bóg przykazał", tym bardziej, że niemałe pieniądze mi poszły na taką inwestycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dokumosa napisał:

Już nie kop leżącego, jak nie masz co poradzić w kwestii uszkodzonej magury to nic nie pisz.

A kto tu kogo kopie? Sam się nad takimi zastanawiałem, i to bardzo poważnie. Ostatecznie kupiłem coś innego, co swoją droga najlepszych opinii też nie miało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Han1909 Myślę, że ja zaryzykował bym i spróbował kupić śrubkę. Występują one jako części zamienne. Chyba chodzi o takie coś?  https://allegro.pl/oferta/odpowietrznik-ebt-magura-carbotecture-6685735296?reco_id=282fcf4a-d9e9-11e9-93ec-246e964e28a0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 20:34, phoe napisał:

Napisz do Magury, może wyślą za darmo.

Ale ogólnie to nawet bez tej śrubki, hamulec powinien być twardy, przynajmniej w Shimano jak się ja wykreci, to można hamulcem normalnie hamować, to jest śrubka od zbiorniczka wyrównawczego.

sorry, że tak późno, ale miałem kupę zajęć. właśnie próbowałem bez śrubki, ale wyrzuca olej przez klamkę, wydaje mi się że właśnie powinno być tak przy odpowietrzaniu, tak jak w samochodzie.

 

W dniu 18.09.2019 o 10:27, sbrd napisał:

@Han1909 Myślę, że ja zaryzykował bym i spróbował kupić śrubkę. Występują one jako części zamienne. Chyba chodzi o takie coś?  https://allegro.pl/oferta/odpowietrznik-ebt-magura-carbotecture-6685735296?reco_id=282fcf4a-d9e9-11e9-93ec-246e964e28a0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

no 17 cebulionów, nie majątek, więc sprobuję. jak się okaże, że gwint jest "rozdziewiczony" to pisać do bike-discount, czy prosto do producenta? fakturę raczej gdzieś zachowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup "srubkę" póki co ;p

Tak swoją droga w rowerze jak chodzi o "kosmiczne" technologiae typu karbon, amelinium itp, to bardzo łatwo uszkodzić gwint itp, 5Nm, to jest bardzo mało i wiele osób sobie z tego sprawy nie zdaje. Nie mówie że ty uszkdoziłes, ale trzeba uważać generalnie, tym bardziaj jak się z daną rzecza ma do czynienia pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...