Skocz do zawartości

[2500-3000zł] Rower Trekkingowy, głównie do lasu


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś mi ten Breezer się nie podoba...

Kosztuje troszkę mniej niż Nicasio RC, który ma tylny napęd Nexusa i to mnie bardzo do niego przekonuje.

Swoją drogą ktoś ma takiego Nexusa? Jakie są wrażenia z jazdy? Jakie są odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, stpman napisał:

Jakoś mi ten Breezer się nie podoba...

Kosztuje troszkę mniej niż Nicasio RC, który ma tylny napęd Nexusa i to mnie bardzo do niego przekonuje.

Swoją drogą ktoś ma takiego Nexusa? Jakie są wrażenia z jazdy? Jakie są odczucia?

przerabialismy nexusa 7  w rowerze  miejskim dziewczyny ,rozwiazanie pozornie malo upierdliwe , ale ciezkie jak cholera , jak cos tam pojdzie w srodku malo kto chce je naprawiac , zdjecie tylniego kola to juz troche wiecej klopotu (jak np zlapiesz kapcia ) , zwyczajny naped jest lzejszy , tylko czasem trzeba go umyc i przesmarowac , w przypadku jednoblatu to jeszcze prostsze , jak cie nie przekonuje breezer to moze miurwoods , sporo go w sieci , w portfelu zostanie i na akcesoria starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Muirwoods to też fajna opcja, do tego tylko jeden blat z przodu i styknie.

Tysiak różnicy w cenie to dużo i niedużo, jak na sprzęt który posłuży kilka, kilkanaście lat.

W sumie ten Nexus w Nicasio to największa zaleta i w sumie wada, bo tak jak piszesz może to kiedyś być problematyczne i kosztowne.

Waga mnie średnio interesuje, bo sumarycznie różnica nie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielonego mozna jeszcze taniej wyrwac

https://www.halarowerowa.pl/marin-muirwoods-29er-p635.html

moze polubisz ten kolor , za zaoszczedzona kase mozesz sprawic sobie korbe jednorzedowa i porzadne grubsze  opony


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polmaj No taka cena robi wrażenie. To chyba model z 2018, ale czy to ważne...?

A jaką korbę z 1-blatem warto kupić? Żeby weszła zębatka narrow-wide, i było to lepsze niż kwadrat...

 

P.S jak rozmiar ramy? Mam niecałe 170cm wzrostu. Wychodzi  mi, że to będzie "M". Co o tym sądzicie?

 

P.S2 za 1800zl jest tylko zielony, tylko w rozmiarze "S"... także tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy i najmniej klopotliwy jest system hollowtech 2 , i tu masz kilka opcji , mozesz szukac uzywanych korb trzyrzedowych z rozstawem srub bcd 104, zebatek narrow wide jest od groma  od 32 do 38 zebow  owalne okragle jakie chcesz , albo jezeli chcesz nowke 1x   to np

https://www.bikestacja.pl/pl/czesci-rowerowe-1/mtb/korba-shimano-slx-fc-m7000-11-1-1x11-175mm-bez-lozysk-i-bez-tarczy-46175.html

tylko ze tu rozstaw jest inny bodajze 96 bcd , ale zebatek nie brakuje , nawet stalowe da sie kupic

https://www.olx.pl/oferty/q-narrow-wide-96-bcd/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mam taka korbe z zebatka narrow wide , kosztowala mnie 180 zl , jest bardzo lekka i ma te zalete ze lakier z niej nie schodzi jak z czarnych

https://www.######.pl/product-pol-53386-Mechanizm-korbowy-9rz-FC-M770-44-32-22-175mm-Deore-XT.html  

mozesz jezdzic na tym co dal producent  ,zajezdzic to i skonfigurowac sobie w miedzyczasie naped 1x10 badz 11

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S2 za 1800zl jest tylko zielony, tylko w rozmiarze "S"... także tego

  coz nie zaglebialem sie az tak ,  Marin podaje na swojej stronie ze rozmiar s 160-168 , m 168-175   , przymierz w jakims sklepie s i moze podpasi i uda sie oszczedzic walute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy rozwazales uzywki  , ale tu warto spojrzec , muirwoods na sterydach

https://www.olx.pl/oferta/rower-marin-muirwoods-29-commuter-mtb-bickepacking-na-deore-m6000-CID767-IDAu1lz.html#02767b97c9

ktos solidnie go doinwestowal , wlozyl cala grupe deore m 6000  2x10  lacznie z hamulcami  (900zl ), tu tez wszystko jest gotowe pod ewentualne zmiany 1x10 , po zajechaniu tego napedu   wystarczy dokupic zebatke narrow wide i podmienic kasete na hg 500 11-42


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, odkopuję trochę temat.

A więc, w sezonie 2020 nie będzie już Nicasio RC, będzie z to Muirwoods RC, który jest na moje oko prawie identyczny jak stary Nicasio, ma tylko nowe mocowanie tylnego koła, i nowy kolor... Taki zwykły ordynarny srebrny. Żona stwierdziła, że wygląda jak rower z marketu za 300zł :D i w sumie muszę się z nią zgodzić ... Ale to już tam pal licho... Cena to 3799zł. Sporo, albo bardzo sporo jak za taki rower.

Zacząłem szukać czego innego i trafiłem na dwa/trzy ciekawe rowery.

Pierwsze dwa to Cube Hyde w wersji Pro i Race. Oba na alu ramie, napęd na pasku Gates. Ceny odpowiednio 3800 i 4600zl, skłaniam się ku tańszej wersji Pro.

 

Kolejna opcja to Unibike Freeway 8 na pasku i pełnym Alfine. Też alu, cena ponad 4k zł, ale wygląda ok.

Ale z kolei myślę sobie, czy za taką kwotę nie kupić jednak czego bardziej w kierunku MTB, olać przekładnie planetarną, pasek.

W sobotę jadę przymierzyć Nicasio RC z 2019r w rozmiarze 54cm, jeśli będzie ok to kupuje, a jeśli będzie za duży (a raczej będzie) to sam nie wiem...

 

A może zaproponujecie jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A toś mnie zaskoczył. Nie miałem pojęcia, że są rowery na pasek. Znam paski Gates z quadów. Mam teraz nawet taki w swoim. Cieszą się chyba najlepszą opinią. Niektórzy nawet mówią, że są zbyt mocne i „szlifują” talerze na których się opierają. Powiedziałbym takie Deore XT wśród pasków, gdzie niektóre fabryczne, to nawet Tourney, ale większość powiedzmy takie Acera. 

 

82933EA6-E2F9-40AB-A654-762883268E90.jpeg

EBC47DFB-3296-4FFF-9FB4-25CF7CF13FBA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stpman napisał:

@polmaj

Poważnie myślę nad tym, czy by nie kupić roweru crossowego... 

Cube fajny, ale jak pasek sprawdzi się w lesie? Wiadomo, kurz, błoto, kałuże, trawa, szutr itp...

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/28064/?colorCode=black

jak juz myslisz o wydaniu takiej kasy , ma ciekawy naped w tej cenie a jeszcze pewnie da sie cos urwac w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem sklep gdzie mieli Nicasio RC i Muirwoods.

Nicasio RC mówiąc krótko nie podszedł mi. Ani nexus8, ani pozycja na rowerze.

Po za tym to nie jest rower poza miasto.

Wg mnie to mocno "hipserski" rower do lansu na mieście. 

Ostatecznie wyjechałem Muirwoods'em za 2000zł. Wrzucę mu porządny napęd, szersze oponki i chyba będzie super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 10:26, stpman napisał:

Kolejna opcja to Unibike Freeway 8 na pasku i pełnym Alfine. Też alu, cena ponad 4k zł, ale wygląda ok.

Taki szybki mieszczuch, ale pasek stawia większy opór niż łańcuch.

Dobry wybór na dojazdy do pracy, i praktycznie bezobsługowy napęd. Jedynie co trzeba zrobić to umyć rower jak się zbrudzi, i raz do roku przesmarować piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.09.2019 o 16:18, stpman napisał:

Dorwałem sklep gdzie mieli Nicasio RC i Muirwoods.

Nicasio RC mówiąc krótko nie podszedł mi. Ani nexus8, ani pozycja na rowerze.

Po za tym to nie jest rower poza miasto.

Wg mnie to mocno "hipserski" rower do lansu na mieście. 

Ostatecznie wyjechałem Muirwoods'em za 2000zł. Wrzucę mu porządny napęd, szersze oponki i chyba będzie super :)

i jak  się śmiga  , zadowolony jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem małego upgrade'u sprzętowego.

Opony zamieniłem na Continental Double Fighter III 29x2.0 - jeździ się fajnie, szybko, cicho, na szutrze dają radę :)

Wpadł napęd 1x10:

Korba Shimano SLX M7000 plus zębatka 34t Narrow Wide (okrągła) od Banless.

suport: BB-MT800.

Przerzutka, manetka, łańcuch, kaseta (11-36) - Deore M6000.

Siodełko: Fizik Nissene Sport (zostało ze starego roweru, prezent - szkoda było sprzedać).

Ekstra wpadły jeszcze zaciski kół na imbus Accent, zamiast szybkozamykacza.

Oświetlenie Kross Turismo sport + Quark. (Jest ok).

Rower jest dość lekki (nie ważyłem, ale obstawiam ok 13kg), bardzo szybki, przyspiesza momentalnie, utrzymanie prędkości 20-25km/h nie stanowi problemu. 

Max. można wyciągnąć 30km/h.

Pozycja jest całkiem wygodna, nieco pochylona, coś pomiędzy trekkingiem a MTB, plecy, ręce nie bolą.

Lubię płaską, szeroką kierę.

O dziwo nie brakuje mi zupełnie amortyzacji, (opony na 3.5bar).

Koła 29r to piękny wynalazek, rower jest wyraźnie szybszy i bardziej stabilny (choć oczywiście ciut mniej zwrotny).

Napęd 1x10 jest ok, choć brakuje cięższego przełożenia z przodu. 

Natomiast zębatka N-W to jak dla mnie wynalazek 10-lecia! W porównaniu ze stosowaniem napinacza, jest o niebo lżej, ciszej, przyjemniej! Super!

Choć trochę żałuję, że brakło mi odwagi na kupno zębatki 36t owal.

Kasetę chyba bym drugi raz kupił 11-32t.

A sam Marin spoko, lakier delikatny, pedały już piszczą, gripy ok :)

Stal jest fajna, stalowy widelec jeszcze lepszy :)

No i to zdziwiko, jak mówię ludziom, że rower na stali, a nie alu :D

Podsumowując: jeśli chcesz kupić coś ciut bardziej oryginalnego, pójść odrobinę pod prąd (a nie głównym nurtem tj. MTB, alu, tani amor), jeździsz rekreacyjnie po lesie, ale masz asfaltowe dojazdówki, a do tego masz w głębi serca schowanego dzieciaka, który lubi sobie zjechać po schodach, albo podskoczyć z krawężnika (jak nikt nie widzi) to może to być ciekawa opcją do rozważenia.

Tako rower będący miksem urban-cross.

P.S kolor "Rasta" na żywo nie wygląda tak źle, choć w głębi serca żałuję, że to nie jest czarny mat ;)

P.S2 w sumie nie wiem, czy teraz nie oparłbym jednak napędu na Shimano Tiagra 2x9, tj kaseta 11-36 plus korba 50-36t.

Oj na 50t byłby ogień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...