Skocz do zawartości

[{Jaki rower elektryczny składany] do 3000zł +kilka innych pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Planuję zakup roweru elektrycznego i będę wdzięczna za opinie i sugestie. Szukam roweru, którym głównie będę jeździć po mieście, mniej niż 10km w jedną stronę, czasem 17km na wieś szosami. Mam dysplazję stawu rzepkowego, więc nawet mały podjazd pod górę oznacza dla mnie duży ból. Mój wzrost to 158cm, waga 50kg.

Ponieważ przez chorobe od dawna nie jeżdżę regularnie, mam do Was kilka pytań, dość szerokich:

1. Jadąc do pracy będę parkować pod popularną galerią handlową stojącą przy ulicy, gdzie jest monitoring i cały czas chodzą ludzie. Zabezpieczać planuję go u-lockiem. Jakie jest Waszym zdaniem ryzyko, że z takiego miejsca ktoś ukradnie rower? Czy złodzieja bardziej będzie kusić składak elektryczny, czy zwykły giant "zelektryzowany"? 

2. Czy kupowalibyście na moim miejscu składaka elektrycznego do 3000zł, czy zestaw do upgrade'u? Będę jeździć ulicami śródmiejskimi, więc rozmiar pewnie ma tam znaczenie.

3. Czy moglibyście polecić jakiś składak elektryczny do tej ceny? W necie widziałam mnóstwo modeli, ale dużo z nich to marki chińskie, nie wiem na ile dobre. Może powinnam po prostu kupić b'twina tilt 500e (opcja najprostsza,dla leniwych; ale pewnie nie najlepsza)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeździłem na decathlonowym elopsie za 3tysiące i ich tilcie, i o ile na płaskim jest fajnie tak pod górkę trzeba włożyć trochę siły

15 godzin temu, WerkaK napisał:

dysplazję stawu rzepkowego, więc nawet mały podjazd pod górę oznacza dla mnie duży ból

Zasięg po płaskim realnie w okolicach 35km, ja tym elopsem wykręciłem ~14km w górzystym terenie z przewyższeniem 629m i 25.28km z przewyższeniem 372m i moim obciązeniem 100kg.

 

Jeśli nie zależy ci na wymiarach i możliwości skladania roweru to jednak rower z większym kołem lepiej jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Czyli mówisz, że pod górkę w dalszym ciągu trzeba ciężko pedałować? D: kurczę, szkoda, że to mogę sprawdzić dopiero w terenie, bo sama próbna przejażdżka po decathlonie nie wystarczy. Choć nie planuję wycieczek po górach, mieszkam w Lublinie i tam są pagórki rzędu kilkudziesięciu metrów max. Kusi mnie mały rozmiar, bo średnio w tym momencie mam miejsce by trzymać coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...