Skocz do zawartości

[amortyzator] NRX DRL powietrzny - serwis


kombiii

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo czasu poświęciłem na znalezienie filmiku/poradnika/opisu w jaki sposób zrobić mały serwis powietrznego amortyzatora SR Suntour NRX DRL AIR. Nic nie znalazłem. Amortyzator, choć nowy, wydaje się być suchy w środku. Chciałbym go przesmarować/uzupełnić olej ewentualnie, ale nie chcę go spartolić przez niewiedzę.

Czy ktoś mógłby mnie wspomóc, ewentualnie podrzucić link do serwisu bardzo podobnego w budowie amora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju tam nigdzie nie uzupełnisz. To amortyzator smarowany smarem stałym. Stalowe golenie + plastikowe ślizgi = tępa praca i tego nie przeskoczysz. Oczywiście raz na sezon zaleca się rozdzielić dolne golenie od górnych, zrobić dokładne mycie (szczególnie wymyć resztki smaru i błota z wew dolnych goleni) i posmarować ślizgi świeżym smarem do tego celu przeznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dokumosa napisał:

Oleju tam nigdzie nie uzupełnisz. To amortyzator smarowany smarem stałym. Stalowe golenie + plastikowe ślizgi = tępa praca i tego nie przeskoczysz. Oczywiście raz na sezon zaleca się rozdzielić dolne golenie od górnych, zrobić dokładne mycie (szczególnie wymyć resztki smaru i błota z wew dolnych goleni) i posmarować ślizgi świeżym smarem do tego celu przeznaczonym.

W tym modelu są już lepsze ślizgi niż plastikowe - Materiałowo to taki sam co w Raidonie lecz różnią się tylko średnicami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieranie szmatką do czysta, goleni i uszczelek, powinno w zupełności wystarczyć. 

W wypadku Brunoxa trzeba bardzo uważać, żeby nie dostał się pod uszczelki, bo rozpuści smar. Jeśli już, to psikasz go na szmatkę (nigdy prosto na golenie), nacierasz nim golenie, a po chwili wycierasz do sucha.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu o ile pamiętam to żaden NRX (-D/E/S) nie posiada takowych. Najbliżej jest RS paragon gold - cena min. 800-900zł. Tak więc chcąc miec wideł za 400zł z gąbkami trzeba się pobawić samemu. Jest szansa, że po przycięciu z wysokości podejdą jako tako gąbki od RS XC30 ale wpierw zapytaj o "oryginalne" u Piotrka @ACTIVIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...