Skocz do zawartości

[Zakup] do 5tyś.max


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

No jak się mieszka w Wałbrzychu i jest starym wyjadaczem to jasne :D 

Na nizinach a już szczególnie w podwarszawskich maratonach a najbardziej tuż po starcie szybkości są duuużo wyższe niż 30. I jak potem raz na ruski rok zdarzy się wyprawa w góry  i właśnie po szlakach turystycznych a nie rowerowych to ja jednak potrzebuję przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ostry2407 napisał:

wybór padł na Krossa bo pomocy tu żadnej. Jedyna konkretna odpowiedz to udzielona przez kolegę girill bo reszta to już gówno burza nad wyższością 1x10 i 2x9

Kross jest w porządku. Może i "niewygodna" geometria, ale niewygoda znika jak kręcisz, zwłaszcza pod górę. Nowoczesny napęd na całym, poza korbą (która też jest ok) SLX 2x11 - zakresu nie braknie. Obie sztywne osie i widelec, może nie najlżejszy, ale długowieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerek dzisiaj odebrany. Możecie podpowiedzieć jakie ciśnienie nabić do Rock Shox Recon RL Solo Air.  Na amorku jest tabelka ale są aż trzy rodzaje ciśnień, Na razie dałem 150psi i tłumienie na zajączka. Mam jeszcze jedno pytanko jak spuszczałem powietrze z amorka do zera to golenie nie chowają się za bardzo. Opadają na 3.5 cm i czy tak powinno być. W poprzednim moim rowerze jak miałem amorek SR SUNTOUR RAIDON to po spuszczeniu powietrza golenie prawie całkowicie opadały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ciśnienia pod naciskiem powinien się schować cały. Sam się nie schowa bo po rozprężeniu komory negatywnej nie ma żadnej sily sciskającej (masa oparta na przednim kole jest równoważona przez nie opróżnioną do końca komorę pozytywną). Ciśnienie ustawiane wg tabelki to pomyłka. Dobierasz pod swoje preferencje i trasę. Proponuję zacząć od SAG 20%, pojeździć trochę w terenie docelowym i wyciągnąć dalsze wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak. Założyłem trytkę na goleń i spuściłem powietrze następnie napompowałem aż się podniósł i zmierzyłem odległość od uszczelki przeciwkurzowej do trytki. Wyszło 3.5 cm. Dopompowałem do 100psi i opuściłem trytkę i wsiadłem na rower. Następnie zmierzyłem odległość od uszczelki do trytki i wyszło 1.2 cm. Dobiłem do 150 psi i  wyszło 0.8cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skoku 100mm i 100 psi wychodzi Ci ok 12% sagu. Można by założyć że jest to ciśnienie prawie maksymalne, którego potrzebujesz. Ktoś kiedyś stwierdzil że do xc, SAG w granicach 10-20% jest ok. Pamietaj też że amor  ma pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij jak wsppminałen od SAG 20%. Ja ważę 110 i w żadnym rowerze nie mam ciśnienia większego niż 100psi. Określając SAG trzeba uważać przy wchodzeniu/schodzeniu z roweru bo wtedy lubi się bujnąć skutecznie zakłócają pomiar. Jak już ustawisz to wyskocz w teren w którym rower będzie najczęściej eksploatowany, zrób z 10km i po kurzu na goleniach będziesz widział w jakim zakresie pracuje. Jak teren jest ostrzejszy to można zostawić 1 max 2cm zapasu. Finalnie SAG nie musi być 20% a np. 27%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu ok 200km w różnym terenie asfalt , las, piach stwierdzam że opony niestety muszą iść do wymiany bo standard 2,1 Schwalbe Rapid Rob to porażka i teraz mam pytanko odnośnie wymiany oponek. Wybór padł na Cross King 27.5 x 2.3 i czy śmiało wejdą na obręcze WTB ST i23 . Przy okazji wymiany opon chciałbym wymienić dętki na zawór samochodowy bo Presta to jakaś porażka i czy w otwór w obręczy wejdzie końcówka z zaworem samochodowym bo presta jest cieńsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre obręcze mają plastikową redukcję otworu na zawór. W każdym razie pod AV (samochodowy) nie masz dętek ultralight jak również ciężko dopaść zawory do bezdętek.

Gumy 2,3 spokojnie wejdą na 29mm wew.

Czego spodziewasz się po X kingach? Faktem iest, że RaRo to padło ale XK w wersji performance/sport też nie są niczym nadzwyczajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wielkim bólem muszę to napisać. KROSS TANDETNIE LAKIERUJE RAMY.  2 dni użytkowania ramy i już mam odprysk. Jak tak dalej pójdzie to za rok ten rower będzie wyglądał jak sito z mnóstwem odprysków bo lakier od samego patrzenia odpada. Oczywiście dzwoniłem do Krossa aby przedstawić im problem i co JAK ZAWSZE ZLEW. KUPIŁEŚ TO SIĘ MARTW. 

IMG_0826.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, gyrill napisał:

Kamień ci strzelił czy oparłeś go o ścianę? 

Pytam, bo ja kupiłem ostatnio 2-letni rower Krossa używany i może z trochę wyższej kategorii cenowej ale jednak Krossa, i nie mam takich niespodzianek. 

właśnie nie. Po prostu nie zauważyłem jak odbierałem rower ze sklepu i teraz to nie wiadomo czy w transporcie czy w sklepie ale tego to nie udowodnisz. Byłem w sklepie i sprzedawca naprawdę fajny gość ( kolarz) i grzecznie porozmawialiśmy i razem doszliśmy do porozumienia że nie ma co zrzucać na moją czy jego winę bo ani ja odbierając i ani on przygotowując nie zauważyliśmy odprysku. Napisał do Krossa reklamację i zobaczymy co dalej.  Podejrzewam że nic nie wskóram ale ponoć nadzieja umiera ostatnia. Nie mam pomysłu jak w razie czego zacząć z nimi batalię.

55 minut temu, wkg napisał:

Lakier to wszędzie odłazi a już na pewno w budżetowych rowerach - to aluminium, kto by się przejmował w rowerze do jeżdżenia  ...  

Aluminiowych jachtów się nawet nie maluje :d

Bardzo ciebie proszę jak masz pisać takie głupoty to po prostu nie pisz. Moja 5 letnia Merida nie ma żadnych odprysków. Fakt jest porysowana w paru miejscach od krzaków, gałęzi i nawet jest wgniota na ramie ale lakier nie ma odprysku w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego primala kupowałem z pełną świadomością jego upośledzonego lakieru. Po pierwszym wypadzie miał już kilka sporych odprysków do gołego alu (w tym nawet na górnej powierzchni rurek tylnego trójąta). Po trzecim myciu przestałem zaglądać nawet pod ramę ;). Pojeździć jeszcze z sezon czy dwa to się ramę zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz pokazujesz, że brak ci nie tylko elementarnej wiedzy ale przede wszystkim kindersztuby - elementarnego wychowania. Cóż - bywa. Wrobiłeś żonę w złom, pytasz jak wybrnąć a na dobre rady odpowiadasz dziecinnymi pyskówkami. Możesz się bezkarnie odszczekiwać zasłaniając się internetową anonimowością ale tego typu gówniarskie zachowania nie pomogą ci w karierze na forum .

Tak nawiasem - słów typu dziękuje nie ma w twoim słowniku ... cóż - i tacy się zdarzają. A jak kupiłeś budżetowy rower to nie oczekuj cudów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję kariery na forum i jak piszę o problemie to jak to mówią co 2 głowy to nie jedna a twoje rady wybacz w niczym nie pomagają i tylko sieją zamęt ale jak patrzę na twoje posty na tym forum to z pełną świadomością stwierdzam EXPERT ze strony ENDURO i nabijacz postów. Tyle i aż tyle w tym temacie. Grzecznie poprosiłem abyś nie pisał tych twoich wypocin bo nic dobrego nie wnosisz ale jak nie rozumiesz co się do ciebie pisze to już nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...