Skocz do zawartości

[8000-10000] dwa rowery Gravel i drugi rower. .


KrisK

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś np. Kupił sobie Marin Nail Traila/San Quentina i do tego Gestalt/Four Corners to w Biker-House myślę dostałbyś dość solidny rabat. Może nawet kupisz sobie u nich fulla i gravela? Hawk Hill/Rift Zone. Marin ma rowery w naprawdę dobrych cenach jak na to, co oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić dobrego sciezkowego ht, jak stwierdzisz że przyszedł czas na fulla, szukać samej ramy z damperem i zrobić przeszczep.

Jesien/zima można trafić coś fajnego po rabacie, często są to obnizki po 40-50%. Problemem może być brexit, bo największe okazje właśnie tam;)

Szukalbym ht w booscie, koło 29. Do tego np. Decathlonowski Triban, rc 520, można z tego co pamiętam założyć szerszego papcia. Albo coś z wspomnianego wyżej Marina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kreick napisał:

Jakbyś np. Kupił sobie Marin Nail Traila/San Quentina i do tego Gestalt/Four Corners to w Biker-House myślę dostałbyś dość solidny rabat. Może nawet kupisz sobie u nich fulla i gravela? Hawk Hill/Rift Zone. Marin ma rowery w naprawdę dobrych cenach jak na to, co oferują.

Też bym skorzystał z tej rady. Marin jest jedną z ciekawszych marek na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wojtt80 napisał:

Kupić dobrego sciezkowego ht, jak stwierdzisz że przyszedł czas na fulla, szukać samej ramy z damperem i zrobić przeszczep.

Ścieżkowy HT jest OK ale na przeszczep to bym już nie liczył : ) Jak przyjdzie czas na fulla to standardy tak się pozmieniają, że nic nie będzie pasowało - już producenci o to zadbają. Więc zostanie z tym ścieżkowym HT po wsze czasy.

Myślę, że kolega jest na etapie w którym po prostu chce mieć coś fajnego bo każdy chce kiedyś mieć coś fajnego ale ma taki rozstrzał zainteresowań, że naprawdę trudno coś doradzić. Cóż - etap gonitwy myśli jest jak najbardziej naturalny : ) Zacząłbym jednak od jednego roweru i na pewno najpierw bym go objeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

Ścieżkowy HT jest OK ale na przeszczep to bym już nie liczył : ) Jak przyjdzie czas na fulla to standardy tak się pozmieniają, że nic nie będzie pasowało - już producenci o to zadbają. Więc zostanie z tym ścieżkowym HT po wsze czasy.

Nie myślałem o dekadzie;), maks dwa trzy lata. Trzeba tylko zwrócić uwagę, na niektóre szczegoly. Oska, sztyca, korba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kupować rower żeby coś przeszczepiać to tak jak kupować komputer z myślą o rozbudowie w przyszłości. Ja mam rower z 2015, kupiony w 2017-m, już się zmienił standard osi na boosta więc koła papa. Taper na razie jest jaki był. Myślisz, że mógłbym swoją Rebę przełożyć do nowej ramy z taperem ?  Nie mógłbym. Ramy o nowej geo wymagają amora z innym offsetem. Mocowanie manetek do klamek już nie pasuje, przecież trzeba co chwile zmieniać standard I-Spec. Sztyca węglowa też będzie miała nieodpowiednią średnicę a kierownice będą profilowane. O przedniej przerzutce TopSwing, DownSwing, SideSwing, standardach ich mocowania i hakach tylnej nie wspominając. Dobrze jak zostanie Ci do swapa siodełko i dzwonek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko bo praca wzywa :(  Wczoraj oczywiście nie dojechałem do żadnego sklepu bo przecież przed weekendem wszyscy sobie przypominają ze coś by się przydało przez weekend zrobić a z drugiej strony już wiele firm nie działa...  No ale..

Zakładam ze w czwartek się coś uda pooglądać i pomacać.
@belzebub80 bardzo kuszący zestawik 1 pozycję widziałem i mi się nawet podoba. Tylko nie wiem czy wysyłka w moim przypadku do dobry pomysł. Nie siądę nie pomacam... Niby zawsze jeździłem an tym co mi w ręce wpadło. Jeden tylko rower w życiu był moim i kupowanym dla mnie. Reszta to ył przypadek bo ktoś kupił sobie źle bo był  w domu bo.... Ale zawsze jeździłem.  Dalej to nie wiem czy umiem to uruchomić (mam narzędzia i chęć/czas) A serwisy rowerowe działają dziwnie. Zostaw pan rower i przyjdź za dwa trzy tygodnie... może cztery... A najlepiej to nie zostawiaj pan bo mam tego złomu tyle że... Szczerze to jak ktoś ma tak zorganizowaną pracę to nie jestem przekonany do jakości tejże.  Może być nawet świetnym fachowcem ale najnormalniej przekroczył próg za którym goni własny ogon.  
Pomijam że serwisanci rowerowi mają taką specyfikę że przychodzisz z konkretem i słyszysz przez 30min + gadkę że czasu nie mają... Przy okazji usłyszysz kilka anegdot i opowieści o fajnych rowerach...  :D:D:D Ale jak powrócisz do konkretu to powiedzą Ci że czasu nie mają :D:D:D
Ale nie mówię nie. 

marin w tej wersji mi się wyjątkowo nie podoba. Chyba nie ma inne żadnego roweru który by mnie po prostu odrzucał poza tym o ile się nie pomieszało mi to jest po prostu ciężki. Jednak od gravela bym chciał przyzwoitej wagi.  Ale jak na niego wsiądę to będę wiedział czy przypadkiem to nie ten wybór. Napisał bym że patrzeć na niego nie będę ale on ma zastąpić obraz więc mógłby wyglądać salonowo  ;)  Ale spoko obecny też mi się średnio podoba :D:D:D

 

 @wojtt80 Nie żadnego przeszczepiania. To pole minowe. Szanse na kupno pasującego "tego samego" pasującego dwa sezony później są wątpliwe  a przeszczepy to już wyższa szkoła jazdy. Ja chce jeździć a nie doktoryzować się z 1001 standardu. Lekko chore że co kilka mc wchodzi nowy "standard"

22 godziny temu, wkg napisał:

Zacząłbym jednak od jednego roweru i na pewno najpierw bym go objeździł. 

Po pierwsze żeby była jasność. to nie jest rozstrzał zainteresowań na zasadzie "nie wiem czego chcę" a bardziej wiem że chcę różne rzeczy robić i mieć do tego sprzęt. Zawsze lubiłem mieć narzędzia do pracy i nie wbijać śrub testerem do sieci...  Tak ostatnio to widziałem.

Chętnie bym objeździł ale nie widzę za bardzo możliwości.  Jakoś nie widzę testów. Moze brak czasu na szukanie może jestem ślepy...  A sklepy albo nie mają i na zamówienie mogą ale to juz po zaliczce albo się bronią" bo potem klienci im mówią ze używki sprzedają. "

@Kreick  mam nadzieję dotrzeć w czwartek do nich i zobaczę co mają   jak podejdą do tematu :D Może wyjdę z rowerami bo ja jestem tym typem klienta. Jak już coś mi spasuje i ktoś mnie umie przekonać to kupuję. A ich rowery zawsze mi się podobały.

@Tomek21001 Dzieki za konkret :D  Tak rozważam zakup domu żeby mieć gdzie trzymać więcej rowerów :D Blok zdecydowanie w tej dziedzinie jest ograniczeniem. :D   (ja całkiem poważnie pisze :D:D:D)
Mógłbyś coś więcej napisać o tych ramach?  I innych kwestiach?  nie ukrywam ze za nim przemawia sklep który nie boi się dać pomacać a nawet ubrudzić roweru.  Ale na pewno nie przemawia to że nawet w nowym modelu nie ma sztywnych osi z tyłu i pytanie czy za chwile  (np 3-4 lata jak będzie trzeba coś powymieniać) nie będzie kolosalnego problemu z częściami.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego, że bijesz pianę zupełnie, ale to zupełnie nie mając pojęcia czego Ty naprawdę chcesz. 

Barwnie i kwieciście piszesz o sobie, poematy o warsztatach a konkretnymi rowerami, geometrią (to o wiele ważniejsze od pierdół typu jaka marka roweru czy osprzęt) nie wykazujesz większego zainteresowania. Patrzysz bardzo powierzchownie ale musisz coś kupić bo tak. A że masz skłonności do brania tego co Ci wcisną bez głębszego zastanowienia się (tak to się historycznie układa) to ja radziłbym jednak kupić Hardtaila o w miarę progresywnej geometrii, przedtem poczytać wątki o bikefittingu, dowiedzieć się co to Reach, co to Stack, czegoś o kątach podsiodłówki i główki. Może uda Ci się znaleźć coś z mocowaniem pod bagażnik. Potem objeżdżaj różne geometrie w różnych rowerach i kolejnego wyboru dokonaj już świadomie a nie w oparciu o wrzucane linki na grupie dyskusyjnej. Inaczej niedługo będziesz zarzucał forum postami "przesunąć siodełko czy wymienić mostek".

Brać rowerowa to przyjaźni ludzie, ja objeździłem wiele rowerów przygodnie spotkanych rowerzystów podczas wycieczek w różne miejsca - Canyona Endurace w kolejce do myjki ciśnieniowej, Treki w lasku pod domem gdzie na polance odpoczywała grupka rowerzystów, Krossa wkoło sklepu, kilka enduraków w wypożyczalniach których pełno wkoło bikeparków i mniej więcej wiem czego chcę. A czytając o nowym rowerze zawsze zaczynam od oglądania zakładki "Geometria". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że za dużo  przykłada się uwagi do wszelkiej maści pierdoł: geometrii, itp itd. 

Ja osobiście nie znam w swoich rowerach jaką rura pozioma ma długość, jaki jest kąt główki ramy itp. Nauczyłem się kupować rower, jestem wysoki to biorę XL. Nigdy nie narzekałem. 

Przepis na dobry rower to. dobrać dobry rozmiar, zadbać o dobre ustawienie, serwis,musi się podobać a reszta to są same pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg  o geometrii pisze cały czas :D muszę się przejechać. Sorry nie mam takiego doświadczenia w rowerach żeby sucha geometria mówiła mi jak będą czuły sie moje nadgarstki i barki oraz szanowny kręgosłup.  Pewne rowery odrzuciłem na wstępie bo wiem że na takich ramach nie lubię jeźdizć.

A osobników którzy kupili rower na podstawie dokładnych analiz geometrii a potem

8 godzin temu, wkg napisał:

zarzucał forum postami "przesunąć siodełko czy wymienić mostek".

jest trochę i na tym forum.   Ja wolę jednak się przejechać chociaż w koło komina. Zdarzało mi się wsiadać na rower absolutnie 100% nie na mnie i jeszcze jak by pomierzyć powinien nie pasować a  jeździło się fajnie... Czasem za duży czasem za mały... a jednak pasowały. Więc z tą geometrią skłaniam się ku wypróbowaniu szczególnie że mając 173cm wzrostu jestem na skraju dwóch rozmiarów ram.
Z tym wciskaniem trochę nie zrozumiałeś. Ja po prostu jeździłem na tym co było. Nikt mi nic nie wciskał po prostu brałem rower "będący w zasobach". Ostatni mój rower juz od jakiegoś czasu mnie drażni ale nie było opcji wydania większych pieniędzy a nie miałem ochoty kupić bele czego tylko dopasowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg ciekawy artykuł w sumie nic nowego :D Brakuje w nim jednego. Zestawienia go z silnikiem. Bo silniki do rowerów sa bardzo różnych wymiarów i cały system dopiero po dobraniu z silnikiem zaczyna mieś jakieś konkretne właściwości.   
Fajnie by było wiedzieć dla jak wymiarowanego człowieka te założenia są prawdziwe i jak się zmieniają w momencie zmian proporcji jeźdźca. Zauważ że w wielu miejscach cm ma znaczenie a takie różnice w długości rąk między dwoma osobami sięgają i 10cm A swoją drogą to kilka lat temu jak by ktoś dzisiejszą geometrię zaproponował to by pewnie go wyśmiano...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać więcej pisać wolniej :D

https://www.1enduro.pl/wybrac-rozmiar-ramy/

Doczytać o Ape index :) U mnie jego tabelka sprawdza się idealnie.

https://www.1enduro.pl/jak-dopasowac-zly-rozmiar-ramy/

Ważne, żeby nie korygować rozmiaru ramy przesunięciem siodełka do tyłu - nie chodzi tu tylko o rozkład masy ale i o zdrowie. Siodełko do tyłu utrudnia jazdę z wysoką kadencją i psuje kolana. Zobacz jak siedzą mięśniaki na sterydach z kadencją 60-70 albo i niżej. Pupa do tyłu i wypychają a na podjazdach horror :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wkg napisał:

Cóż - potwierdziłeś znaną prawdę, że czasem lepiej mądrze milczeć niż rozwiać resztkę wątpliwości ...

A już szczególnie w wątku w którym świeżak prosi o radę. 

Kolega nie ma monopolu na doświadczenie w jeździe rowerem . Nie zabraniam nikomu na zgłębianie wiedzy i doktoryzowanie się w ramach geometrii, ale nie traktował bym tego jako fizyki kwantowej. Rower to proste narzędzie. Różnice w geometrii są na tyle subtelne że tylko doświadczonym rowerzystom mogą robić różnice. Praktyka weryfikuje wszystko. 

Forum jest po to aby Świeżak dostał radę, ale pod konkretne modele, którymi jest zainteresowany, reszta to jest lanie wody. 

Kreick rzucił konkretnymi typami.Ja w ramach zmieszczenia się w budżecie zaproponował bym zerknąć na Marin nicasio, rama nie jest tak ortodyksyjna wyprawowo jak w four corners, ale wydaje mi się że moze być to przyjemna wyprawówka. Cena 2999 pozostawia spory budżet i daje zapas na realne myślenie nawet nad fullem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @wkg  Ciekawy art. Coś mi rozjaśnił coś zaciemnił :D Fakt przeoczyłem go.,.. Jak dałeś linka to się okazało że dzień wcześniej zacząłem czytać ale usnąłem nad nim :D:D:D Więc wielkie dzięki za link bo najnormalniej przeoczyłem.

Skłamał bym jak bym powiedział ze po Waszych radach wiem więcej. W końcu nieświadomość zawsze daje ten pewien poziom radości ze ma się coś fajnego. Świadomość że można by mieć coś lepszego... Psuje wszystko.
Cóż ponieważ muszę kupić buty spróbuję się przysiaśc do tego https://www.decathlon.pl/rower-mtb-am-100-s-275-id_8518709.html Może go nawet pożyczą na dzień?  Tylko znowu rama za duża a napęd 11.... z 12 nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.  Wiem ze ma skopaną geometrię ;) Tylko ze ja nie szukam zjazdówki a  OTB nie zaliczyłam na kolarce w górach. Nie zamierzam szaleć a  się włóczyć więc może to mnie nie zabije. Zresztą to i tak tylko przymiarka żeby nabierać rozeznani. Może się mi uda gdzieś jeszcze podjechać jak szanowni klienci przestaną mieć wieczny problem z tym że coś im nie działa i trzeba to zrobić przed długim weekendem... Jak bym nie wiedział ze i tak do jutra będą leżeli brzuchami do góry bo zawsze tak robią.   Na razie praca i rodzina potem sprawy przyziemna ej buty i przyjemności jak rower... Więc pewnie jeszcze Wam potruję troszkę

Wszystkim dziękuję za rady... Dzięki Wam jestem trochę głupszy ;) i wiem ze już nic nie wiem....  Poza tym że należało by wyjąć kasę z drugiej skarpetki żeby potem żałować mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon w tym sezonie pozamiatał konkurencję w swojej klasie.

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-29-id_8405438.html

Taper, Reba, sztywne osie na booscie, dożywotnia gwarancja na ramę, waga, wymienne koła 27,5 i 29 cali  ... konkurencja ma takie od 7000 - 8000 :/

Tyle, że to XC mało ścieżkowy, brak mocowań pod bagażnik i jak dla mnie za mała pojemność napędu. Ale ludzie jak widza ten rower to myślą, że ktoś dla kpiny nalepkę przykleił :D

Szczęka opada ... 

Progresywna geometria dużo daje na singlach gdzie łapiesz flowa , trafiają się dropy i zjazdy. Po prostu jak chcesz  się pobawić. Znowu do jazdy XC taki bardziej konserwatywny zupełnie wystarczy. Pytanie jak często te single się trafią.

PS: Ja z ta skarpetką nie miałem nic doczynienia :D Radziłem sięskoncentrowac najpierw na jednym a potem się zobaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zaczyna się mi krystalizować wybór.   Opcje są w zasadzie trzy.  Za każdym razem w zasadzie mówimy o zestawie bo to nam robi cenę.

 

Hawk Hill 2   https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2019-mountain-full-suspension-trail-27.5-hawk-hill-2    Tu jest brak blokady z tyłu. Czy to ma jakieś większe znacznie?  Z drugiej strony ma sztycę regulowana do której już się zaczynam przyzwyczajać.   Trochę martwi mnie kaseta  11-46T   I jeszcze wrażenie że siodełko jest za blisko siołdo jest za krótkie... Ale to może być kwestia ustawienia 

gestalt  https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2019-pavement-drop-bar-beyond-road-gestalt-2   Tu jeszcze się może okazać że się skończy na 1 ( Pytanie czy różnica jest istotna)

Ten zestawik mi dość mocno odpowiada. W zasadzie się niemal zdecydowałem.  W sumie na obu tych rowerach siadłem i  czułem je.  Może troszkę za szeroka jest kierownica w HH ale podobno da się do niej przyzwyczaić a jak by co mam flexa w domu...

Czy widzicie tu jakąś wtopę i problem?  

 

Druga opcja  to https://www.decathlon.pl/rower-mtb-am-100-s-275-id_8518709.html   Ma swoje zalety... 12 napęd.  Sztyca regulowana.  Zerowe szanse na sprawdzenia sensowne i wieczne wysłuchiwanie że t szrot z marketu jak się będzie chciało coś przy niem zrobić (to ostatnie może być realnym problemem) Ale co by nie mówić ma pełnego nx założonego.
Do tego jakiś bliżej nieokreślony gravel.

Trzecia.
Trek Fuel ex5  17,5" 29"    https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-5-29/p/21521/   Miałem okazję sie przejechać ale jego mocno lepiej wyposażonym bratem I szczerze d nie urwało po marinie.
i al3  https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-5-29/p/21521/?colorCode=grey

I jeszcze 4

TO Thorx 10  https://www.kellysbike.com/pl/trail-c624/thorx-10-275-p57721

soot 30 https://www.kellysbike.com/pl/gravel-c635/soot-30-p57708   Ten jeden zestaw wciska się z bidą w 10k
Tak niemal się zdecydowałem na dołożenie jeszcze kliku stówek do zestawu.

Coś  jeszcze ma sens myśleć?  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę w modelach ale jeżeli już chcesz dwa to gravel + ścieżkowy full to dobry wybór moim zdaniem. 

Rockrider by był niekwestionowanym zwycięzcą gdyby miał nieco mniejszy kąt główki. Tak czy owak teraz masz co objeżdżać : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg   RR jest ciekawy ale niestety to zakup w ciemno. Pomijam że przychodzący jeden rower do sklepu jest dość tragiczną polityką D.   To co mnie w nim lekko odstrasza to bujanie. sag olbrzymi bujanie nieprzyjemne (na ile można to wyczuć w takich warunkach)   Dopompowanie nie wiele zmieniło. Inna sprawa że blokada nie koniecznie działała w tym egzemplarzu więc może jakiś trefny.   Najdziwniej się czułem na HH ale po chwili idzie się przyzwyczaić dodatkowo zdecydowanie był najmniej bujający z rowerów na których siedziałem dzisiaj.
Czy te koszmarnie szerokie kierownice naprawdę mają jakiś sens? 80cm? Ja miałem do tej pory zwrotne 62....    Do tego stylowe rogi... :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mają w endurakach i ścieżkowcach. Tam musisz mocno trzymać kierownicę ... Te rowery są krótsze (rama+mostek) niż XC, masz bardziej komfortową pozycję (bezpieczeństwo w zjazdach) a kierownice szersze. To rowery do zap....nia po krętych ścieżkach, do zjazdów po kamorach, bandach, skoków, podobne do motocykli z których zresztą czerpią garściami :), trudniejsze w podjazdach, właściciele często używają wyciągów narciarskich zamiast podjazdów bo podjeżdżać tym ciężko.  W gravelu będziesz miał węższą : D  

W fullach nie siedzę zbyt głęboko ale zawsze myślałem, ze dobry full to się ciężko w 10k zmieścić. Na start, bo jeżdżąc w górach po kolei wymieniasz cały rower :D Na szczęście mam za daleko w góry żeby ten wydatek był racjonalny, nad czym zresztą ubolewam. :D 

Nie chcę marudzić ale mieszkając na południu z pewnością masz bike - parki i single tracki z wypożyczalniami rowerów, producenci organizują dni testów ... rower musi mieć w sobie coś, co sprawi, że najpierw się decydujesz a potem myślisz o upustach.

PS: Oczywiście jak kiera za szeroka to zawsze zostaje porządny, trwały sztywniak XC w rozsądnej cenie :D 

http://www.roweroteka.pl/pl/p/Rower-Specialized-Chisel-Expert-2X-2018/4489 11,5 kg : ) Reba, sztywne osie na booscie, niezły napęd, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wypożyczalniami to albo ja głupi i źle szukam albo nie jest tak różowo.
Masz np taką Kasinę https://bikeparkkasina.pl/zaplanuj-pobyt/wypozyczalnia/    Jeszcze moje kochane Kluszkowce widzę że mają jakiś rower...

Niby coś tam można wypożyczyć ale zapłacisz 150-250zł pojeździsz na rowerze którego potem i tak najprawdopodobniej nigdzie nie kupisz, Dzisiaj siedziałem na kilku rowerach z niby identyczną niemal geometrią. I guzik na każdym człowiek czuje się trochę inaczej.  Może gdzieś dalej bym znalazł ale... Poza tym z rowerem mszą się zżyć. Poczuć go. 
Trochę jak z nartami. Na moich prędkości 70/h+ nie robią na mnie większego wrażenia a na lepszych z wyp. już był problem. Wiem że są lepsze czuję że są lepsze ba lepiej mi się jedzie... Ale nie czuję ich tak. Trzeba by na takim rowerku spędzić nie kilka a kilkadziesiąt godzin żeby go poznać.  Oczywiście nie pogrodził bym testami ale nie znalazłem. A płacić taką kasę?  Dodaj do tego paliwo i czas.  Niby można by uznać to za część zabawy ale biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej śmiem twierdzić ze to średnia zabawa.  To znaczy poza zabawą pożytek chyba mały.  Pomijam że pojechać w kilka miejsc i protestować w wypożyczalniach to ładny 1k albo lepiej się uzbiera do tego  czas...   A sezon nam zejdzie na testowaniu po czym się okaże że nie am co kupić a nowe modele już pukają do drzwi :D
Jedyne co bym chętnie zrobił teraz to porównał napędy. Ale to trzeba by wziąć kilka rowerów w tym samym miejscu i sprawdzać. Wtedy bym wiedział czy ta 11 mnie nie zabije :D Najwyżej będę szukał mniejszej tarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd 11/46 daje radę, najwyżej zmienisz przedni blat na mniejszy. Ale jeśli masz choć trochę pary w nogach, a zapewne masz, to pewnie nic nie będziesz zmieniał. Poza tym koszty eksploatacji są mniejsze w porównaniu do 12.

Szeroka kiera na plus, sam do wąskiej już bym nie wrócił, a mam 780mm.

Marian Hawk Hill lub Rift Zone to w sumie na tą chwilę najlepsze propozycje jeśli chodzi o cena/wyposażenie. Gravel od Marina... chętnie bym przygarnal, seryjna guma w rozmiarze 32 akurat. 

Jeśli chcesz się zamknąć w budżecie i nie szukać tygodniami okazji, zostaje to co sam znalazłeś, czyli Marin lub Decathlon.

Ps, kąta główki w okolicach 68 stopni nie trzeba się bać, przynajmniej rower nie wygląda jak rozjechana kobyła;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 22:58, wkg napisał:

Z HT ściezkowym jest ten problem, że z mocowaniem bagażnika to nie znajdziesz.

Jako jeden z niewielu aktualnych rocznikowo rowerów mocowanie bagażnika posiada Trek Roscoe.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/roscoe/roscoe-8/p/23608/?colorCode=greydark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...