Skocz do zawartości

[2019] Sram G2- nowe hamulce SRAMa


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Sram wprowadza następcę podobno bardzo dobrych modeli Guide.

Nowe mają być mi.n mocniejsze o zastraszające 7% niż Guidy.

https://www.pinkbike.com/news/sram-announces-new-g2-four-piston-brakes.html

https://bikerumor.com/2019/03/28/new-sram-g2-mountain-bike-brakes-upgrade-the-guide-with-more-power/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TheJW napisał:

Jeszcze się nie przyzwyczailiście, że co sezon-dwa SRAM wypuszcza "nowe" hamulce, które są tak samo gówniane jak poprzednie, tylko mają inną nazwę i coraz ładniejszą otoczkę marketingową? :D

Sram Guide są świetne. W porównaniu do shimano nie miałem żadnych problemów ze sikającymi klamkami i zaciskiem. Jeżeli je jeszcze ulepszyli, to świetna wiadomość, ale lepiej pomarudzić.

Dawno temu byłem użytkownikiem Elixirów i to było straszne ścierwo, gdyby ktoś mnie posądzał o fanboyowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kosa1987 napisał:

Ludzie na tym forum nie zdają sobie sprawy ile Shimanowskich hamulców wraca na serwis i jak duży jest to procent z sprzedawanych hamulców.

Uświadom nas proszę. Po tym co mówisz musisz być wysoko w strukturach Shimano zakładam skoro masz dostęp do takich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosa1987 napisał:

Ludzie na tym forum nie zdają sobie sprawy ile Shimanowskich hamulców wraca na serwis i jak duży jest to procent z sprzedawanych hamulców.

Rzeczywiście, nie zdajemy sobie sprawy.... bo jakoś na tylu forumowiczów codziennie nie ma kilkudziesięciu takich wpisów na forum o awariach a obracając się w towarzystwie serwisantów i właścicieli sklepów rowerowych również takiego masowego zjawiska nie zauważyłem. Mało tego wszyscy polecali mi przejście na Shimano i dlatego w domu mam kilka rowerów - wszystko już dawno pozmieniane właśnie na heble Shimano. Od tego czasu zero problemów oraz w końcu święty spokój z tematem hamulca - po prostu wsiadam i jadę w teren. Badziewia z DOTem wywaliłem co do sztuki i nigdy do tego syfu nie wrócę nawet za darmo (ciągle jak nie zapowietrzenia to wycieki - DOT umiejętnie żre wszystkie uszczelnienia) Obecnie 98% moich wszystkich znajomych również jeździ na hamulcach Shimano (Deore, SLX, XT, ZEE i Saint) więc mnie takie pisanie kompletnie nie rusza bo własne doświadczenie i całego mojego otoczenia tego nie potwierdza.

23 godziny temu, kosa1987 napisał:

Drugi sezon tłukę hamulce SRAMa i zero problemów.

A ja od 6 tłukę pierwsze moje Shimano i również zero problemów.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt - ilość użytkowników hamulców Shimano miażdży pod tym względem inne marki stąd też pewnie większy odsetek awarii niż w innych markach ale bez dramatyzmu.   

Jednak jeśli dysponujesz takimi danymi to ja również proszę o udostępnienie tego niby "masowego" zjawiska o którym rzekomo nie mamy pojęcia ;) Konkrety

5 godzin temu, Chleje24na7 napisał:

Sram Guide są świetne.... ale lepiej pomarudzić.

Chyba jednak takie świetne nie są i nie tylko my marudzimy...  https://forum.szajbajk.pl/topic/8245-hamulce-sram-guide-r/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w sklepie rowerowym na serwisie, dokładnych sprzedażowych nie mam, ale widzę bo się tym zajmuje. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, tym bardziej na polskim forum, gdzie zawsze racje ma piszący post.

 

9 godzin temu, Selvan82 napisał:

Jest jeszcze jeden ważny aspekt - ilość użytkowników hamulców Shimano miażdży pod tym względem inne marki stąd też pewnie większy odsetek awarii niż w innych markach ale bez dramatyzmu.   

Dlatego piszę o wartościach  procentowych, a nie ilościowych.

Edytowane przez kosa1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

54 minuty temu, kosa1987 napisał:

Pracuję w sklepie rowerowym na serwisie, dokładnych sprzedażowych nie mam, ale widzę bo się tym zajmuje. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, tym bardziej na polskim forum, gdzie zawsze racje ma piszący post.

 

Dlatego piszę o wartościach  procentowych, a nie ilościowych.

Generalnie pisząc na forum dobrze jest swoje racje udowodnić. Najpierw piszesz, że nie masz danych, a jak polskie forum Ci nie pasuje to po co czytasz? Polecam przejrzeć sekcje komentarzy pod artykułem o tych hamulcach na Pinkbike. Dziwnym trafem wygląda podobnie lub gorzej niż te na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kosa1987 napisał:

Ludzie na tym forum nie zdają sobie sprawy ile Shimanowskich hamulców wraca na serwis i jak duży jest to procent z sprzedawanych hamulców.

 

16 godzin temu, Chleje24na7 napisał:

Niestety zostało gówno po sypiących się elixirach. Problemy z tłoczkami w klamce to wg mnie kropla w morzu w porównaniu z sikającymi zaciskami shimano.

Jakieś dane co do ilości rowerów z hamulcami Shimano i SRAM? Bez tego można sobie kręcić burzę okrągły rok.

Aktualnie wniosek wygląda tak: Shimano się psuje, na 10 uszkodzonych hamulców Shimano przypada 1 SRAM, czyli psują się 10 razy rzadziej.

Problem jest taki że na 100 rowerów z Shimano, może przypadać 1 rower z SRAM. Jak wtedy wygląda statystyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak już sobie tak rzucamy orientacyjne liczby to mogę podać, na sprzedanych w 2018r. (około) 300 sztuk Shimano na reklamacja wraca z 30 sztuk, czyli 10%. Na sprzedanych 30 sztuk SRAM na reklamacje wróciła 1 sztuka, czyli 3,33%. Są to orientacyjne liczby, z wyjątkiem jednej sztuki na reklamacje SRAM.

Napisałem to tylko, żeby nie powielać cudzej opinii. "Kolega kolegi miał SRAMowskie hamulce i mu ciekły",  może to się wydawało, że ciekną, a może to nic nie wyszło a nie mechanik rowerowy itp. Nie jeździłeś na hamulcach firmy XXX to nie pisz o nic jednoznaczniej opinii bo na Pinkbike ktoś tam napisał.

Tak na marginesie, odpukać w niemalowane, to mam Alfe Romeo 159, teoretycznie codziennie powinien być z nią u mechanika, a jestem raz na 10 tys przy zmianie oleju i tak od 5 lat :) żeby nie pisać "kolega kolegi" to nie napiszę tego, że znajomy ma solidnego i niezawodnego passta i co 3 miesiące przeguby, wahacze teraz coś z turbiną...a śmieje się z mojej alfy głupek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 20:03, Chleje24na7 napisał:

Niestety zostało gówno po sypiących się elixirach. Problemy z tłoczkami w klamce to wg mnie kropla w morzu w porównaniu z sikającymi zaciskami shimano.

Też się z tym zgadzam. Zresztą w hamulcach Shimano widziałem już takie awarie, że nie przyszłoby mi to nawet do głowy jak bym tego nie zobaczył. Najbardziej podoba mi się, że tłoczek od tak, nie wiadomo kiedy, może sobie po prostu pęknąć.

 

W dniu 30.03.2019 o 17:17, kosa1987 napisał:

bo na Pinkbike ktoś tam napisał

Na Pinkbike to zazwyczaj jest tak, że na wszystko narzekają.

Dyskusje o tym, które hamulce są lepsze są trudne do rozstrzygnięcia. Raz, że siła hamowania już dawno przestała być najważniejsza. Dwa, że jeszcze jak pracowałem w rowerowym, zauważyłem, że jeśli ktoś lubi hamulce danej marki, to choćby psuły mu się co tydzień, to w większości przypadków i tak będzie wychwalał je pod niebiosa. Nie wiem skąd to się bierze.

Edytowane przez Ilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojny raczej nie będzie, każdy ma swoje doświadczenia i preferencje - żeby coś udowadniać musielibyśmy porównać dużo więcej czynników niż to co pisane jest na forum. Choćby ilość zrobionych km, teren, warunki pogodowe, przewyższenia, średnią prędkość na zjazdach, wagę rowerzysty, na ile starczają klocki w kwestii jak dużo dusisz klamkę, umiejętności serwisowe użytkownika czy serwisu gdzie oddaje rower itd. ;)

Edytowane przez Selvan82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno, nie można wszystkiego łapać jak pelikan co nam podają w TV, fb, forach internetowych itp. Odnośnie hamulców SRAM tutaj swoje dwa grosze dokłada polska dystrybucji SRAM, która delikatnie mówiąc zatrzymała się rozwojowo na czasach Wyścigu Pokoju.... Shimano Polska ich miażdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kosa1987 napisał:

 polska dystrybucji SRAM, która delikatnie mówiąc zatrzymała się rozwojowo na czasach Wyścigu Pokoju

Ale ktoś kupuje SRAM z harfy? W Niemczech jest chyba 3 czy 4 dystrybutorów i widać efekty bo części SRAM są 30-40% taniej niż w PL. Moja reklamacja guide w rosebikes trwała 3h.

Podobno ma wejść do PL drugi dystrybutor i może SRAM będzie miał wreszcie reprezentację na jaką zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...