Skocz do zawartości

[Wada fabryczna?] Zacisk zmienia położenie po dokręceniu


PenigroX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie od zakupu roweru borykam się ocieraniem klocków o tarcze. Byłem z tym już chyba z 10 serwisach w żadnym nie byli w stanie mi powiedzieć co jest przyczyną. Zacisk da się wyregulować jedynie przy niedokręconych śrubach wtedy nic nie ociera natomiast po dokręceniu automatycznie zmienia położenie. Poniżej filmik. Ktoś ma może jakiś pomysł czy coś da się z tym zrobić czy to może wada fabryczna? Od razu mówię, że to nie wina zacisku ponieważ został on wymieniony 

https://uploadfile.pl/pokaz/1685429---7mb4.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy adapter (jeśli jest) lub mocowanie w widelcu. Dodatkowo możesz nie mieć specjalnych podkładek, które służą do ustawienia zacisku. 

Napisz coś więcej - co to za widelec, hamulec, czy (jakiego) używasz adaptera. Może widać to na nagraniu, ale nie klikam tego typu linków umieszczanych na forach. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylny hamulec (raczej nie ma znaczenia jaki bo jak mówię wcześniej miałem inne hamulce i był identyczny problem)

Adaptera nie ma

Podkładki były w różnych kombinacjach i wciąż to samo 

Chyba nie ma innej możliwości wrzucenia tutaj filmu niż z linka 

Edytowane przez PenigroX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli na pytania które mają dać szanse na przemyślaną odpowiedź odpowiadasz... to bez znaczenia... to raczej sensownej odpowiedzi nie dostaniesz.

Opisz sytuację dokładniej. Przykrecony zacisk po przykreceniu zmienia polozenie? Mówisz że bez przykreceniu da się ustawić... można sobie gdybac, że np dokrecasz nie trzymając klamki... A krzywisz przykrecajac. I napisz co to za zacisk i jakie ma mocowanie. Podkladki sugerują albo is/is albo "drutowany adapter zastępczy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, abdesign napisał:

No jeżeli na pytania które mają dać szanse na przemyślaną odpowiedź odpowiadasz... to bez znaczenia... to raczej sensownej odpowiedzi nie dostaniesz.

Opisz sytuację dokładniej. Przykrecony zacisk po przykreceniu zmienia polozenie? Mówisz że bez przykreceniu da się ustawić... można sobie gdybac, że np dokrecasz nie trzymając klamki... A krzywisz przykrecajac. I napisz co to za zacisk i jakie ma mocowanie. Podkladki sugerują albo is/is albo "drutowany adapter zastępczy "

Oczywiście próbowałem trzymać klamke jak i zacisk i tak dokręcać jednakże to nic nie daje. Jest taki moment przy dokręcaniu że momentalnie zacisk zaczyna się przekrzywiać. hamulce Shimano BL-M445 wcześniej miałem promaxy i wymienili mi na gwarancji bo myśleli że to ich wina. Potem mi powiedzieli że ten model ''widocznie tak ma'' . Jak na moje coś jest nie tak z kątem otworów do których mocuje się zacisk innego wytłumaczenia nie widzę. Byłem w naprawdę dobrych serwisach + w 2 gwarancyjnych i serio nikt nie jest w stanie mi powiedzieć o co z tym chodzi. 

40 minut temu, Punkxtr napisał:

Pojedź do serwisu, który ma przyrząd do frezowania mocowania zacisku i niech splanują co trzeba, a problem zniknie.

Właśnie też o tym pomyślałem ale szczerze żaden serwis mi jeszcze tego nie zaproponował. 

Edytowane przez PenigroX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Punkxtr napisał:

Pojedź do serwisu, który ma przyrząd do frezowania mocowania zacisku i niech splanują co trzeba, a problem zniknie.

A tak poza tym bo dzwonie już do któregoś serwisu. To jest chyba rzadko spotykane bo żaden serwis tego nie ma

Edytowane przez PenigroX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Punkxtr napisał:

Dobry serwis będzie miał ten przyrząd. Gdybyś był w Warszawie zapraszam do siebie ale jeśli (sądząc po podpisie) mieszkasz w Poznaniu to na pewno i tam będzie ktoś, kto posiada to narzędzie i potrafi z niego korzystać. 

Niestety już nie Poznań ale dzwoniłem chyba do 10 serwisów i w 1 posiadają ale tylko jeżeli zacisk idzie od góry a nie od boku tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...