Skocz do zawartości
  • 0
Gość Michał

Zakup roweru MTB 150kg+ do 3500PLN

Pytanie

Gość Michał

Czołem,

Chciałbym kupić pierwszy porządny rower. Moja waga to coś koło 150kg, wzrost 192 cm. Budżet to około 3500 zł.

Na razie wytypowałem dwa:

Rockrider XC 050 LTD 29" z Decathlonu

Kellys Gate 30 z lokalnego shopu.

Co sądzicie, co może lepszego?

Pozdrawiam,
Michał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Amares8
      Przez Amares8
      Witam, mam 3000 zł i szukam uniwersalnego, używanego roweru HT, na którym będę mógł zarówno przejechać się kilkanaście kilometrów, jak i poskakać z chopek do metra wysokości (najlepszy wydaje się MTB). Wiem, że może być ciężko o rower o takich cechach, lecz mimo to będąc laikiem proszę o pomoc na forum. Z góry dzięki za pomoc!
    • syrobb
      Przez syrobb
      Cześć,
      Wybieram się z kumplami do Świeradowa.
      Jako, że jedziemy pociągiem który kończy bieg w Jeleniej, musimy się jakoś dostać do Świeradowa.
      Polecacie jakąś ciekawą, leśną trasę? Nie chcemy cały czas jechać asfaltem. Patrząc na mapę w okolicach Kopaniny można już wjechać w las.
      Wysyłamy paczkę z ciuchami i sprzętem prosto do noclegowni więc jazda na lekko  

Z góry dzięki za propozycje!
    • G3orG3
      Przez G3orG3
      Witam. 
      Wymieniam koła, i podobają mi się te Crossmaxy. Jeżdżę glownie w terenie. A w ich specyfikacji jest że max 120 kg. A ja ważę 106 plus rower z 13 kg. I tylko 20 szprych. Nie chciałbym ich szybko zdecetrować. Jakieś propozycje? 
    • gawliczko
      Przez gawliczko
      Witam. Planuję zakup roweru szosowego. Rozważam zakup nowej jak i używanej kolarki. Mam już kilka upatrzonych rowerów, lecz niestety nie potrafię się zdecydować, który z nich będzie najodpowiedniejszy. Najlepiej by było gdy jakakolwiek wymiana osprzętu nie była wydatkiem liczonym w tysiącach. Planuję tym rowerem robić długie trasy, lecz będę jeździł amatorsko. Szukam roweru na wzrost około 178cm. Oto kilka z moich wyborów. Z nowych :
      https://www.goride.pl/rowery/author-aura-22-2017-ebon-200zl?from=listing&campaign-id=20
      Z używanych:
      https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-cannondale-caad-8-56cm-105-ultegra-CID767-IDyYdd2.html#b324ef7ee1
      https://sprzedajemy.pl/szosa-cube-aluminiumcarbon-rama-58-cm-krakow-2-062e3e-nr57987677  (aktualnie najbardziej przekonujący)
      Czy może lepiej dołożyć trochę więcej i kupić używane wyższej klasy ? Na przykład: 
      https://www.olx.pl/oferta/merida-scultura-evo-909-ccc-54cm-dura-ace-ultegra-carbon-fsa-karbon-CID767-IDvP6H9.html#40dc82699e
      lub
      https://www.olx.pl/oferta/scott-cr1-pro-54cm-carbon-ultegra-2x10-deda-karbon-specialized-foil-CID767-IDwjZXd.html#8980b9a5a9
      Jestem również otwarty na inne propozycje najlepiej do 2500zł. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Janisz
      Przez Janisz
      Witam,
      Potrzebuję pomocy forumowiczów odnośnie doboru roweru dla mojej żony. Jazda po lesie, raczej spokojna. Trochę podjazdów i zjazdów ale w zawodach udziału brać nie będzie. Sam osobiście jeżdżę na Treku Procaliber 8 z 2018r i jestem z niego mega zadowolony. Moja żona ma 164cm wzrostu. Robiliśmy przymiarkę do rowerów Treka i wyszło, że najbardziej pasuje jej rama 15,5. Na ramie 17,5 było już niekomfortowo ze względu na zbyt bliską odległość do kroku.

Zacznę od tego, że zależy mi na tym aby znaleźć rower w granicach 2500-3000zł. Fajnie byłoby jakby w osprzęcie znalazł się amortyzator przedni – powietrzny.

Na przedział cenowy wpisuje się jedynie Trek X-Caliber 7 ale tam jest amor na sprężynie i obręcze nie są przystosowane do mleka ☹ Oczekiwania spełnia X-Caliber 8 ale tu cena jest zbyt wysoka.

Znalazłem na alledrogo KROSS Level R7 za 2960zł:
      ·       waga: 12,40 kg
      ·       Widelec: Rock Shox Recon Silver RL Air (skok 100mm, blokada skoku,QR15, stożkowa rura sterowa)
      ·       Piasta przód: Shimano Deore HB-M618 15x100mm
      ·       Piasta tył: Shimano Deore FH-M618 12x142mm
      ·       Opony: Schwalbe Rapid Rob 27.5"x2.1"
      ·       Obręcze: WTB STP i19 27.5" Tubeless Ready
      ·       Przerzutka przód: -
      ·       Przerzutka tył: Sram NX
      ·       Hamulce przód: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)
      ·       Hamulce tył: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)
      ·       Dźwignie hamulca: SRAM Level T (hydrauliczne)
      ·       Manetki: SRAM NX Trigger 1x11
      ·       Korby: SRAM NX 32T
      ·       Suport: SRAM Press Fit GXP
      ·       Łańcuch: SRAM PC-1110
      ·       Kaseta / Wolnobieg: SRAM PG-1130 11-42T
      O Krossie naczytałem się sporo negatywnych opinii odnośnie gwarancji. Z Trekiem w tych sprawach będę miał spokój.
      Nie ukrywam, że na rower chcę wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzęt. Żona nie wiadomo ile pojeździ a blokować kasę w rowerze w piwnicy to słaba inwestycja. Żona chciała abym znalazł rower (używkę) za 1000zł więc im taniej tym lepiej

Będę wdzięczny za podrzucenie jakiś alternatyw dla powyższych.