Skocz do zawartości

[szosa/gravel] Trek Domane- Romet Aspre?


Ejhes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam dylemat wyboru i jako świeżak chciałbym się poradzić. Planuje kupić rower szosowy lecz o grubszych kółkach, żeby móc jeździć nie tylko na idealnym podłożu;)
wytypowałem te o to modele, co sądzicie o nich? Mój budżet zamyka się w tych kwotach...
http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-DOMANE-AL-2-2018-RED/3675
http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-DOMANE-AL-2-2019-MATTE-TREK-BLACK/446 

http://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-ASPRE-2019-CZARNO-CZERWONY/5214

ewentualnie ten choć podobno opony szersze jak 28 nie wchodzą...
http://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-HURAGAN-3-2018-/4376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Aspre albo na Tribana. Aspre jak na tą cenę posiada dobre komponenty. Oba mają hamulce tarczowe zamiast szczękowych.

Na stronie sklepu który podałeś mają stary opis Aspre. W roczniku 2019 są opony Michelin zamiast Schwalbe.

Dodatkowo pozostaje jeszcze kwestia wyglądu. Który bardziej Ci się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na doświadczenia z szosami Rometa które trafiają do serwisu. Parę komponentów mają fajnych, ot żeby się sprzedać ale na czym się da oszczędzają - nawet na takiej e jak opaska na obręcz....

I ze względu na geometrię ram Treka (są wygodne) i samą jakość ich wykonania - resztę osprzętu możesz w przyszłości ulepszyć a rama zostanie na lata. 

Aczkolwiek z budżetem ok. 3 tysięcy celowałbym w model AL3 na Sorze 2x9. Spokojnie czy poprzedni rocznik czy przyszły (obecny) jest do kupienia w takiej cenie. Tylko że to rama szosowa, pod oponę maksymalnie 28c. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

z budżetem ok. 3 tysięcy celowałbym w model AL3 na Sorze 2x9. Spokojnie czy poprzedni rocznik czy przyszły (obecny) jest do kupienia w takiej cenie. Tylko że to rama szosowa, pod oponę maksymalnie 28c. 

Jednym słowem nie wiadomo jaki rodzaj roweru jest potrzebny autorowi ale jaki model w już wiemy:whistling: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zamierzam kupic gravela tak do 3000zl.Biore pod uwage rometa aspre i keelys soot 30.

Jedyny problem z przymiarka do odp rozmiaru bo nigdzie blisko niema.

Mam huragana1+ rozmiar 54.Jest ciut za duzy(kombinowalem z mostkiem siodelkiem i na razie ok)

Z tego co poszukalem na razie to w aspre moze byc problem z obcieraniem/uderzaniem pieta podczas pedalowania o rame?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.01.2019 o 13:44, Vidi1979 napisał:

 

Jedyny problem z przymiarka do odp rozmiaru bo nigdzie blisko niema.

 

z tego, co mi wiadomo Aspre powoli pojawiają się w sklepach, ale pewnie trochę potrwa zanim wszędzie będą. Ja przy wzroście 182cm biorę ramę 56 raczej...

Generalnie rower ma służyć na małe wycieczki- trekking już za wolny, a szosa odpada, bo za dużo lasów w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być to lekki gravel/szutrówka to albo triban rc 500 albo romet aspre. Minusem tribana są bardzo słabe hamulce- sprawdzałem w sklepie. Ale wystarczy pewnie lekko je podrasować i włożyć szersze opony 32-36 i jest 100 procentowa szutrówka. A takie do tribana wejdą. Jeśli chodzi o treka to z domane jest tylko nazwa. To tak naprawdę turystyczny trek alpha i tyle. Podstawowy sprzęt, ale z dożywotnią gwarancją na ramę. Podstawową cechą nawet pseudo gracela powinny być hamulce tarczowe bo tylko te zapewniają bezproblemowe włożenie szerokich opon. Dlatego treka bym skreślił. Sam stoję przed podobnym wyborem i do 3k wybór jest w zasadzie między tribanem rc500 i aspre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wacho_wacho napisał:

z tego, co mi wiadomo Aspre powoli pojawiają się w sklepach, ale pewnie trochę potrwa zanim wszędzie będą. Ja przy wzroście 182cm biorę ramę 56 raczej...

mam 190 cm, przymierzyłem się do kolegi aspre w rozmiarze 56 i jakie było moje zdziwienie tym że rozmiar był idealny dla mnie, mostek miał oryginalna długość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...