Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lysy911

Witam.

Posiadam rower z przerzutką w piaście SRAM S7. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem że gdy temperatura sięga poniżej 0oC to nie da się zmienić biegu. Co można zaobserwować przez okienko Clickboxa. Gdy się robi cieplej problem znika. Także jest to związane tylko z temperaturą. Sprawdzałem Clickbox, pancerze linek i manetkę, wszystko chodzi sprawnie i nie ma wilgoci. 

Miał ktoś może taki problem ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MMMAAACCC7

Zastyga Ci smar w środku piasty, kiepska jakość, wilgoć i te sprawy. Nie, samemu tego nie złożysz, oddaj komuś kto się zna i to lubi :)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Ja mam piastę nexus 7, serwis robiłem sam, trochę trzeba mieć smykałki. Nasmarowałem smarem SHELL  Gadus S2 V220 1 i również łożyska w piastach, bębenek i zapadki. Jeździłem w ujemnych temperaturach i nic się nie zawieszało. Masz gęsty smar, który w minusie robi się skałą.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lysy911

No dobra. Zabiorę się za wymianę smaru. Dziękuję Wam za pomoc ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• WiktorB7
      Przez WiktorB7
      Moje Hamulce: Tektro Aries MD-M300 
      Rower: Kross Hexagon 4.0
      Mam 14 lat i źle zrozumiałem jego budowe i odkreciłem dużą srebrną śrubę (gdzie były napisy in ,out i szczałki) po odkręceniu wyleciała jedna mała metalowa kulka i sprężynka, więc postanowiłem to dać na miejsce tak jak widziałem jak wypadało. Podczas zakręcania poczułem opór wiec szybko odkręciłem a ta mała sprężyna sie skrzywiła i złamała.
      Co zrobić? Jak wstawić jak będę mieć sprężynkę 
      Ta śruba na zdjęciu

• Kapoxer
      Przez Kapoxer
      Witam, czy rower może być trzymany w domu na zwykłym stojaku serwisowym, który łapie rower za tylni trójkąt? Dodam też że rower posiada hamulce hydrauliczne, więc czy nie będzie żadnego problemu, aby rower był w ten sposób przechowywany?
    • sCzun
      Przez sCzun
      Cześć. Jak wymienić wciskaną bieżnię zapadek w piaście Novatec? Mam model d032sb z wciskaną bieżnią i nie wiem w jaki sposób ją wyjąć :/ 
      Nigdzie na necie nie ma żadnego klucza, są tylko do wykręcania..
    • sCzun
      Przez sCzun
      Co to znaczy że piasta ma wciską bieżnie czy to lepsze/gorsze rozwiązanie bo chcę kupić piastę novatec d042sb ale jest d032sb - (następca d042sb) i nie wiem którą kupić i która będzie lepsza różnią się TYLKO I WYŁĄCZNIE osadzeniem bieżni 32 - wciskana 42 - CHYBA wkręcana
      PILNE!!
    • Seyu
      Przez Seyu
      Cześć
      Posiadam rower Trek Marlin 5 z 2019 roku. Obecnie mam napęd 3x7 i przerzutkę Tourney. Chciałbym zmienić kasetę na Shimano Deore 10 rzędowa i przerzutkę na Shimano Zee oraz manetkę na Deore. Pytanie czy mogę mieć napęd 3x10. Czy wymiana kasety jest możliwa przy tym rowerze?