Skocz do zawartości

[siodło] skórzane


Roballinho

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze zależy co to za skóra. Jak taka jak w Selle Italia to wszelkie mazidła mogą tylko pogorszyć sprawę bo jest to skóra lakierowana lakierem nieprzepuszczającym wody a tym bardziej tłustych mazideł - producent twierdzi, żeby nie stosować nic poza wodą z delikatnym mydłem.  Brooks robi siodła ze skóry naturalnej i tu producent zaleca stosowanie odpowiednich środków konserwujących. Na te ostatnie sprawdzają się środki do konserwacji mebli skórzanych i tapicerek samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar do siodel z dekathlon. Końskich. Prawdziwie zużyte siodło zużytym pozostanie, a bardziej zużyte po pocie z pupy jeszcze bardziej otwiera pory i dewastacje i deprecjonuje się kosmicznie, piszę o siodłach z lat 50, zaschniętych w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdzę, że skład tego smaru z deca to wosk, parafina i olej. Mam w domu te produkty, zostały mi po produkcji balsamu do brody. :D

20 zł za gotowy produkt, to też nie majątek, ale jak mam się tłuc na drugi koniec miasta, to nie za bardzo mi się chce.

Spróbuję zrobić swoją autorską wersję. No chyba, że ktoś z Was probował czegoś podobnego i zdecydowanie odradza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś deka wysyłał darmo, do paczkomatu, smar z deka jest miły dotyku, pachnący,nie ma w sobie tłuszczu uwalającego totalnie na tłusto. 

Ale jak tak czytam to myślę, że jak, szczególnie po rosole albo kurczaku natrzesz siodełko brodą, to będzie git! 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...