Skocz do zawartości

[10975] Giant XTC Advanced 27.5 1.5 LTD2016) Carbon by kamar59


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Alsew napisał:

Dopóki ich nie zważysz, cała dyskusja jest o kant tyłka rozbić!

Przednia opona 

2.jpg

Przednia dętka 

1.jpg

Przednie koło + tarcza

3.jpg

53 minuty temu, zaq49 napisał:

@kamar59  odpuść w końcu temat zbijania wagi!

Teraz drążysz temat mleka zamiast dętek i będziesz tak marudził przez kolejnych kilka stron, a wydaje mi się, że kwestia wagi w przejściu na mleko zdecydowanie nie jest priorytetem, a skutkiem ubocznym. Jazda bez dętki ma przede wszystkim inny cel i daje inne walory. A z tego co pamiętam to miałeś nawet problem z wiedzą na jakim ciśnieniu jeździć...

Uparłeś się zbicia wagi jak osioł i trwasz przy tym. Po co Ci lżejszy rower, walka o jakieś drobne gramy? Co to zmieni, że zrzucisz 0,5 kg albo i nawet cały kilogram??? Przecież Ty jeździsz turystycznie po lesie i targasz ze sobą sprzęt fotograficzny...

@kamar59  czas zejść na ziemię i się obudzić!

Mam napisać że to smutna prawda, w moim przypadku?

Teraz wiedzę ciśnienia przyjąłem i jeżdżę na niższym 1,4 - 1,8. Chyba że mi @zaq49 napiszesz że do jazdy rekreacyjnej mleka nie ma sensu używać w moim  przypadku?

Na razie mam taki styl jazdy, czas na progres może. A co do sprzętu to nie wożę 2 kg tego ;-) Siebie targam 76 kg ^_^ Zdjęcia są przy okazji, żeby mieć czasem też dodatkową satysfakcję z ładnego kadru, pleneru czy krajobrazu.

A co do opon i mleka, na przedniej oponie zauważyłem "babola"  z dwóch stron. I pewnie mleko dyskwalifikuje taką oponę, chyba że dobre mleko sobie poradzi z takim przecięciem. Dętka nie wychodzi przez oponę na ciśnieniu 4 bar sprawdzałem. Ale można łatkę od środka przykleić i lać mleko. Albo faktycznie czeka mnie wymiana opon na nowe inne. Tylna opona nie ma tego, jest idealnie cała.

8x8 mm

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Druga storna opony

4.jpg

I środek

5.jpg

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprędzej mleko to bym wlał w marcu - kwietniu bo teraz sensu nie ma wlewania żeby stał ponad 2 miesiące rower. Może mnie natchnie na jakieś wypady rowerem przez ten okres, ale to sporadyczne i spontaniczne wypady by były. I na tych oponach i dętkach bym do końca zimy jeździł z tym przecięciem. A teraz jest czas przez zimę na wybranie rodzaju mleka i modelu opon, upatrzyć kupić i tyle.

A moja wizja odchudzania roweru miała być wizją nie ekstremalną za wszelką cenę koszty tylko taką "podstawową"

Wiadomo jak bym chciał odchudzać rower to bym składał go od pierwszej śrubki od zera. A teraz patrząc na rower to na pewno nie będę ruszał ramy, amortyzatora, napędu, hamulców i kół. Mogę się pobawić w wymianę rurek chwytów i przejść na mleko i tyle na razie widzę w tym rowerze zmian. Jak napisał wyżej @zaq49 dobrze napisał realnie myśli i stąpa po ziemi  co do spraw tego typu :rolleyes:.

Odchudzanie to też interes ktoś wymyślił takie hobby, żeby kasę od szarych ludzi wydoić ;-) jak wiele innych rzeczy na ziemi. 

Ale naprawdę opony chciałbym zalać nawet dla swojej ciekawości jak na tym się jeździ przez cały sezon.Tylko opony trzeba wybrać jakieś konkretne. Jak mnie wkurzy coś to zawsze na tą dętkę można wrócić i świat się nie zawali.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj ja jestem otwarty na inne modele marki nie tylko na szmatę. Moje opony gór nie zobaczą ;-( to najrozsądniejszym wyborem jest dopasować je do terenu w którym jeżdżę kujawsko pomorskie. Continental, maxxis, vittoria co tam jest jeszcze ciekawego warte uwagi.

@Alsew tą samą zważyłem oponę przednią, inną wagą i wyszło 545 g

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że te Twoje Schwalbasy mają niezłą wagę ale co z tego jak ich jakość jest tragiczna co widać na w/w obrazkach. Ja w zasadzie, to widzę 2 drogi czyli zadowolenie się wagą +/- 560g na oponę 27,5x2,1 i kupić coś naprawdę solidnego tj Vittoria Barzo czy Vittoria Peyote (obie da się kupić w granicy 100zł/szt)  lub powalczyć o gramy dokładając do tego biznesu sporo kasy... Decyzja należy do Ciebie! 

30 minut temu, woojj napisał:

Schwalbe to dość szmaciane opony. Kumpel z roboty kupił sobie dwie nówki RockedRon z czerwonym paskiem w najlepszej wersji LS. Lekkie.....2 wyjazdy w góry i obie śmietnik (450 zł). To są gumki do ważenia i na szuterki leśne.

No wyjazd na takich laczensach w góry to dość głupi pomysł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mogę mieć + - 560 g oponę, ale żeby była dobra jakościowo i przystosowana pod mleko, te co podałeś modele poczytam sobie o nich.

A te nacięcia na oponie nie są moje, jak sobie przypominam taka opona musiała być z rowerem już tym bardziej te większe przecięcie.

PS. Na kołach DT SWISS 1501 można lekki rower też zbudować 9,30 kg ;-)

https://youtu.be/lWu595CPw6U?t=79

A co do koła tylnego, jak nie idzie za cholerę ustawić koła na wodę czy na piane, żeby był równy ten pasek w koło rantu po obu stronach to nic się nie stanie pod czas jazdy? Czuję to jednie jak podniosę tył roweru za siodło i zakręcę mocniej kołem to czuć takie góra dół na ręce to poprzez nie równe ułożenie opony na obręczy. Ale w czasie jazdy normalniej nie czuje nic. Po prostu pasek jest wszędzie widoczny, ale nie jest idealnie równy na obręczy

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamar59 napisał:

A te nacięcia na oponie nie są moje, jak sobie przypominam taka opona musiała być z rowerem już tym bardziej te większe przecięcie.

Ja obstawiam że winni są kosmici lub teściowa:P

Wnoszę o zamknięcie tego tematu. Po pierwsze nie ma on nic wspólnego z działem w którym został założony, a po drugie właśnie zaczyna przekształcać się w temat "Jak poprawnie założyć oponę?". :wallbash:Więc ciągnięcie tego dalej nie ma żadnego sensu. Leki rower został pokazany i już nie będzie fajerwerków tylko masło maślane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zamawiałem z chin, jakieś nowe doświadczenie będzie i coś fajnego do roweru. W cenie myślę że sensownej i jakości wybrałem. 

Taki zestaw w padł mi w oko np:

Zestaw 1:

https://pl.aliexpress.com/store/product/2017-EC90-carbon-MTB-road-bike-lightweight-seat-tube-bicycle-seatpost-carbon-fiber-tube-Bike-seatpost/2969079_32805950472.html?spm=a2g17.12010608.0.0.52fa7ba2Z888RI

https://pl.aliexpress.com/store/product/2017-EC90-Carbon-MTB-Mountain-Bicycle-Bend-Riser-Handlebar-Straight-Flat-Handlebar-UDMatt/2969079_32808087157.html?spm=a2g17.12010608.0.0.52fa7ba2xofLrA

https://pl.aliexpress.com/store/product/EC90-carbon-fiber-riser-highway-bicycle-ultra-light-stem-riser-rod-MTB-Bicycle-stem-riser-faucet/2969079_32805377889.html?spm=a2g17.12010608.0.0.52fa7ba2xofLrA

Zestaw 2:

https://pl.aliexpress.com/store/product/TOSEEK-SC50-UD-Matte-lightweight-Full-Carbon-Fibre-Bicycle-Stem-Road-Bike-MTB-Stem-Parts-31/2216088_32778151480.html?spm=a2g17.12010608.0.0.58552ef8faDaQC

https://pl.aliexpress.com/store/product/2016-NEW-TOSEEK-SC50-UD-Matte-Carbon-Mountain-Bike-Handlebar-31-8mm-Bicycle-Part/2216088_32693055901.html?spm=a2g17.12010612.8148356.18.1c5f20d0x4xtHB

https://pl.aliexpress.com/store/product/NO-LOGO-UD-Matte-Carbon-Fiber-Road-Bicycles-Mountain-Bikes-Seatpost-Seat-Post-27-2-30/2216088_32682400248.html?spm=a2g17.12010612.8148356.12.2b1613b2AYGV8h

Chyba że lżejszy karbon bym jeszcze znalazł. Ale 300g urwane za 300 zł. Raz się żyje.

Nie mam co sobie żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zakupu z Ali...dużo możesz wywnioskować z opinii jakie umieszczają kupujący, pierwszy zestaw ma tylko  pozytywne opinie, ale ogólnie jest ich mało, drugi zestaw praktycznie brak opinii, więc nie warto ryzykować. Poszukaj sprzedawców z większą liczbą opinii, wielu kupujących wrzuca tez zdjęcia produktu po dostawie i dopiero wystawia opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kemot1974 właśnie też to zauważyłem dużo zdjęć z zakupu i komentarzy to sprawdzony zakup bedzie. Wyczytałem też że ruskie jak kupują to też dobrze rzetelnie oceniają kupiony produkt. 

Nie wiem jeszcze na jakie marki mam zwracać uwagę a których mam unikać?

Przechwytywanie.JPG

Wiadomo że trzeba patrzeć na karbon UD T800 czy T700 a omijać 3k bo to starsza technologia i cięższa. Najlepiej karbon matowy taki się podoba mi. Sztyca 27.2 z offsetem 350 - 400, kierownica gięta  + -700 mm. Mostek 6-8 cm wznios 10st +. Z przelaniem kasy nie ma problemu bo są przelewy 24 a kasę dopiero dostaje sprzedający jak ja dostane produkt i potwierdzę że jest cały. 

Temat to taki znalazłem i czytałem [Aliexpress] Sprawdzone zakupy

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twój bezsensowny, a wręcz idiotyczny upór nie ma rady...

Kierownicy i sztycy z karbonu z Ali bym nie zamówił. Jestem zbyt przywiązany do własnej szczęki i dupy, żeby przy mojej wadze i traktowaniu sprzętu podejmować ryzyko.

Tanie, lekkie, wytrzymałe - dwie rzeczy wykluczają jednocześnie trzecią. Prawda stara, ale aktualna. 

Twoje zdrowie i Twoje pieniądze. Ale skoro tak bardzo Cię kasa uwiera w portfelu, to może przekaż ją jakiejś organizacji charytatywnej. Ludzi potrzebujących nie brakuje...

Edytowane przez zaq49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zaq49 napisał:

Kierownicy i sztycy z karbonu z Ali bym nie zamówił. Jestem zbyt przywiązany do własnej szczęki i dupy

Kierownicy to też bym nie ryzykował, mostek niby najbardziej trzeba się postarać żeby pękł ale jak chrupnie, to z zębów może nie być co zbierać... sztyca i wizja jej uszkodzenia podczas jazdy jakoś najmniej mnie przeraża - może niesłusznie. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych kilka lat temu mojemu koledze przy lądowaniu strzeliła karbonowa sztyca tak, że siodło odpadło z jej kawałkiem, a reszta sterczały z ramy. Oryginalny Ritchey, a przynajmniej oryginalny w teorii. Więc mi daje to do myślenia, bo skoro markowy oryginał potrafił strzelić, to co może się stać z no name lub byle podróbą... Oczywiście nikt i nic nie zagwarantuje 100% bezpieczeństwa, ale wg mnie trzeba je minimalizować i nie kusić losu.

Może gdzieś jeszcze znajdę zdjęcie owej sztycy i je wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LifeIsGood napisał:

 @kamar59Czyli zamiast ESI będą rurki? 

ESI i rurki ale widać społeczeństwo mi odradza. To nikt z was nie ma i nie miał karbonu sztycy kiery czy mostka. To co oni musieli robić że ten karbon pękł jak się przewrócą to większe prawdopodobieństwo pęknięcia. A przy normalnie jezdzie nie jakieś tam maratony. To ta moja rama gianta też może pęknąć.

@zaq49 czyli wszyscy co kupują karbon z Ali są bezsensowni i głupio uparcie. Piszesz tak jak byś zamówił z 10 razy i przetestował. A podałeś 1 przykład pęknięcia karbonu jak koleś sobie łąduje ale jak łąduje z jakiej wysokości masa ciała itp mają czynnik może czegoś nie dostosował. Setki pozytywnych komentarzy ze materiał jest ok po kupnie z waty tego nie robią.

Wiedziałem że tak napiszecie mi, wszystkim tak doradzanie jak ktoś na forum pyta o zakup karbonu? 

Widać filmiki jak się ugina kierownica na testach pod ciężarem. To człowiek takiego nacisku nie wywiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pęknąć a nie musi. Nie wiadomo do końca ale z tanim jakościowo materiałem prawdopodobieństwo jest większe. Koledzy tylko przestrzegają nad ewentualnymi możliwościami. Sam mówisz że za cały zestaw płacisz 300 zł a taka sztyca bontragera kosztuje z 600 więc na czymś musieli oszczędzić. Twoje zdrowie i decyzja, nie namawiam i nie zabraniam bo nie mam doświadczenia. Lepiej chyba jednak przemyśleć czy warto zbić te 200g kosztem zdrowia czy może poszukać urywania gdzieś indziej. Może na razie lepiej kupić jedną dobrą jakościowo rzecz? Np kiere. Taka moja drobna sugestia, no offence ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko w Ali jest złe i nie dobre. To ci ludzie wszyscy co kopili np za 40 dolarów kierownicę to zęby i głowy połamią, chyba nie ma w komentarzach nie kupujcie u tego kolesia bo moja kiera nie wytrzymała 1 sezonu. To jak bym chciał kupić dobrze jakościowo to szukać kierownicy, sztycy, czy mostka w cenie 100 dolarów? To nie można porównać takiej kierownicy za 120 zł z Ali z kierownicą w PL za 400 zł ? Sprawdzałem samych gietych kierownic drozszych niz 40 dolarów nie ma. Tam wiadomo że będzie taniej to jest kupowanie bez pośredników itp dlatego taka cena jest też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak wszystko wiesz lepiej, to po co zawracasz dupę na forum???

To mój ostatni komentarz...

Zachowujesz się jak dziecko.

Jak dla mnie możesz sobie założyć kierownice i sztycę nawet z rurek pcv. Chcesz coś na co Cię nie stać więc na siłę kupujesz coś przy czym rozsądek podpowiada mocno ograniczone zaufanie. Co Tobą kieruje, że wyłączyłeś rozsądne myślenie? Chęć lansu na dzielni?

Dobry, lekki, sprawdzony i bezpieczny mostek to koszt na Ali ca. 90zł. Jedyny minus to alu, a przecież Ty masz owczy pęd na karbon.

I nie cena jest wyznacznikiem jakości. Uznane marki, i nie chodzi tylko o top, to testy i kontrola jakości, założenia projektowe itd. Chińczyka nikt nie kontroluje i może sobie zrobić co i jak chce...

No i pewnie, że wszystko może ulec destrukcji. Wypadki były są i będą. Idąc tym tropem to lepiej nie jeździć, a jeszcze lepiej nawet nie wychodzić z domu. Tylko to też nie zagwarantuje bezpieczeństwa, bo wypadki w domu też mają miejsce.

Jak już koniecznie coś musisz to kup Accenta i będzie ok.

Edytowane przez zaq49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...