Skocz do zawartości

[Damper] RockShox Monarch 3.3 315x57mm - naprawa/zamiennik


Rekomendowane odpowiedzi

Dorwałem fajny rower (Sunn Kern S1 https://www.thebikelist.co.uk/sunn/kern-s1-2010), tylko jest problem z uszkodzonym zaworem dampera (patrz zdjęcie). Idzie to naprawić?

Nowy jestem w światku pełnej amortyzacji, oficjalnie RockShox powiedział mi że części nie mają. Muszę dziadostwo wymontować i przejść się po serwisach, ale pomyślałem że spytam i tu.

Damper to RockShox Monarch 3.3 we wspaniałym rozmiarze 315x57mm. Zamiennik to chyba ciężko będzie dostać, hm?

IMG_8184 - Copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta w innym roczniku jest 200x57.

A co do zaworu to weź sam damper i udaj się do tokarza, wytłumaczysz mu co potrzebujesz i Ci zrobi za przysłowiową flaszkę. Można też znaleźć poza polskimi stronami jako dostępne ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent w bodajże 2012 zmienił właściciela, i nie ma nawet danych tego modelu (2010). A jak RockShoxa pytałem, to informacji o takim rozmiarze mi właśnie udzielili.

This Monarch is a very obscure custom size of 315mm x 57mm. We do not offer a shock of this size any longer.

Dzięki za odpowiedzi. Bałem się że sprawa nie do załatwienia i rower będzie musiał iść na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" This Monarch is a very obscure custom size of 315mm x 57mm. We do not offer a shock of this size any longer.

To ma rzeczywiście jakiś wynalazek, skok 57mm sugeruje że damper powinien mieć pi razy oko 200-216mm, tyle że tu jest jakiś popychacz zintegrowany z tłokiem.

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że dobrze, czy nie? ;)
Rower opinie ma dobre, nowy sporo kosztuje (kosztował), a wyrwałem za pół darmo w świetnym stanie (no, poza tym damperem). Będzie mój pierwszy full :) Chyba że ktoś bardzo będzie chciał kupić.

 

https://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain-bikes/product/review-sunn-kern-s1-10-36796/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Napisałem post ale jednak uznałem, że może być za mało zrozumiały, więc zacznę jeszcze raz i po kolei.

@Dokumosa Ten zawór pasuje do modeli 2011+. Także niestety nie będzie pasował.

Fajnie by było jakbyś go wyciągnął i zrobił zdjęcie całego dampera oraz miejsca zaworu z bliska. Jak na mój gust, da się to zrobić druciarsko, wentyl jak i popychacz do innego już tłumika. Co do tokarza to jednak nie jest to takie proste. 

Po kliknięciu w obrazek, którego rzekomo brak pojawia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Da się zrobić, tylko że pierw dobrze było by wiedzieć ile jest wolnej przestrzeni w miejscu mocowania wentyla przy zamontowanym damperze w ramie.

x - odległość od środka do pokrętła rebound

y - wysokość na jakiej mógłby haczyć o ramę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...