Skocz do zawartości

[sklep] Ekoi - opinie o marce i sklepie


1938

Rekomendowane odpowiedzi

Czy używa ktoś produktów od EKOI? Jaka jest jakość koszulek termoaktywnych, skarpet i rękawic w porównaniu do produktów dostępnych w kraju?

Zamierzam zamówić skarpety, koszulkę zimową i rękawice. Z opisu wyglądają interesująco:

https://www.ekoi.fr/pl/sous-vetements-hiver/7998-top-ekoi-ml-tech-3-round-neck.html

https://www.ekoi.fr/pl/sous-vetements-hiver/8421-czarny-top-z-wysokim-kolnierzem-ekoi-thermique-carbon.html

https://www.ekoi.fr/pl/sous-vetements-hiver/8000-top-ekoi-ml-tech-3-high-neck-black.html

https://www.ekoi.fr/pl/zimowe-skarpety-na-rower/6638-skarpety-zimowe-ekoi-thermolite-carbon-fiber-wysokie.html

https://www.ekoi.fr/pl/zimowe-rekawice-na-rower/7796-rekawice-zimowe-ekoi-ice-proof-2018.html

Mimo że upłynął poniedziałek, to promocja jeszcze trwa, ale mam wątpliwości. Brakuje szczegółowych tabel rozmiarów. W przypadku koszulek termoaktywnych są 3 uniwersalne rozmiary. Na tej podstawie trudno ocenić. Przymierzałem w sklepie bielizny Under Armour - różnica M a L ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o rękawice, to też zależy od konkretnego modelu.

Ale jest jeszcze jedna ważna rzecz. Zwroty spoza Francji i na produkty przecenione są na koszt klienta. Czyli jeśli nie trafię z rozmiarem, to nie opłaca się zwracać. Koszt wysyłki do Francji od 50 zł wzwyż. Ktoś ma doświadczenie z zakupami za granicą i z ewentualną wymianą towaru?

Czy znajdę w tej cenie coś na polskim rynku o podobnych materiałach na temperatury poniżej 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamfan napisał:

To jest po prostu brandowana chińszczyzna, ceny na stronie sztucznie zawyżane (prawie zawsze promocje od 50%), kaski nie mają żadnych globalnych czy europejskich certyfikatów bezpieczeństwa, co najwyżej jakieś lokalne.

Masz sprawdzone info czy tak zakładasz? Z tego, co piszą na stronie, to odzież jest produkowana we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Co do kasków, to nie sprawdzałem. Otworzyłem pierwszy lepszy i według opisu spełnia normy unijne, ale już nie amerykańskie.

6 godzin temu, Chociemir napisał:

Tak: koszulek termoaktywnych, skarpet i rękawiczek jest w Polsce olbrzymi wybór, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Wybór jest duży, ale chodzi mi o konkretne materiały i konkretne rozwiązania, na przykład włókno MERYL NEXTEN czy włókno węglowe, rękawice z przedłużonym mankietem na wzór narciarskich (w zwykłych mam goły nadgarstek). Co do skarpet - czy skutecznie chronią przed zimnem, musiałbym się przekonać podczas jazdy.

7 godzin temu, michalr75 napisał:

Brubeck robi fajne termo ciuchy roznego rodzaju i z roznych materialow, cienszych, grubszych, jest spory wybor. Gatta ma tez kolekcje termo, Hi-Tec, 4F, jest naprawdę spory wybor, praktycznie wszedzie mozna takie ciuchy kupic, GoSport, Decathlon, Intersport.

4F tragedia. Mam bieliznę termoaktywną z zeszłego roku. Do jazdy po bułki ujdzie. Na trening się nie nadaje. Słabo odprowadza pot i po chwili jest cała mokra. Dlatego szukam czegoś lepszego. Intersport - w zimie mały wybór odzieży rowerowej i drogo. Jestem zadowolony z zimowych spodni Berkner z szelkami od nich. Zastanawiam się nad Under Armour Compression Mock, choć nie spodziewam się cudów jeśli chodzi o odprowadzanie potu (była promocja -40% i nie skorzystałem). Brubecka przeglądnę.

Na EKOI skończyła się promocja. Jeszcze w nocy licznik odliczał kolejną dobę. Rano przyszli do pracy i promocję wyłączyli.

Przeglądnę jeszcze innych producentów, bo trzeba w czymś przejeździć zimę. Brak ciuchów nie może być wymówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 1938 napisał:

Masz sprawdzone info czy tak zakładasz? Z tego, co piszą na stronie, to odzież jest produkowana we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Co do kasków, to nie sprawdzałem. Otworzyłem pierwszy lepszy i według opisu spełnia normy unijne, ale już nie amerykańskie.

Jakiś czas temu trafiłem na aliexpress na kilka modeli identycznych butów i kasków. Odnośnie certyfikatów kasków to są podstawowe certyfikaty nie zapewniające praktycznie żadnego bezpieczeństwa, przeczytaj charakterystykę tych norm.

Teraz, 1938 napisał:

Na EKOI skończyła się promocja. Jeszcze w nocy licznik odliczał kolejną dobę. Rano przyszli do pracy i promocję wyłączyli.

 

Tak jak pisałem, te promocje są rotacyjne na cały towar na pewno przed świętami jeszcze się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mówisz wyłącznie o podstawowej normie EN1078. Każda globalna marka produkuje kaski zgodne zarówno z normą amerykańską i europejską przykładem są np. kaski Bontragera. Zresztą ja jestem zdania, że na kaskach się nie oszczędza i szukam tych wyposażonych w MIPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1938ja tam nie patrze czy bielizna jest 'na rower' czy 'na narty' bo uwazam taki podzial za sztuczny. Co najwyzej mozna podzielic na ocieplajaca i zwykla. teraz do jazdy zakladam dwie wartswy termo na gore plus kurtka skiturowa a na dol warstwa termo i spodnie trekkingowe i normalnie w tym bez problemu robie treningi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask służy do ochrony w momencie zagrożenia. Więc jak ktoś mówi, że kupił kask taki a siaki i jest zadowolony- to jest to pieprzenie bez sensu. To czy kask spełnia swoją funkcję, można stwierdzić dopiero w trakcie wypadku, gdy uchroni nas przed urazami, wtedy dopiero możesz stwierdzić czy jesteś z kasku zadowolony. To że ładnie wygląda na głowie, jeszcze o niczym nie świadczy :)

Ja zamówiłam ostatnio EKOI na promce, ALE! Te ich opisy rozmiarówek.. dajcie spokój. Wychodziła mi S/M(obwód do 58, a mam nie całe 57cm). Okazało się że za mały- na głowę ledwo wcisnęłam. Odsyłam...paczka na granicy Francji zawróciła i po paru dniach miałam przesyłkę z powrotem u siebie, tylko z adresem na mnie z doklejoną jakąś dziwną etykietą, tak jakby przez celników nie przeszła(???). Piszę do przedstawiciela, który generalnie ma w dupie wasz problem i jeśli nie piszecie do niego codziennie to zapomni o was. Więc w sprawach reklamacyjnych radzę się upominać codziennie bez skrupułów. Po 3 tygodniach dostałam info że mam użyć do ponownego wysłania tej samej etykiety co za pierwszym razem, byłam zaskoczona bo nie wiedziałam, że można drugi raz nadać tą samą paczkę/używając tej samej etykiety, potrzebowali 3 tygodnie żeby mi o tym powiedzieć..po trackingu widzę, że teraz przesyłka już do nich dojechała, i już wymieniają na większy rozmiar kasku, no ale.. obsługę z klientem w PL to mają tragiczną.
Kolega w tym czasie zamówił kask u nich w przecenie z ok 430 na 129zł, także duża zniżka. Dostał pęknięty..i kolejny ZWROT! czyli po primo, nie kontrolują tego co wysyłają. Po drugo...na ich etykietach i tak widnieje "made in china" i tu nasuwa się wniosek: że wszystko jest produkowane w chinach. Zleceniodawcy narzucają tylko swoje normy. Rockbros to typowa chińska marka a jednak ich kaski na allegro też są dostępne, i nikt nigdy nie zrobił jeszcze porównania topowej marki chińskich kasków vs. topowego np speca czy innego bontragera. A jestem ciekawa jak wyszłaby taka konfrontacja.
Owszem jest w necie filmik jak pan robi test na oryginale speca i na typowej podróbce, ale proszę was...to jest typowy chiński ulep, to z góry założone jest zwycięstwo oryginału. Ja bym wolała obejrzeć coś z jajem. Bo to była strata czasu przy produkcji tego porównania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam również mieszane uczucia co do procedury zwrotu towaru ,który w moim przypadku trwa już dwa miesiące i 8 dni ...,wsparcie przedstawiciela Ekoi w Polsce to strata czasu na pisanie i dzwonienie z waszej strony ..100% ignorancji i braku kompetencji . Próbujcie na adres christine.sav@ekoi.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...