Skocz do zawartości
Endurooman

[Rozmiar tarczy] formula k24 180 a 203

Rekomendowane odpowiedzi

Endurooman

Witam, 

Posiadam amortyzator fox 32 talas 140mm skoku, i zastanawiam się czy można do nich zastosować tarczę 203mm, bo czytając o tarczach dowiedziałem się, że tak duże tarcze jak 203mm  mogą uszkodzić amortyzator jeśli nie jest on do nich przystosowany. Dlatego też zwracam się do was czy ktoś posiada taką kombinację, albo czy wie czy ten amor jest przystosowany do takich tarcz? Inaczej zastosuje tarcze 180mm.

Edytowane przez Endurooman

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• pirania36
      Przez pirania36
      Cześć wszystkim. ;)
      Od niedawna interesuje mnie tematyka rowerowa. Kupiłem używanego elektryka Khalkoff Impulse 2.0 28".
      Rower posiada pojedynczą zębatkę przednią 38T i tylną kasetę CS-HG62-10 10S 11-34.
      Chciałbym zwiększyć przełożenia aby szybciej jeździć. Opony mam przystosowane do 50 km/h.
      I w obecnym stanie przy 40km/h już brakuje mi przełożeń.
      Zastanawiam się nad zmianą przedniej zębatki na około 44T (oczywiście żeby mi się zmieściła w osłonie) i tylnej kasety najlepiej na 9T ale wiem, że to jest bardzo rzadkie więc 10T mnie również zadowoli. Ostatnie przełożenia raczej mniej mnie interesują bo z nich nie korzystam, więc najlepiej gdyby był zestaw przełożeń na szosę.
      Prosiłbym o podesłanie linków do takich kaset. Z góry dziękuję. :)
      Jestem świeży więc proszę o wyrozumiałość. Po mału będę się zagłębiał w tej tematyce.
    • Robman
      Przez Robman
      cześć chłopaki, rozwiejcie proszę moje wątpliwości (zdanie Pań oczywiście też mile widziane  , ale miało być młodzieżowo). Pytanie mocno teoretyczne, więc na razie nie zastanawiamy się nad sensownością ewentualnego ruchu.
      Czy w trzyrzędowej korbie, oczywiście z odkręcalnymi zębatkami, istnieje możliwość wymiany środkowej zębatki na taką o trochę innym rozmiarze (i raczej nieprzewidzianej do montażu w danej korbie ...) ?

A mówiąc konkretnie, np:
      1. SHIMANO Acera FC-M361, rozmiar 42-32-22, śruby mocujące 104/64 mm, można by wymienić środkową zębatkę na Tarcza MTB 104/64 s, 34 z ?
      Ewentualnie druga propozycja:
      2. SHIMANO Acera FC-M3000 (lub powiedzmy FC-MT300, inny suport, wiem), rozmiar 40-30-22, rozstaw śrub tarczy 96/64mm na SHIMANO Deore FC-M6000-2.
      Finalnie otrzymalibyśmy 40-34-22. Ta tarcza deore to 10s, z tego co widzę teoretycznie pasująca do korby 2x10. Ja posiadam napęd 9rz (wersja napędu 3x9 zostaje).
      Jak myślicie, dałoby się to pożenić ? Przednia przerzutka bardzo by się zdziwiła gdyby jako środkowy blat napotkała ten rozmiar 34T ? Jest jakaś oczywista oczywistość która powoduje, że taka "zindywidualizowana" korba to bardzo zły pomysł .... ? 

Dzięki.
    • Byderobo
      Przez Byderobo
      Witam,
      Pierwszy raz w życiu umarła mi klamka hamulcowa ( XT M785) po zimie tylny hamulec zapowietrzony, olej hydrauliczny po przewodzie, ściekł aż na amortyzator (tak, teraz już nigdy nie wrócę do hamulców zalewanych DOTem ). W związku z tym proszę szanowne Koleżanki i Kolegów o podpowiedzi, rady i opinie.
      Rozwiązania widzę 3.
      1. Wymiana samej klamki. Na plus idzie koszt, na minus to to, że nie mogę nigdzie znaleźć nowych klamek do XT M785. I teraz zaczynają się pytania:
      a) Która klamka będzie lepiej pasowała M8000 czy M8100 (manetki mam na obejmach)?
      b) Czy przy wymianie klamki konieczna/zalecana/zbędna jest wymiana zakończenia przewodu?

2. Wymiana tylko tylnego hamulca na  nowy XT M8000 (lub inny). Na plus wciąż mamy dość ograniczony koszt, na minus to, że kiedyś chciałbym przejść na klami 1-dno palcowe.

3. Wymiana kompletu hamulców. W tym momencie hamulce muszą być:
      - z klamkami na jeden palec
      -zalewane olejem
      -siła hamowania minimum taka jak dawały XT M785
      -modulacja zdecydowanie lepsza niż w M785
      -cena za komplet bez tarcz i adapterów powiedzmy do około 1000zł
      -dostawa do Austrii
      Na plus dla rodzinki Shimano - mam już zestaw do odpowietrzania
      Na plus dla XT M8100 mam zapasowe klocki z poprzednich hamulców
      Myślałem o zakupie po prostu kompletu nowych XT, ale może lepiej dorwać gdzieś w promocji Sainty? Albo 4 tłoczkowe XT? A może coś od Magury lub Formuli?

Za odpowiedzi, podpowiedzi i sugestie albo linki do konkretnych promocji będę bardzo wdzięczny
    • Polassar
      Przez Polassar
      Cześć, 
      Zamówiłem 2 nowe hamulce Magura MT5 (już zalane i odpowietrzone) , przy montażu szybko okazało się, że jest problem gdyż bez względu na to jakbym nie gimnastykował się z ułożeniem zacisku na adapterze to klocki trą o tarczę. Hamulec ustawiałem zgodnie ze sztuką czyli trzymając za klamkę z poluzowanymi śrubami adaptera (przód).

Mój zestaw to:
      Widelec: Rock Shox Pike DJ (standard PM)
      Tarcza: Tarcza hamulcowa MAGURA STORM HC 180mm 6 śrub IS
      Adapter: Shimano - PM/PM 180mm SM-MA-F180P/P
      Generalnie gołym okiem widać i czuć, że zacisk nawet w stanie spoczynku wchodzi na tarcze z lekkim oporem, tak jakby tłoczki po jednej ze stron były za bardzo wysunięte. Nie udało mi się nawet zdjąć tych magnetycznych klocków gdyż ewidentnie jest za mało wolnej przestrzeni aby te zagięte blaszki mogły przejść przez szczellinę. Probowałem ze swoją starą tarczą Avid Centerline UCI 180 ale efekt ten sam. Czym to może być spowodowane? Zbyt dużą ilością oleju? Zapowietrzeniem? W drugim hamulcu widzę, że jest ta sama historia więc nawet nie próbowałem go zakładać.

Nadmienię, że założenie swojego poprzedniego hebla Sram Level ST trwało tylko chwilę i odbyło się bez żadnego problemu. 
      Z góry dziękuję za pomoc.  
    • boniek11
      Przez boniek11
      Dzień dobry.
      Szukam kompletu kół 27,5 cala pod hamulce tarczowe, tylna oś 130mm w cenie ok.400- 500zł, najchętniej z aliexpress. Wszystko co znajduje z hamulcem tarczowy na tylnej osi to 135m. Czy pozostaje mi tylko zaplecenie czy nie wiem gdzie szukać?