Skocz do zawartości
KacperV13

[Nowy rower] pytanie, informacja

Rekomendowane odpowiedzi

KacperV13

Cześć!

Mam pytanie, bo chciałbym zacząć jeździć więcej po górach (zjazdy) i zastanawiam się nad rowwrem. Myślałem nad składaniem albo kupnem gotowca. Jakbyście mogli mi doradzić byłbym wdzięczny. Jeszcze jakbyście mogli mi coś zaproponować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Składanie zawsze wypada drożej i to jest opcja dla doświadczonych bikerów, którzy wiedzą czego chcą. Aby coś zaproponować to byś od budżetu może zaczął?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• RAWR
      Przez RAWR
      do wykorzystania 1500zł.
      -Widelec może być sprężynowy
      -hamulce tarczowe, max rozmiar tarczy 180mm mocowanie IS
      -stery IS42/IS52
      - rodzaj suportu Euro 73
      -rodzaj piasty 135x10mm
      -średnica sztycy 30,9mm
      -średnica obejmy 34,9mm

• wchaw11
      Przez wchaw11
      Witam. Ostatnio zakupiłem nowy rower. Jednak pierwsze co dało mi się we znaki to manetki przerzutek (obrotowe) - szczególnie przednich, ponieważ żeby zmienić bieg z pierwszy na drugi trzeba przejść kilka poziomów po drodze i łańcuch nie od razu się zmienia, tylko zazwyczaj jest tak, że przekładam z 2 na 3 i słychać tylko głośny i nieprzyjemny dźwięk a łańcuch zostaje na biegu drugim. Przerzutka z przodu - MICROSHIFT FD-M20, z tyłu - MICROSHIFT RD-M25, manetki - MICROSHIFT MS25. 
      Przychodzę z pytaniem czy można wymienić manetki na takie podajże klamkowe bądź cynglowe (takie nie obrotowe) i cenę wymiany (zakupu)  albo o porady na temat tych manetek i przerzutek, które mam obecnie, np. jak przekładać biegi, kiedy, o jaki stopień (w obrotowych przednich) i jak one mniej więcej działają.
      Pozdrawiam.
    • Prz
      Przez Prz
      Myślę nad wyjazdem na długi weekend na Boże Ciało, gdzie chciałbym zwiedzić następujące miejsca:
      1) Fort Gerharda i Podziemne Miasto w Świnoujściu
      2) Muzeum i okręt podwodny w Peenemunde
      3) okręt podwodny w Sassnitz
      Nie jeździłem jeszcze na wielodniowe wyprawy, ale długie dystanse to dla mnie nie problem. Rower gravel, podróż na lekko z noclegami na kwaterach. Na środę wieczór mogę być w Szczecinie lub Świnoujściu, czy realne jest obskoczenie takiej trasy z ww. atrakcjami tak, żeby w niedzielę o 17 wsiąść do pociągu powrotnego w Szczecinie?
    • minimini
      Przez minimini
      Dzień dobry. Mam pytanie do kogoś kto ogarnia temat. Chciałbym kupić rower do 2.5 tyś. zł, ale jest problem, ponieważ ważę 139 kg, 187 cm wzrostu i tu pojawia się problem ze znalezieniem roweru. Chciałbym jakiś rower MTB do jazdy po mieście i czasem jakąś leśną drogą, ale głównie scieżki rowerowe i asfalt. Czy jest tu ktoś o podobnych gabarytach do mnie i kupił sobie jakiś rower, który wytrzymuje? Proszę o pomoc z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • minimini
      Przez minimini
      Dzień dobry. Jestem tutaj nowy i potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych rowerzystów, a więc chciałbym zacząć jazdę na rowerze, ale jest jeden problem, moja waga wynosi 139 kg przy 187 cm wzrostu. Pisałem do różnych producentów rowerów typu Giant, Kona itp. i większość tych rowerów ma dopuszczalny limit wagowy jeźdzca 136 kg i tu rodzi się moje pytanie, jeśli kupię rower z limitem do 136 kg to jest duże ryzyko uszkodzeń? To w sumie tylko 3 kg, ale ostatnio jeździłem na rowerze ładne 7 lat temu i pewnie dużo się zmieniło. Chodzi mi tylko o rowery MTB.
      Pozdrawiam. (jeśli zły dział to proszę nie krzyczeć.)
      Ps. Dodałem limit do 4 tyś. bo inaczej nie mogłem dodać tego tematu.