Skocz do zawartości

[Hamulce] Zaciski SLX na klamkach XT


Kavoo

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ;) zamierzam zmienić moje obecne hamulce (są to shimano m315) na coś lepszego na początku myślałem o SLX M7000 (~550zł za komplet na żywicznych klockach) później rozważałem XT M8000  głównie chodzi o dźwignie z antypoślizgowymi ,,wgnieceniami" i regulacji Free Stroke (~700zł za komplet na żywicznych klockach). Ostatecznie znalazłem ,,złoty środek" i zastanawiam się na złożeniem hebli z klamek XT i zacisków SLX z tego co znalazłem na stronie Shimano przewody są te same (SM-BH90 SBM) ale czy regulacja free stroke będzie działać na zaciskach w teorii nie przystosowanych do tego? Czy takie kombinacje się opłacają? Wyszło mi, że taki zestaw wyjdzie około 650 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Biesz766 napisał:

Weź sobie M6000 komplet i będziesz Pan zadowolony.

Jak ma kasę to niech bierze co najmniej SLX. Mam M6000 i mimo wszystko są słabsze niż oczekiwałem. W SLX są większe, ceramiczne tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skom25 napisał:

Jak ma kasę to niech bierze co najmniej SLX. Mam M6000 i mimo wszystko są słabsze niż oczekiwałem. W SLX są większe, ceramiczne tłoczki.

Nie wiem i nie rozumiem tej pogoni. Jeżdżę amatorsko kompletnie, rekreacyjnie, czasami zjadę z wys. 650 m n.p.m. na 450 m n.p.m. zjazdem może 400-500 m. czasami hamując, tak, że nie jadę szybciej niż 30 km/h, czasami zjazd o dł. 100-200 m. też utrzymując prędkość maks. 30 km/h. Ważę z rowerem jakieś 110 kg spokojnie i w jednym rowerze M396 dawały radę, teraz Elixiry 5 świetnie się sprawdzają na pół metalikach. Po co iść od razu w SLX, dla mnie to nieporozumienie. Owszem mając kasę jasne, że górna półka, ale rozsądnie wydając kasę dla mnie bez sensowny taki zakup.

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica ceny między Deore a SLX nie jest duża, bo coś około 100 zł. Lepiej mieć zapas siły hamowania niż miałoby zabraknąć. Ja na ten moment nieco żałuję że wziąłem Deore zamiast SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam magurę mt2 pod prawą ręką i xt 785 pod lewą. Coraz bardziej mnie korci żeby xt wymienić na magurę, ale raczej mt4 bo mt5 to jak na moją wagę chyba za dużo. W mt2 trochę wkurzająca jest klamka z tworzywa, ale w mt4 już jest aluminiowa. Główna różnica? Magura pracuje w miarę równomiernie w całym zakresie ruchu klamki, shimano działa w trybie 0-1. 
Nie no, bez jaj, kupujesz hamulce do oleju? Tego 1l to ty w życiu nie przerobisz. Jak masz brać shimano to bierz slx 7000, po co masz kombinować? Efekt podejrzewam że zabójczy nie będzie.
@Up
To że ty tak jeździsz nie znaczy że autor też tak jeździ. No i jeżdżąc w górach nie oszczędzamy na hamulcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piter233 napisał:

To że ty tak jeździsz nie znaczy że autor też tak jeździ. No i jeżdżąc w górach nie oszczędzamy na hamulcach.

Po to opisałem jak ja korzystam i co jest wystarczające u mnie do mojej wagi i sposobu jazdy. Chyba, że masz problem z czytaniem, to wyłożę, że nigdzie nie pisałem "jeśli jeździsz z góry itp.itd. "

Teraz, skom25 napisał:

Różnica ceny między Deore a SLX nie jest duża, bo coś około 100 zł.

M6000 widziałem za 400 zł. Masz gdzieś M7000 za 500 zł ? Najtaniej widziałem coś powyżej 570 zł, a to już 40% / 170 zł a nie 100 zł / więcej.

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Kavoo napisał:

a magury nie chcę dlatego, że mam 1l oleju do hamulców shimano i musiałbym kupować do Magury 

Miałem XT, do których kupiłem wszystko do odpowietrzania plus 1 litr oleju. Jako że XT mnie .......irytowały,  kupiłem Magury. 

Więc mam w pudełku XT i jeden litr oleju i Magury z  300 ml oleju.

Konkluzja? Lepiej mieć bardzo dobre hamulce i zbędny litr oleju niż średnie hamulce i 1 litr oleju.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kavoo napisał:

Nie liczę ,,tanio" wszystkie ceny są ze sklepu rowertour.com co do akcesoriów mam wszystko co potrzebne a magury nie chcę dlatego, że mam 1l oleju do hamulców shimano i musiałbym kupować do Magury 

Fakt... zaciski 220, klamki 296, przewody 180... 700 bez 4zł i paru groszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu jazdy to jeżdżę 70% teren 30% asfalt ale kiedy już zapuszaczam się w teren nie są to rekreacyjne wycieczki głównie mówię o hopkach zdarzają się również długie zjazdy. W M315 brakuje mi mocy to po pierwsze a po drugie bardzo nie odpowiada mi klamka na 3 palce... ja mimo wszystko zostałbym w światku shimano już nie koniecznie chodzi o zapas oleju ale o to jak Magury się zachowują i działają, mi po prostu ten styl działania nie odpowiada samemu ciężko mi to opisać ale to ,,nie jest to”. Testowałem magury MT4 i MT5 i żadne z nich nie przypadły mi do gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Biesz766 napisał:

rozważam wymianę na wiosnę na M6000

Nie kupuj. Mają większą siłę niż niskie modele Shimano, bez dwóch zdań, ale czegoś im nadal brakuje. Jeździłem chwilę na starym XT, tam nawet lekkie naciśnięcie klamki dawało dużą siłę hamowania. Podobno między SLX a XT nie ma już tak dużej różnicy, i właśnie w SLX ja bym celował.

A że sam kupiłem M6000, no cóż, wtedy uznałem że szkoda 100 zł więcej, teraz wiem że przy takim wydatku lepiej już zacisnąć zęby i dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Biesz766 napisał:

Ciekaw jestem dlaczego. 

Bo:

- Szimano działają zero-jedynkowo

- puchną na dłuższych zjazdach

- modulacja jest średnia

- klamka nie jest super wygodna

- servo-wave to jak uczciwość u polskiego polityka- mówią ,że jest ,ale nikt nie widział naprawdę ,żeby była.

Więcej tutaj:

 

Teraz, Kavoo napisał:

Testowałem magury MT4 i MT5 i żadne z nich nie przypadły mi do gustu

Tak bywa. Nie wiem  gdzie i jak testowałeś, ale MT5 pokazują swoje zalety w górach na długich zjazdach i w cięższym terenie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, to mnie pokierowałeś, bo MT5 podobały mi się, tylko cena nie. A tak spokojnie dozbieram do nich. Nie ma przymusu u mnie bo moje Avid E5 działają super,to raczej wybryk niż potrzeba ten zakup.

Powiedz mi jak współpraca MT5 z tarczami M64 ? Bo mam nowe w szufladzie ;)

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Biesz766 napisał:

do tej pory rozmawiałem z wieloma userami m6000 i były ok.

Ja nie mówię że nie są OK, bo przy dobrze dotartych klockach hamują nieźle, natomiast wiem że mogło być lepiej.

Teraz, durnykot napisał:

- servo-wave to jak uczciwość u polskiego polityka- mówią ,że jest ,ale nikt nie widział naprawdę ,żeby była.

To prawda. Śliniłem się do tego Servo Wave, wsiadłem na rower i... nic. Potem szukałem czy oby na pewno moje hamulce mają SW. Mają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
20 minut temu, Biesz766 napisał:

Powiedz mi jak współpraca MT5 z tarczami M64 ? Bo mam nowe w szufladzie

M64? Czy RT64?

Nie mam pojęcia jak będą współpracować. Na pewno będą, tylko trzeba pamiętać, że tarcze Magury mają grubość 2mm, a tarcze Shimano- 1.8. Ta niewielka różnica może powodować nieco gorszą pracę. W MT6 miałem tarcze RT76 i w porównaniu do Storm SL hamowanie na tarczach Szimano było gorsze . Nieznacznie ale jednak.

Musisz po prostu spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, durnykot napisał:

Tak bywa. Nie wiem  gdzie i jak testowałeś, ale MT5 pokazują swoje zalety w górach na długich zjazdach i w cięższym terenie.

Dokładnie. Sam byłem w szoku, że to jakaś lipa za 800 zł, ale na szczęście się okazało, że trzeba je docierać chwile dłużej niż takie SLX czy XT. Może dlatego, że tarcze mam HC a nie SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...