Skocz do zawartości

[pedały] B'Twin 540


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam przesiadkę z SPDków Shimano 520 na model 530 (z małą 'platformą' dookoła zatrzasku), ale wczoraj wpadł mi w oko jeszcze model B'Twin 540:

https://www.decathlon.pl/peday-mtb-zatrzaskowe-540-id_8487129.html

Czy ktoś używał / używa tych pedałów? Na zdjęciach wyglądają, jakby miały większą powierzchnię podparcia dla buta (wokół zatrzasku) niż Shimano 530. 

Pozdrawiam
Eazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co to jest, jak się to serwisuje i jak długo wytrzyma. Mogą być rewelacyjne, a mogą być tragiczne. Ja bym kupował Shimano, masz pewność co do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie ma co kombinować. Cena praktycznie taka sama, jak za 530 Shimano. Kusi jedynie (teoretycznie) większa platforma. 

Rozumiem, że pisząc o podróbkach 520-tek masz na myśli wersję B'Twin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam 530-ek tylko 8020 ale opinie które czytałem o 530 zanim kupiłem 8020 były bardzo pochlebne i generalnie poza wagą i nieco utrudnioną konserwacją, 530 sprawują się ponoć tak samo, bo w sumie wyglądają niemal identycznie. Mi osobiści bardzo platforma shimano odpowiada, wpinanie rewelacja, trzymanie "miękkiego" buta super, w trakcie wypięcia, podparcia zakrętu etc. platforma robi swoje, błotem się nie zapychają. Używałem zarówno ciężkich pedałów m636 jak i bezplatformowych zwykłych spd (wiele modeli nie tylko shimano już przemieliłem) ale ten nowy typ ramki po prostu mnie urzekł. Platforma jest w sam raz, wolę je do cięższej jazdy 100x bardziej od DX'ów które platformę mają "po byku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Shimano 089. Dla mnie wydają się dosyć sztywne, ale nie mam porównania, jak to wygląda w innych modelach, bo to moje jak na razie jedyne buty SPD :) Pedałów z ramką szukam raz ze względu na większą powierzchnię podparcia buta a dwa, że wkurza mnie w 520, jak próbuję się szybko wpiąć i mi się pedał roluje pod podeszwą albo noga się ześlizgnie w bok. Dlatego też postanowiłem pójść w stronę 'ramki' :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale wydaje mi się, że powierzchnia podparcia dookoła zatrzasku będzie większa niż w przypadku 520 :) Do tego mam nadzieję, że będzie łatwiej 'trafić' w zatrzask i mniejsze będzie ryzyko, że się but obsunie na bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest minimalnie większa niż np. w m520, a raczej minimalnie szersza - but będzie opierał się na tym kawałeczku aluminium na zewnątrz od mechanizmu do wpinania. Może w bardzo miękkim bucie lub z głęboko położonym miejscem na blok (rozbudowany, wysoki bieżnik podeszwy) będzie to wyglądać inaczej i powierzchnia styku będzie większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani za podparcie wpiętego buta to nie robi ani za osłonę mechanizmu. Ta ramka, pomaga tylko w bardzo konkretnych sytuacjach, lepiej przycisnąć na zakręcie jak się kierunki ostro zmieniają i człowiek jest wypięty jedną nogą bo nie zdążył albo zaraz się i tak wypnie, po hopce przytrzymać pedał jak podbijanie wyrwało, albo celowo wypięło się i trzeba trafić lądując na raz i wpiąć. De facto ubłocone buciory wpina się sporo łatwiej i na prostej. Nijak natomiast nie pomaga w typowym pedałowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuje temat. Przez chwilę dałem sobie spokój z SPD... ale że znalazłem swój rozmiar w dobrej cenie... ;-)
 

Jestem duży i ciężki, byłem przekonany, że podparcie w 530 jest większy niż w 520 (sporo takich opinii w internetach). Panowie, to jak to jest? Ewentualnie inny model, im większa powierzchnia tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...