Skocz do zawartości

[szosa/gravel] Piewszy baran


maju_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w 90% przeklejam post z działu [zakup roweru z przedziału] - tam niestety 0 odpowiedzi przez ostatni tydzień. 
+ kilka update'ów 

Serdeczna prosba o pomoc i oświecenie w tych trudnych dla mnie chwilach. Jestem kompletnie zielony w temacie szosówek (pierwsza przejechalem sie w niedziele i wpadlem jak sliwka w kompot) #post z przed tygodnia - w ten weekend tez wypozyczylem szosowke i zrobilem prawie 90km drugi raz siedziac na takim rowerze# 
Milosc od pierwszego przejechania. Szykuje sie zakup pierwszego baranka  :wub:
Waga 80kg, 177 cm. Mierzylem Tribana 540 M i wydaje mi sie bardzo ok pod wzgledem rozmiaru. 
#update: jezdzilem tez na ridleyu fenix 54 i ktm strada 55 i bylo ok.#

Czemu szosa? Mieszkam w Austrii, mamy tutaj sciezke rowerowa na sciezce rowerowej + mase ladnego asfaltu. 
Czemu gravel? Bo fajnie by bylo czasami skrecic gdzies na polna sciezke/szuter.
#update, wpadl mi do glowy niecny pomysl przejechania trasy Polska - Austria w przyszlym roku, tak zeby wpasc na weekend do rodziny, do tego chyba lepszy bedze gravel.#
 

Stawiam, ze pobawie sie poczatkowo glownie w proporcjach 80/20, moze nawet 85/15. Gravel wydaje mi sie po prostu bardziej uniwersalny, a jak sie wkrece w czyste krecenie na szosie - to zawsze za 2 lata mozna przeskoczyc na cos bardziej "sportowego". 

4K 5,5K jest gornym limitem poniewaz bede chcial jeszcze buty/pedaly/kask/akcesoria kupic. Z tego co sie orientuje, to jest duza mozliwosc negocjacji ceny w przypadku ceny katalogowej, prawda? W takim wypadku mozna tez patrzec na troche drozsze modele. 
#update - gravele z tego co juz troche zaczalem sie interesowac to jednak wyzszy pulap cenowy, dlatego powiedzmy ze 5,5k bedzie gornym limitem dla roweru#

Triban 540 i "wczuwanie sie" w baranka, jak sie spodoba to sprzedaz i kupno gravela w nowym sezonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 540 na początek to może byc dobry trop, a jeszcze lepiej ULTRA 500 AF GF https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-ultra-500-af-gf-id_8393116.html - niewiele droższy a geometria bardziej wycieczkowa (te GF w nazwie to ponoć od Gran Fondo :D) + tarcze. Ino napęd o dwie grupy niższy ;)

Albo, skoro to miłość od pierwszego, to nie bawić sie w półśrodki i od razu taką np. Meridę SILEX 300? https://www.rowerymerida.pl/produkt1532/silex-300-rower-merida.html

1532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ultra 500 mierzylem, ale bardziej przypasowal mi 540 wlasnie (jezeli roznica to jedynie tarcze + geometria wzgledem napedu, to wolalbym jednak lepszy naped)
Merida bardzo fajna, nigdy nie jezdzilem na SRAM, czy taki naped dla kogos kto wczesniej jezdzil jedynie na mtb (3 zebatki z przodu) nie bedzie stanowil problemu na gorkach?
Austria to duzo przewyzszen, planuje weekendowo poatakowac pare wzniesien w tyrolu.

Dzisiaj rano tez cos takiego sie pojawilo:

image.png.7156d4f9d885926d42d505e624f7f737.png

FB: Bernard. 
Duzo taniej, tez sora -> moze na 1 rower cos takiego wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy na dłużej, a może tylko na pierwszy tydzień, nikt za Ciebie takiej decyzji nie podejmie ;)

4 godziny temu, maju_ napisał:

czy taki naped dla kogos kto wczesniej jezdzil jedynie na mtb (3 zebatki z przodu) nie bedzie stanowil problemu na gorkach?

Akurat z porównaniu do Tribana 540 ze 105, to ta Merida ma więcej z miekkiej strony (Gear Calculator: https://goo.gl/iq1quA) jeśli już może czegoś zabraknąć, to najwyżej do szybkiego dokręcania na zjazdach, choć gravel niekoniecznie do bicia rekordów.

No i do ścigania wiadomo, 105 lepiej zestopniowana, ale j.w. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

taki maly update - walczylem z tematem dluzsza chwile, rozgladalem sie na allegro, przegladalem olx'y, szukalem po innych forach.
Zdecydowalem sie na nowy rower z dobra gwarancja, jest to pierwsza szosa wiec lepiej mimo wszystko miec cos nowego, co jak sie nie sprawdzi (odpukac) bedzie mozna sprzedac jako rower 1letni, a nie 4wlasciciel po niemcu ;)

Wybor padl na B'Twina 900 ultra af za 4,2k na 105. Rower bede zamawial pod koniec tygodnia. Dzieki za rady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...