Skocz do zawartości

[SPD] jakie pedały i buty?


user

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam przyjżeć się dokłądniej pedałą SPD firmy Gipiemme. Obecnie używam takie i są super - po 2000 km jazdy jak na razie żadnych luzów nie złapały. Do tego mają atrakcyjną cenę gdyż można je już dostać za 75 zł z blokami. No i waga tych pedałów też jest niezła bo ważą tylko 340 gram

 

Wygląd tych pedałów w linku poniżej

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/6...624105/62410553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od niedawna jestem posiadaczem pedałów shimano pd-m540, które zakupiłem w promocyjnej cenie. Teraz przymierzam się do zakupu jakiś bucików, jakie buty polecacie do ok 300 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

 

Temat zrobił się trochę niedokładnie na temat, bo brzmiał "Jakie SPD i buty?", a więc "powracam" do tematu :wink: i proszę o kilka porad, uwag, propozycji...

 

Na wakację kupiłem rower. Na wiosnę, albo na zimę przyjdzie czas na kupno "bloków". Zapewne zainwestuję w pedały SHIMANO 520/540 może tak jak Riker poleca CB CANDY

 

ale buty... (na nie chcę wydać do 350zł maks.) przymierzałem jak na razie:

- Pearl Izumi VAGABOND (mogę mieć za 310zł)

- SCOTT TEAM (ok. 380zł)

- SIDI

- SHIMANO SPD SH-M120 (228zł u Arnika)

 

wszystkie te buty przymierzałem.

 

Pearl Izumi całkiem fajnie leżą i pasuję do moich stóp, ale w nr. 44 jak chodzę, troszkę rusza mi się pięta, a w nr. 43 uciska mnie przedni palec :evil: więc te buty chyba niestety odpadają.

 

SCOTT TEAM fajnie się prezentuje, jest podobnie sztywny jak SHIMANO, wykończony całkiem fajnie, ale mieli niestety nr. 44, który niby jest dobry, ale pięta... nr. 43 nie było :-(

 

SIDI (nie pamiętam modelu) - niezbyt były ciekawe

 

SHIMANO - całkiem ładnie leżał. Były dość sztywne, dość wygodnie się w nich czułem.

 

Chcę wydać maksymalnie 350zł na buty. Arnik w swojej ofercie ma również model SPD SH-M180 za 350zł, czyli w cenie się mieszczę :wink: Dobrze by było gdyby buty miały klamrę - te mają, ale niestety nie mogę ich przymierzyć, bo nie ma ich tam gdzie mieszkam :-? są jedynie SH-M120 :arrow: w sklepie gdzie je mierzyłem powiedzieli mi, że jeśli te (SH-M120) na mnie pasują, to i inny model SHIMANO do MTB będzie na mnie pasował. Co na ten temat sądzicie :?:

 

Które buty byście wybrali i jakie byście polecili do 350zł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:  

 

Temat zrobił się trochę niedokładnie na temat, bo brzmiał "Jakie SPD i buty?", a więc "powracam" do tematu :wink: i proszę o kilka porad, uwag, propozycji...  

 

Na wakację kupiłem rower. Na wiosnę, albo na zimę przyjdzie czas na kupno "bloków". Zapewne zainwestuję w pedały SHIMANO 520/540 może tak jak Riker poleca CB CANDY

 

ale buty... (na nie chcę wydać do 350zł maks.) przymierzałem jak na razie:

- Pearl Izumi VAGABOND (mogę mieć za 310zł)

- SCOTT TEAM (ok. 380zł)

- SIDI

- SHIMANO SPD SH-M120 (228zł u Arnika)

 

wszystkie te buty przymierzałem.

 

Pearl Izumi całkiem fajnie leżą i pasuję do moich stóp, ale w nr. 44 jak chodzę, troszkę rusza mi się pięta, a w nr. 43 uciska mnie przedni palec :evil:  więc te buty chyba niestety odpadają.

 

SCOTT TEAM fajnie się prezentuje, jest podobnie sztywny jak SHIMANO, wykończony całkiem fajnie, ale mieli niestety nr. 44, który niby jest dobry, ale pięta... nr. 43 nie było :-(  

 

SIDI (nie pamiętam modelu) - niezbyt były ciekawe

 

SHIMANO - całkiem ładnie leżał. Były dość sztywne, dość wygodnie się w nich czułem.  

 

Chcę wydać maksymalnie 350zł na buty. Arnik w swojej ofercie ma również model SPD SH-M180 za 350zł, czyli w cenie się mieszczę :wink:  Dobrze by było gdyby buty miały klamrę - te mają, ale niestety nie mogę ich przymierzyć, bo nie ma ich tam gdzie mieszkam :-?  są jedynie SH-M120  :arrow:  w sklepie gdzie je mierzyłem powiedzieli mi, że jeśli te (SH-M120) na mnie pasują, to i inny model SHIMANO do MTB będzie na mnie pasował. Co na ten temat sądzicie :?:

 

Które buty byście wybrali i jakie byście polecili do 350zł :?:

 

Podpinam się pod pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
P.S. Osoboscie posiadam pdm 520 i buciory 072

Ja dokładnie to samo ale drugi raz raczej tych butów nie kupię. Chyba wolałbym coś bardziej turystycznego bo te są cholernie sztywne i przez to niewygodne. Jak trzeba wnieść rower pod górkę to przechlapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:  

 

Temat zrobił się trochę niedokładnie na temat, bo brzmiał "Jakie SPD i buty?", a więc "powracam" do tematu :wink: i proszę o kilka porad, uwag, propozycji...  

 

Na wakację kupiłem rower. Na wiosnę, albo na zimę przyjdzie czas na kupno "bloków". Zapewne zainwestuję w pedały SHIMANO 520/540 może tak jak Riker poleca CB CANDY

 

ale buty... (na nie chcę wydać do 350zł maks.) przymierzałem jak na razie:

- Pearl Izumi VAGABOND (mogę mieć za 310zł)

- SCOTT TEAM (ok. 380zł)

- SIDI

- SHIMANO SPD SH-M120 (228zł u Arnika)

 

wszystkie te buty przymierzałem.

 

 

 

Pearl Izumi całkiem fajnie leżą i pasuję do moich stóp, ale w nr. 44 jak chodzę, troszkę rusza mi się pięta, a w nr. 43 uciska mnie przedni palec :evil:  więc te buty chyba niestety odpadają.

 

SCOTT TEAM fajnie się prezentuje, jest podobnie sztywny jak SHIMANO, wykończony całkiem fajnie, ale mieli niestety nr. 44, który niby jest dobry, ale pięta... nr. 43 nie było :-(  

 

SIDI (nie pamiętam modelu) - niezbyt były ciekawe

 

SHIMANO - całkiem ładnie leżał. Były dość sztywne, dość wygodnie się w nich czułem.  

 

Chcę wydać maksymalnie 350zł na buty. Arnik w swojej ofercie ma również model SPD SH-M180 za 350zł, czyli w cenie się mieszczę :wink:  Dobrze by było gdyby buty miały klamrę - te mają, ale niestety nie mogę ich przymierzyć, bo nie ma ich tam gdzie mieszkam :-?  są jedynie SH-M120  :arrow:  w sklepie gdzie je mierzyłem powiedzieli mi, że jeśli te (SH-M120) na mnie pasują, to i inny model SHIMANO do MTB będzie na mnie pasował. Co na ten temat sądzicie :?:

 

Które buty byście wybrali i jakie byście polecili do 350zł :?:

 

Podpinam się pod pytanie.

 

hehe podobne pytanie zadałem dzisiaj Arnikowi i o to co dostałem w odpowiedzi..

 

ajlepiej zrob tak, jak doradzam kazdemu z moich klientow- idz do sklepu z butami shimano i przymierz  

jakikolwiek ich model- jezeli bedzie dobrze lezal, to kazdy inny model (rowniez 120) tez bedzie dobrze lezal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba jeszcze sobie poprzymierzam 120'ski, i jak jeszcze mi się uda z czasem (zalezy kiedy uzbieram) może kupię u Arnika te 180, bo naprawdę fajowo wyglądają, mają klamrę, fajny protektor i chyba jako jedyne (SHIMANO) mi "leżą"

 

Dzięki za"odpo'podpo'wiedzi" :wink:

 

[ Dodano: 2005-11-09, 17:44 ]

Nie mogę nigdzie się doszukać - wiecie może ile polskich złotych (PLN) kossztuje SIDI BULLET 2 :?:

 

Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qbasek posłuchaj sie Arnika. To samo mi doradził, więc wziałem sie w garść i pojechałem do najblizszego miasta do jedynego sklepu rowerowego gdzie maja duzy wybór i przymierzyłem buty SH-M072 bo tylko je mieli. A SH-M120S są takie same rozmiarowo więc nie ma co sie obawiać ze nie beda pasować. I tak dzieki dobrej radzie Arnika jestem szczesliwym posiadaczem butow sh-m120s po bardzo atrakcyjnej cenie :-D Nie zastanawiaj sie za duzo bo im dluzej sie zastanawiasz tym mniej jestes pewny przyszlego wyboru. Tak przynajmniej jest ze mna :? :-( A na samym koncu mozesz byc z niego calkowicie niezadowolony :x :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc byłem we Wrocławiu i przymierzyłem 120... świetnie leżą.. Chociaż wizualnie to 180 bym wziął.. ale ta kasa.. Moją uwagę zwróciły jeszcze jedne buty sh.. takie czarne podobne do 120 tylko że na dwa rzepy. I teraz pytanie do forumowiczów wie ktoś może co to za model jest bo ja niestety zapomniałem sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę zwróciły jeszcze jedne buty sh.. takie czarne podobne do 120 tylko że na dwa rzepy. I teraz pytanie do forumowiczów wie ktoś może co to za model jest bo ja niestety zapomniałem sprawdzić..

 

To zapewne model 072 :mrgreen: :mrgreen: ;-)

Ja osobiście mam sh 120 i do tego pedałki sh 520. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu i mam nadzieję, że długo mi będzie służył.

:wink: Jeżeli chodzi o sh 180 to oczywiście, że są super i bardzo ładnie wyglądają, ale ta różniaca w cenie w porównaniu ze 120....... :shock:

 

Co do rozmiaru, to ja najpierw przymierzylem się do nich w normalnym sklepie, żeby dobrać dobrze rozmiar. Normalnie noszę 43, a w nich wyszło mi 44, więc jak ktoś chce kupować w ciemno w necie to lepiej nich sobie doda jeden romiar :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to teraz mam naprawde dylemat... niby te na 06 to 120 ale przy tych na rok 2005 jest jeszcze S... Czy ktoś się może orientuje czy jest różnica pomiedzy M120 a M120S?

 

 

 

I jak myślicie czy rozmiarówka w Sh zmienia się co roku? Tzn jeśli mierzyłem buty z )5 i 44 były mi dobre to czy 44 z 06 też będzie leżało..? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to teraz mam naprawde dylemat... niby te na 06 to 120 ale przy tych na rok 2005 jest jeszcze S... Czy ktoś się może orientuje czy jest różnica pomiedzy M120 a M120S?;

żadna, to S to standardowe oznaczenie fabryczne przy tych butach w wersji męskiej - dla damskiej Shimano dodaje oznaczenie WB. A model na 2006 rok nie ma oznacznia 120 tylko 121

I jak myślicie czy rozmiarówka w Sh zmienia się co roku? Tzn jeśli mierzyłem buty z )5 i 44 były mi dobre to czy 44 z 06 też będzie leżało..? ;]

Będą pasować, długości wkładek zostały te same

Rafaello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...