Skocz do zawartości

[Author Horizon SX] rower za 350pln


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Najpierw chciałem się przywitać i zaprezentować mój nowy nabytek rowerowy.

Jestem standardowym 40to latkiem prowadzącym normalne życie (czytaj praca/dom/praca/dom).

W końcu postanowłem nabyć jakąś używkę i kupić rower, który spełni rodzinne zadanie - żona ma rower, starszy syn ma, młodszy czekał jak tata kupi rower,/fotelik i będziemy wszyscy razem pomykać po drogch, polach itp.

No i kupiłem tytułowego Authora Horizona SX, temat jest więc trochę inny, bo nie pytam czy kupić i co kupić, bardziej zależy mi na Waszych opiniach i potwierdzeniu, że w tej cenie ciężko byłoby o lepszy wybór (mam jakeiśtam pojęcie o radzjach przerzutek, rozróżniam ramy itp.)

Rower kupiłem wczoraj od lokalnego działacza z grupy kolarskiej - starszy przemiły Pan, który na niego chuchał, czyścił i dbał ale już nie jeżdził bo wiek nie pozwala.

Ogólnie rower mi nie pasuje do zastosowania bo został przerobiony na szosowy i jest na cieńksich oponach, ale jak zobaczyłem jego stan i podzespoły stwierdziłem, że w tej cenie warto - po prostu czeka mnie mała modyfikacja do użytkowania rodzinnego. W gratisie dostałem komplet opon o 1cm szerszych (bardziej terenowe) od aktualnych slików.

Rower wygląda tak:

IMG_20180530_193021.thumb.jpg.3d0da6396ed9f4ab798c0f3a14a7d14b.jpgIMG_20180530_192949.thumb.jpg.5883d43cc9a3628bcd5c7917a1c6b080.jpgIMG_20180530_193004.thumb.jpg.c24694236332158512e8bb84ddeee642.jpgIMG_20180530_193034.thumb.jpg.672b31818244619ddc0395a8b90de0ab.jpg

 

Mam parę pytań do Was panowe znawcy tematu:

- jakimi kryteriami się kierować w doborze bagażnika i fotelika dla dziecka.

- czeka mnie dokupienie dętek pod te szeresze opony, jakieś wskazówki?

- jak i czym smarować (czy w ogóle) tarcze przełożeń i łańcuch?.

- trochę drażnią mnie te pożółkłe szybki z numerami zmiany biegów, czy jest jakiś sposób aby je od środka wyczyścić (czy w ogólne warto?).

Jakieś dodatkowe informacje mile widziane.

Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opisanych zastosowań opony lepiej zmienić na szersze . Jakie ???  Do kół 700C jest sporo rodzajów opon , moim zdaniem  rozmiar 700x35 jest dobrym kompromisem . Na asfalt oczywiście lepsze będą węższe . Do jazdy terenowej 700x38 , 40 , 42 . Rama powinna ,,przyjąć " takie rozmiary . Hmmmm  , jeśli chcesz jeździć z fotelikiem to może jednak 700x38 albo 40 będą lepsze .

Dętki . Na dętce jest podany rozmiar opony do której pasuje . Zazwyczaj jest to zakres szerokości  od - od . Jeśli twoje stare dętki będą za wąskie do nowych opon to trzeba zmienić je na odpowiednie .

Bagażnik . Taki który będzie pasował do ramy . Dolne mocowanie masz standardowe , górnego na zdjęciu nie widać . Lepiej od razu kupić solidny bagażnik z alu rurek . Czyli raczej za 100 zł niż za 20 .

Smarowanie . Kasety i tarcz nie smaruje się w ogóle . Tylko łańcuch . Specjalnym olejem , po kropelce na rolkę . W necie na pewno są filmiki odnośnie smarowania łańcucha .  Do łańcucha dobrze mieć przymiar ( kilkanaście zł ) żeby wiedzieć jakie jest zużycie i kiedy zmienić .

Nie wiem czy tak jest naprawdę ale na zdjęciu przednia obręcz wygląda na mocno zużytą , wytartą  . Lepiej żeby to obejrzał fachowiec ( albo daj inne zdjęcia ) . Tylna wygląda ok .

No i udanych wycieczek :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...