Skocz do zawartości

[Tarcza przednia] SR Suntour Superbe Comp 42 - spadający łańcuch


mwo82

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam prośbę o poradę. W zeszłym sezonie kupiłem używany rower Winora. Miejski pomykacz stylizowany na retro, model z 2013. Jeździłem do września i poszedł na zimę do piwnicy. W tym roku rozpocząłem sezon w kwietniu. Jeżdżę codziennie do pracy po mieście. W sumie 10 - 12 km.

Rower był w dobrym stanie wizualnym, więc go tylko przeczyściłem i nasmarowłem, aż tu nagle w tym tygodniu zaczał mi sam z siebie spadać łańcuch.

Pomyślałem, że trzeba naciągnąć na tylnym kole, ale dla pewności zamówiłem nowy. KMC jednorzędowy, taki jaki był wcześniej. Przed zmianą łańcucha, coś mnie tknęło, żeby zdjąć korbę i ją przeczyścić. Po oględzinach od strony wewnętrznej okazało się, że prawie nie mam 4 zębów. Tak na oko 1,5 zęba jest starte symetrycznie po obu stronach trybu. Czy to mogło być przyczyną spadającego łańcucha? Wygląda mi to jakby poprzedni właściciel solidnie w coś przywalił a ja dokończyłem dzieła.

Czy da się dokupić samą zębatkę bez wymieniania całego mechanizmu? Czy kupić taką samą, czy jakaś lepszą? Czym się kierować przy doborze?

20180525_204154.jpg

20180525_204147.jpg

20180525_204138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...