Skocz do zawartości
kacpermm

[opinia] holdsworth stelvio - pomoc w wyborze ramy

Rekomendowane odpowiedzi

kacpermm

Hej, 

Rama holdsworth stelvio do gravela będzie dobra? Chce zrobić rower na długie wyprawy na stalowej ramie, a o tej ramię brakuje opinii na internecie. 

Chciałbym wrzucić tiagre do niej i kola z oponami 35mm. 

Prosiłbym również o inne propozycje ram w okolic 1-1,5 tys. zł. 

Screenshot_20180514-232536.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• marmajgabin
      Przez marmajgabin
      Cześć!
      witam serdecznie na forum. 
      Od niedawna jestem posiadaczem authora ronina 2018 i mam obecnie problem z montażem bagażnika. Niby prosta sprawa, 4 śruby i zrobione. Ale niestety przy ramie 520 bagażnik uniemożliwia opiera się o torbę podsiodłową. Dzieje się tak gdy przykręcam go do otworów w trojkącie ramy. Jakbym zastosował jakiś dystans mógłbym zamontować go do otworu na końcu ramy, na wysokości tylnej ośki. Wydaje mi się to rozsądne ze względu na obniżenie bagażnika i jednoczesne jego odsunięcie do tyłu, nie uderzyłbym w sakwy przy pedałowaniu (nie wiem czy tak będzie ale wydaje mi się być tam trochę wąsko). I teraz pytanie do Was, czy mogę przykręcić bagażnik do tych dalszych otworów? Czy one przeniosą obciążenia i się nie oberwą? A może jakiś inny pomysł? Może przy pomocy blaszki jakoś połączyć otwory z trojkata z tymi na końcu ramy, obciążenie powinno się wtedy równiej rozłożyć. 
      Dzieki za pomoc!

• adam.olczyk
      Przez adam.olczyk
      Siemanko,

znalazłem u dziadka w stodole stary rower, jeśli dobrze zrozumiałem dziadka to odkupił go od kogoś kto jeździł w wyścigach pokoju ze 20 lat temu. Albo w jakimś innym tour.

Chciałbym doprowadzić rower do stanu użytkowego, i sobie trochę na nim pośmigać. 

Zna ktoś ten model? mógłby powiedzieć coś więcej o nim? Może w jakim okresie był produkowany>
      Załączam zdjęcia w linkach,
      zdjecie 1
      zdjecie 2

sorry za jakość, ale mam stłuczone szkiełko koło apartu w telefonie. 
    • podrobak
      Przez podrobak
      Cześć!
      Planuję kupić rower typu gravel. Po pogrzebaniu w necie ograniczyłem wybór do poniższych modeli:
         1) Marin Argenta Elite (MSRP 3900 zł, Tiagra, karbonowy widelec, hamulce dual pivot)
         2) Marin Gestalt 1 (4000 zł, Sora, aluminiowy widelec, hamulce tarczowe mechaniczne) 
         3) Marin Gestalt 2 (4500 zł, Tiagra, karbonowy widelec, hamulce tarczowe mechaniczne)
      Na pierwszy rzut oka najlepszą opcją wydaje mi się Argenta Elite. Nie bardzo rozumiem dlaczego jest wyraźnie tańsza od Gestalt 2. Chodzi o rodzaj hamulców? Niestety nie ma wielu informacji na temat tego modelu w internecie...
      Mam bardzo ograniczoną wiedzę na temat rowerów. Czy przeoczyłem coś ważnego? Jeżeli chodzi o hamulce - warto zainwestować w tarczowe?
      Która z powyższych opcji brzmi dla was najlepiej?
      zestawienie specyfikacji Argenta Elite z Gestalt 2

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dzięki
    • mandacik
      Przez mandacik
      Witam,
      Mam problem z dobraniem wielkości ramy. Mam rower na oku. Ma 176 cm oraz nogę 80 cm. Który rozmiar będzie odpowiedni? Mam dylemat między 52 a 54. Rower z Uk więc nie mam szans przymierzyć. Rower wg producenta to gravel, ale raczej bliżej mu do przełaja. Porównałem wiele rowerów pod względem geometrii i najbliżej wychodzi SCOTT SPEEDSTER GRAVEL 20, a wg producenta M/54. Proszę o pomoc. 

• pmedela
      Przez pmedela
      Witam
      Sprzedam rower Accent CX-ONE w rozmiarze XL, kolor biały, osprzęt Sora 3500.
      Specyfikacja:
      http://accent-bikes.com/produkty/rowery/przelajowe/cx-one-0
      Rower jest w stanie bdb+
      Zakupiony 24.08.2017.
      Gwarancja do 24.08.2019, gwarancja na ramę przedłużona do 24.08.2022
      Przebieg roweru ok. 1000km
      Na kierownicy nawinięta dodatkowa owijka na tę fabryczną, opony Vittoria
      Zaffiro PRO 700x28
      W zestawie rower, pedały Shimano PDM530 białe (przebieg 50km),
      komplet dokumentacji, książka serwisowa, certyfikat przedłużenia gwarancji
      na ramę.
      We wrześniu 2017, producent wymienił ramę i widelec na nowe, z powodu wady lakieru.
      Cena za komplet 2050zł.
      Zapraszam do kupna !
      Więcej zdjęć prześlę zainteresowanym na maila.
      --
      Piotr
      pmedela@poczta.fm
      607257753

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.