Skocz do zawartości

[napęd rowerowy] jaki kupić dla roweru X-road 3.0


Rudder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W zeszłym roku dokładnie w sierpniu 2017 wymieniałem napęd rowerowy w mojej INDIANIE X-ROAD 3.0 (łańcuch + przednia i tylna kaseta). Przejechałem dopiero na tym sprzęcie niecałe 1000 km i niestety łańcuch uległ wyciagnięciu o ponad 1  stopień na PRZYMIARZE. Części jakie miałem to SHIMANO: kaseta z tyłu: Shimano CS-HG 31,8 rzędów; kaseta z przodu Shimano nie wiem jaki model, łańcuch Shimano nie wiem jaki model. Ważę 107 kilogramów. W tym miejscu mam pytanie jak sprawdzić czy kaseta z tyłu musi być wymieniona ?

Jeśli kaseta z tyłu ma byc wymieniona to jakie kupić TRWAŁE części (2 kasety przód i tył oraz łańcuch), aby pasowały do mojego roweru i jaki kupić przymiar aby sprawdzać wyciągnięcia łańcucha dla tych modeli części.

Części będę wymieniał samodzielnie także prosiłbym o instrukcje najlepiej od tych kupionych modeli.

Na pewnej stronie przeczytałem co należy robić, aby nie dochodziło do zepsucia kaset:

  1. Kup przymiar do łańcucha i sprawdzaj jego wyciągnięcie co 500 km.
  2. Przed nasmarowaniem łańcucha umyj napęd.
  3. Smaruj łańcuch regularnie, jeszcze nim zauważysz głośniejszą pracę napędu.
  4. Nie oszczędzaj na nowym łańcuchu. Kup markowy.
  5. Dbaj o właściwą regulację.
  6. Nie zastanawiaj się ile wytrzymuje napęd. Po prostu jeździj i się ciesz

Jednak mam 1 pytanie co ile kilometrów smarować łańcuch tym żółtym olejkiem do smarowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam dodatkowo dane na temat mojego jeżdzenia:
Jeżdzę około 20-25km/h głwónie po ulicach, jednak drogi polne rekreacyjnie też lubię.
Mam silny nacisk na pedały z racji mojego wieku 27 lat.
Jeżdzę około 100 km w tygodniu.
Budżet który posiadam na tylną kasetę i łańcuch to około 400 - 500zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...