Skocz do zawartości

[Nawigacja] Jaka najlepsza aplikacja ?


LukasM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak jest waszym zdaniem najlepsza nawigacja rowerowa na telefon do jazdy po górskich ścieżkach?? Potrzebuję jakiejś fajnej aplikacji może być płatna do jeżdzenia po górskich ścieżkach rowerowych. Czekam na sugestie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, osobiście najbardziej przypadł mi do gustu Locus. Wersja Pro kosztuje ~ 30PLN, ale jest to straszliwy kombajn jeśli chodzi o możliwości nawigowania i wyświetlania potrzebnych informacji. Po krótce:

  • ogrom map online za free - najczęściej korzystam z MTB Europe
  • z poziomu aplikacji dostęp do map 3 krajów za darmo, dużo jest map płatnych popularnych wydawnictw (Compass, SHOCart itp.) osobiście polecam stronkę https://www.openandromaps.org sa tu darmowe mapy całego świata, z autorskimi motywami na mapie (czy ma to być rowerowa, miejska czy turystyczna, polecam przeczytać w zakładce Map Style
  • nakładki na mapę (w wersji Pro) do jazdy używam Strava Heatmap, w wersji pobranej offline, w odpowiednim oddaleniu (niestety Strava ograniczyła pełny dostęp do serwisu, ale i tak daje radę) TUTAJ Poradnik jak zainstalować. Mam wtedy podgląd gdzie jest częściej jeżdżone, albo czy w ogóle się da przejechać, bez jakiś ekscesów.
  • Nawigacja online również dla MTB oraz, to co jest najlepsze, to nawigowanie offline poprzez BRouter, baza trybów wyznaczania jest spora, a po przeszukaniu zasobów interneta można jeszcze bardziej pod siebie wyszukać, a ogarniając oficjalną stronę http://brouter.de/brouter-web/ można się bawić w nieskończoność, poprawiając sztuczną inteligencję i dopasowując wszystko pod siebie.
  • Do tego dochodzi jeszcze całe mnóstwo dodatków: sympatyczne nagrywanie śladów, z rozbudowaną analizą, możliwość podłączenia zewnętrznych czujników (Pasek tętna, czujnik prędkości, kadencji i kilka innych) niezachwyceni mogą być tylko "Vatowcy" , ale jak kogo stać na miernik za 3k to i przy Garminie nie zbankrutuje :P, co jeszcze, prognoza pogody, konfiguracja pod siebie map, ekranów, nagrywania, nawigacji itd, bo ustawień tu dość sporo.
  • z zalet to jeszcze "bateriożerność"  przy nagrywaniu śladu (włączony GPS i transmisja danych - mapy online) jeszcze nie udało mi się w ciągu całego dnia wyjechać baterii (Xcover3 po ~8h śladu miałem powyżej 50% bat.) nawigacja ma opcję wybudzania ekranu kiedy udziela wskazówek, więc też z baterią spokojnie.

Żeby nie było zbyt różowo, te wszystkie funkcje składają się na 1 wadę tego produktu, nie jest to apka dla tych co chcą zainstalować ze sklepu i używać, bo wtedy nie wyróżnia się niczym od innych, a przytłacza interfejsem. Ale jak ktoś ma smykałkę i czas na konfigurację, to będzie zadowolony w 120%, powyższe linki powinny ułatwić troszkę życie, a może, jak czas pozwoli, to kiedyś, w odległej przyszłości, skrobnę jakiś elaborat na temat Locusa i tego co co udało mi się do tej pory dowiedzieć, szczególnie, pod kątem nie przepłacania za wszystko :D A płatne mapy wolę papierowe i takie też polecam zabierać w nieznany teren (rozładowany/ rozwalony telefon), wokół komina to na poznanie nowych/ciekawszych tras wystaczą mapy darmowe a wrócić zawsze się jakoś wróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal facebooka:P (ta apka zabije każdy  telefon) Przejdź  na wersję  Lite.

Poważniej, to ja mam  Samsunga Xcover3, który do demonów prędkości nie należy. Locus PRO, jak każda  inna apka, potrafi się wysypać, ale zdarza się  to bardzo rzadko. W darmowej wersji może być ciut gorzej z racji reklam, ale nie powinno być tragedii.

Przeinstaluj jeszcze raz apkę i posprzataj Androida ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukasM może jakieś inne apki siedzą w pamięci albo masz wolna kartę pamięci na której masz mapy albo ....  np. masz apke na karcie pamięci która się uszkodziła.

Tak jak pisał @DusheeSie reinstalacja apki, poubijać inne apki w pamięci (FB) i mapy w pamięci telefonu zamiast na karcie.  Najlepiej nie wszystko na raz tylko pojedyńczo a potem sprawdzić czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc w wyborze i obsłudze aplikacji do nawigowania.

Jeżeli zaplanuję sobie trasę rowerową w GPSies, to w jaki sposób mogę się wspomóc telefonem z Windowsem abym mógł trafić do wyznaczonego miejsca lub miejsc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wprawdzie Windows phone ale  standardowa procedura to : eksportujesz utworzoną trasę w GPSies do pliku w formacie .gpx

W programie nawigacyjnym (np MapFactor lub innym) importujesz ten plik .gpx i masz gotową trasę do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rubinek do nawigowania z Windows Phone na Lumii 640 używam NaviComputer. Sciągasz sobie plik gpx i wrzucasz go do NaviComputer. Jest specjalna aplikacja na Windowsa do synchronizowania/przesyłania map i plików gpx z PC na Lumie. Możesz wrzucić wiele map i wiele tras. Na jednej mapie możesz mieć zaznaczonych kilka tras jednocześnie. Słowo nawigowanie to małe nadużycie ;-) bo apka nie mówi kiedy skręcić w lewo czy prawo a  masz zaznaczony ślad na mapie i swoją pozycję. Mi taki wariant odpowiada bo mam jednocześnie i mapę i gpxa. Innych sposobów nie znam.

Do MapFactor czy Mapy.cz na WP nie udało mi się załadować pliku gpx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat - jechałem sobie wczoraj trasę 30km z Mapy.Cz - szybko odinstalowałem. Co mi się zdecydowanie nie podobało:

  • straszna prądożerność, nie da się wyłaczyć ekranu; (przy dużej baterii w P30 pro w ciągu 2h zeżarł mi... 50-60%?)
  • nieustające komunikaty głosowe typu "za 50 metrów skręć z trasy rowerowej numer xx na trasę rowerową wyjazdową z GOP na lasy nad górną liswartą", po czym 10 sekund później "teraz skręć z trasy rowerowej numer xx na trasę rowerową wyjazdową z GOP na lasy nad górną liswartą" i dosłownie 2 sekundy później "jedź dalej trasą rowerową wyjazdową z GOP na lasy nad górną liswartą"... źle to jest zestrojone. 
  • jakość zdjęć terenu straszna, jeśli jedziemy na widoku satelitarnym. 

Odinstalowałem i przetestuję komoota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, B777 napisał:

jechałem sobie wczoraj trasę 30km z Mapy.Cz

zamiast wrzucić mapy z mapy.cz do np. OsmAnda to co ty Panie wykombinowałeś ? Nie mów,że przez www. i jazda :D:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MaxCava napisał:

zamiast wrzucić mapy z mapy.cz do np. OsmAnda to co ty Panie wykombinowałeś ? Nie mów,że przez www. i jazda :D:wallbash:

Jechałem na ich apce ze sklepu google play, więc generalnie właśnie nic nie kombinowałem. Im starszy jestem, tym bardziej chce, żeby rzeczy i sprzęty działały w stanie 'as is', bez konfiguracji, podmian map, rootowania urządzeń, podmiany softu etc ; ) A, btw - korzystałem też, bo chciałem mieć możliwość zmiany trasy na bieżąco, testowania, wyszukiwania etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...