Skocz do zawartości

[hamulce] Klamki XT do Shimano M365


bongkox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam do was pytanie ciekawi mnie czy do zacisków z kompletu który obecnie posiadam czyli Shimano M365 da rade zmienić klamki na XT m8000? Zaraz pewnie posypią się wpisy, że to pomysł typowego Janusza , ja jestem ciekawy czy to będzie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Po zaliczonej glebie mam pęknięcie na jednej z klamek wiec trzeba będzie ją wymienić ,a XT podobają mi się wizualnie i są wygodniejsze. Przy takiej zmianie po prostu wykręcam wężyki ze swoich klamek wkręcam w nowe odpowietrzam i po sprawie? A co z systemem Servo-Wave które posiadają klamki XT ?

Edytowane przez bongkox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bongkox napisał:

A co z systemem Servo-Wave które posiadają klamki XT ?

Powinien działać normalnie, a jak nie to raczej będzie dało się ustawić tak aby było dobrze.

PS Jak już to zrobisz to daj znać czy coś się zmieniło w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kipcior napisał:

A czemu miałoby nie działać? Tylko to niczego nie zmieni w pracy samego hamulca.

No nie do końca. Servo Wave ma wpływ na to jak pracuje hamulec, "skracając martwy ciąg" klamki. Dodatkowym plusem/minusem może być to, że hamulec będzie łapał odrobinę bardziej gwałtownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja zacisk z tłoczkami 21mm (czyli takimi jak m365) plus klamka z servo (czyli taka jak m8000) istnieje w przyrodzie od dawna to coś co się nazywa deore m596/m615/m6000.... albo nawet jak komuś to nie trafia do przekonania to przecież było coś takiego jak kombinowany poza grupowy zestaw bl-506 (też z servo) z zaciskiem br-m447 (czyli 21mm) i jak działają te zestawy wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, abdesign napisał:

Konstrukcja zacisk z tłoczkami 21mm (czyli takimi jak m365) plus klamka z servo (czyli taka jak m8000) istnieje w przyrodzie od dawna to coś co się nazywa deore m596/m615/m6000.... albo nawet jak komuś to nie trafia do przekonania to przecież było coś takiego jak kombinowany poza grupowy zestaw bl-506 (też z servo) z zaciskiem br-m447 (czyli 21mm) i jak działają te zestawy wiadomo.

Właśnie jak działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nowy typ klamki Shimano robi robotę (połowę) więc takie m6000 działa lepiej niż m447(komplet) bo te mają gowniana klamke... Ale od br-m447 z klamką bl-m506 (A to przecież żaden składak - Shimano to tez jako komplet sprzedaje) z całą pewnością już m6000 takie mocniejsze nie jest... sam z przymusu (zepsulem zacisk) na jednym wyjezdzie używałem z klamką bl-m820 zacisku br-m315 (tylko taki hamulec byl w lokalnym sklepie od reki w pieniądzach które mogłem wyrzucić) - odczucia - dokładnie to samo co deore m615 ktore wtedy tez mialem. Shimano ma sens (pełen sens) tylko z dowolną klamką nowego typu z servo (moze sobie być najprostrza bl-m506) i zaciskiem który ma większe tloczki i mniejszą szczelinę między klockami a te to minimum slx. A tak a propos - poszczał mi się dziś zacisk XT.. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...