Skocz do zawartości

[Kierownica + Mostek] Co wybrać do AM?


Byderobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli kompletuję części do "nowego" roweru z przeznaczeniem do All Mountain. Na chwilę obecną jest rama Commencal Meta 5.5 z około 2007r, uginacz Marzocchi All Moutain II 150mm, oraz trochę innych gratów. I tu dochodzimy do sedna sprawy: jaki mostek i kierę wybrać przy moim wzroscie - 175cm i wadze około 90kg? 

Generalnie wolę krótsze mostki i szersze kierownice więc planowałem mostek 50-70mm i kierownicę o nie za dużym wzniosie i gięciu szerokosci 670-720mm 31,8 mm. Czy moje założenia są prawidłowe? 

Czy możecie coś polecić? Mostek może być używany cena do około 80zł wytrzymały, lekki i ładny :). Kierownicę preferował bym nową, alu, lekką i wytrzymałą w cenie do około 100zł.

Kierownica która wpadła mi w oko: Accent Excute http://allegro.pl/rowerowa-kierownica-accent-execute-31-8-700mm-12mm-i7263219136.html - co sadzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Execute, wersja aluminiowa to kawał kowadła. Do AM ja bym celował raczej w 720mm niż 670mm, nawet w XC już się takich nie używa.

Rozejrzyj się za Funn FlameOn 710. Bardzo lekka, aluminium, 710mm, różne kolory. Z przesyłką jakieś 140 zł.

Ewentualnie mam taką czarną na sprzedaż, używana bardzo krótko, tyle że przy zdejmowaniu silikonowych chwytów ją porysowałem ( pod chwytami, więc jest to niewidoczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...