Skocz do zawartości

[Licznik] Sigma Bc 16.16 fukcja Eta i usuwanie prędkości max


mariuszlol23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Zakupiłem licznik Sigma BC 16.16. Zawsze używałem tańszych liczników i po zakupie tego mam parę pytań do użytkowników Sigmy. 

Pierwsze co mnie strasznie dręczy i w sumie wkurza, to gdy usuwam dane trasy (kilometry, czas jazdy, średnia prędkość) to usuwa się też prędkość maksymalna jaka osiągnąłem na rowerze. W poprzednich moich licznikach usuwało się wszystko oprócz prędkości. Trochę mnie to irytuje bo lubię sobie popatrzeć jak np na rowerze osiągnąłem 70 km/h z górki. Myślałem, że prędkość zapisze się w statystykach albo sumach ale niestety jest tam tylko dystans, czas, litry paliwa. 

Można usuwać dane trasy bez usuwania prędkości max? Czy ten licznik tak ma? 

Druga rzecz nie ogarniam funkcji ETA. Co to jest i jak ją włączyć? Mógłbym prosić o pomoc? 

Przepraszam, jeśli te pytania są durne, ale tyle lat z tańszymi licznikami przyniosły przyzwyczajenia :P A instrukcja obsługi licznika jest tak skrócona, że za dużo się z niej nie dowiedziałem :) 

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem tego licznika na oczy, ale ETA znaczy estimated time of arrival, czyli szacowany czas przybycia. pewnie da się ustawić miejsce docelowe i licznik będzie podawał Ci czas i odległość  do niego.jak nie ma w instrukcji , to wlazłbyś na stronę sigmy i byś się dowiedział , że do tej funkcji trzeba mieć apkę "link app" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trasę 50 km wbijasz do licznika ta wartość a on sobie przelicza i wyświetla ile jeszcze km zostało i przyblizony czas jazdy. Niepotrzebny bajer jak i ilość zaoszczędzonego paliwa ale co zrobisz.  

Co do prędkości max to kasuje się przy zerowaniu licznika. Ciekawą opcja jest zainstalowanie na smartfonie który większość ludzi teraz posiada aplikacji darmowej Sigma Link i przenoszenie na telefon za pomoca funkcji NFC danych z licznika czyli: czasu jazdy, ilości kilometrów oraz właśnie prędkości maksymalnej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...