Skocz do zawartości

[Tarcza] Zębatka FC-M510 32T stal czy aluminium ?


Zindo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przyszedł czas na zmiany w napędzie, Chcę wymienić tarczę 32T w FC-M571 (się zużyła) na FC-M510 32T. Czy jest jakieś dokładne źródło czy ta zębatka jest stalowa czy aluminiowa ? 
Na stronach sklepów różnie podają. Zależy od sklepu - jedni podają że alu inni że stalowa :O. Chciałem kupić stalową ze względu na trwałość. Jak o sprawdzić ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fenthin napisał:

Magnesem?

Natomiast wg specyfikacji FC-510 środkową tarczę miała stalową.

Dzięki, nie pomyślałem o najprostszym rozwiązaniu ;) NIestety magnesu nie mam. Swoją drogą tarcza alu pewnie nie jest tylko z alu bo byłaby za miękka, jest to zapewne jakiś stop alu z czymś jeszcze.  Tą specyfikację kroby wziąłeś to z productinfo.shimano.com ? Tak na przyszłość pytam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zindo napisał:

 NIestety magnesu nie mam. Swoją drogą tarcza alu pewnie nie jest tylko z alu bo byłaby za miękka, jest to zapewne jakiś stop alu z czymś jeszcze.

Jeśli masz licznik to masz i magnes. Stop aluminium głównie z krzemem i jeszcze kilka dodatków. Zwykle jakieś 90 % Al, a wytrzymałość  bierze się z obróbki cieplnej chociaż i tak daleko jej do hartowanej stali, bo zęby mają być twarde. Czasem jednak masa jest ważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...